– Néha olyan furi lesz a hajam, miután hajat mosok.
– Lehet, hogy nem jól csinálod. Megyek, és megnézem.
– Mi? Átjössz megnézni, hogy mosok hajat?!
– Aha!
Na, így járok, ha fodrász barátnőm van. Egyszer csak ott találom magam a fürdőszobában, behajolva a kádba, Imola meg a kád szélén ücsörög, szakért és hümmög. Szinte csak pontokat nem oszt. :D És a végén hozzáteszi: “Légyszi, írj már erről a blogodon, mert annyian nem tudnak hajat mosni!”
Szóval így született ez a bejegyzés. Tudományos hajmosás, straight from my bathroom. Amúgy meg lettem dicsérve, hogy tök jól csinálom, de Imola még így is mondott egy csomó tippet, ami új volt, nagyon sokat számít, és tényleg át kell adnom. Hogy szokták mondani a reklámokban? Hogy otthon is olyan élmény legyen, mintha szalonból jöttél volna? Hát, pont olyan biztos nem lesz, de legalább rendesen meg van mosva az a haj. (Azért is írom le, hogy nekem is nyoma legyen, és bármikor újra tudjam venni a “leckét”. Holnap röpdolgozat! ;))
(Nem így néz ki a fodrászom. És én sem. De megbeszéltük, hogy ez a kép egy jó illusztráció lesz.)
Így kell alaposan és óvatosan hajat mosni – 10 lépésben
0. Fésülés hajmosás előtt
Hajmosás előtt lehet fésülni, ha szükséges, de mindig alulról felfelé haladva, és nem a fejtőtől, mert akkor csak nagyobb és nagyobb gubancokat generálunk.
1. Mennyi ideig kell hajat mosni?
Szánjunk időt a hajmosásra! Fel kell lazítani a vastag hajat, hogy mindenhol megtisztuljon. A gyors, pár mozdulatos zuhany alatti csutak soha nem lesz olyan alapos, mint egy átgondolt hajmosás.
A legjobb, ha a kádba hajolva mosunk hajat, mert akkor pont jó irányban tudunk haladni a tisztítással (ld. később). A zuhanyzással úgy köthetjük össze, hogy a pakolást már tusolás alatt mossuk le, de a legjobb külön végezni, mert sokkal jobban hozzáférünk “fejjel lefelé”.
2. Milyen sampon a legjobb hajmosáshoz?
Az igazi tisztítást igazából a víz végzi, ezért az a fontos, hogy alaposan be legyen vizezve az a haj. (És ebből következik, hogy egyéni ízlésen múlik, hogy milyen sampont választasz, ha rosszul mosod, akkor tök mindegy.)
Mikor úgy gondoltam, hogy kész, Imola megmutatta, hogy a halántékomnál még tök száraz — úgyhogy mint a tojásfehérje felverésénél, úgy a haj vizezésénél is igaz, hogy amikor azt hiszed, hogy kész, onnantól még fél perc. :)
A vizezésnél a zuhanyfej se csak csöpögjön, legyen egy közepesen erős vízsugár, amit irányíts mindig oda, ahol éppen lazítod a hajat. Már el lehet kezdeni a körkörös mozdulatokat, a tisztítást. A víz hőmérséklete mindegy, nem lesz a hideg víztől fényesebb — az egyéni toleranciaküszöb a mérvadó, legyen olyan meleg vagy langyos, ami neked jól esik.
3. Hogyan kell jól megmosni a hajat?
Ha csak egy dolgot jegyzel meg ebből a cikkből, akkor az legyen ez: Hajmosásnál a fejbőrt mossuk, nem magát a hajat. Az számít zsíros hajnak, ha reggel megmosod és este csatakos — ha másnapra, harmadnapra, sőt, negyednapra lesz zsírosabb, akkor tök jó hajad van. Nyugi.
A megoszlás a következő: Hajtőre megy a sampon, hajvégre a balzsam. A samponból egy kb. fél diónyi mennyiség kell, amit belepumpálsz az egyik tenyeredbe — nem véletlenül mondom a pumpálást, ha egy pumpás flakonba áttöltöd a samponodat, könnyebb lesz adagolni, és nem fogy hipersebességgel a samponod. (Drága mulatság!)
4. Milyen sorrendben mossam a hajam?
Bal-jobb, hátul, oldalt, elöl!
Ez most kb. olyan lesz, mint egy rossz tánctanítás (do the hippy hippy shake!), de úgy néz ki az alapos és profi samponozás, hogy először is a két tenyereddel elkened, alaposan szétdörzsölöd a féldiónyi sampont.
A jobb kezeden levő adaggal kensz a tarkódra, majd veszel még fel sampont a bal kezedből (tehát a maradék felet felezed), ekkor a két kézzel a két halántékot samponozod be, a maradék pedig megy előre, a homlok fölé/frufrura.
Imola azt mondta, hogy a letöbben elöl kezdik, pedig hátul a legfontosabb, és előre jusson a legkevesebb. Ha nagyon kevésnek tűnik az, ami a frufrunak maradt, és jobban érzed magad tőle, ha egy picit több van, egy lencsényit még tehetsz oda.
5. Milyen mozdulattal kell mosni a hajat?
Mosd meg ráérősen!
A fejbőrt körkörösen masszírozod, minden irányban, hogy tisztuljon — ismétlem, a víz a lényeg, nem a sampon, ha nem habzik, attól még működik. Szánj időt a nagyobb, vastagabb tincsek szétlazítására a fejbőrtől kiindulva.
Ami nekem reveláció volt, hogy magát a hajat, ami “lóg”, nem kell megmosni, épp elég neki az a samponos víz, amit átfolyik rajta. Nem kell dörzsölni (attól törik, de rendesen!), nem kell habosítani, csutakolni. Egy csomó sampont lehet így spórolni — a fejbőröd mindig ugyanakkora! :)
6. Öblítés hajmosás után, hogy ne ragadjon
A legtöbb ember, ha megkérdezik, hogy mi a bajuk a hajmosással, azt mondja: “Hajmosás után ragad a hajam!” Ezen segíthet az alapos öblítés. Az első mosás után alapos öblítés jön, körülbelül annyira alapos, mint a bevizezés: ne csak lefröcsköld, hanem megint alaposan, ujjbeggyel masszírozva vizezd át, a zuhanyfejből a víz mindig oda folyjon, ahol dolgozol: és a masszírozással további tisztítást érsz el.
Addig mosd, amíg már teljesen tiszta víz folyik át a hajon, ne csak nedvesítsd, hanem tényleg öblítsd át. Ezután jöhet a második mosás (két mosás az ajánlott), és még egy öblítés.
7. Balzsamozás és hajvégápolás
Most jönnek a hajvégek!
A hajat nagyon óvatosan markolászd meg, hogy a víz nagyja kicsepegjen, illetve tekerd is egy kicsit törölközőbe (tényleg elég pár másodperc), mert így alaposabb lesz a balzsam tápláló hatása. Szintén egy féldiónyi kell belőle, mint a samponból. Szépen lapogatva oszlasd el a hajvégeken — ne tépd, ne cibáld. Amikor már jó csúszós a haj a balzsamtól vagy a pakolástól, óvatosan át lehet fésülni, de amúgy csak vizesen ne fésüld, mert az is töri.
8. Hajtörlés hajmosás után
Csak finoman a törléssel! Az utolsó öblítés után megint óvatos kinyomkodás jön, de aztán nem kell csavarni-facsarni, mint egy rongyot: tekerd törölközőbe, és hagyd, hogy kiszívja a vizet. Ne dörzsöld, ne sikáld, mert az megintcsak a töredezett hajvégeknek kedvez.
9. Hajszárítás hajmosás után
Száradj! Már csak a szárítás van hátra — szabad levegőn, vagy hajszárítóval. Utóbbinál fontos, hogy ne őrült forró legyen, és ha van rajta két fokozat, az alacsonyabbikat válaszd. Utána jöhet a formázás, sütés, meg a többi, ahogy szoktad.
Kész! Már mindet tudsz arról, hogyan kell helyesen hajat mosni
Igen, kicsit több idő, mint a sitty-sutty mosogatás, de a hajad egészségéért megéri. És most a szürke időben úgyis ránk fér egy kis kényeztetés — már kitárgyaltuk, hogy a rosszkedv ellen a hajmosás az egyik legjobb ellenszer. :) Ha nyom az idő, akkor mehet a teendőlistádra, hogy “ma este hajat mosok”. Igen, teljesen rendben van ilyen alap dolgokat is felírni a listádra!
Szóval ha kedvet kaptál hajat mosni, legközelebb próbáld ki így, és nézd meg, a te hajad mit szól hozzá! Aztán írd meg a kommentek között a tapasztalataidat.
Ha pedig szeretnéd rendbe kapni a napi rutinjaidat, beleértve az öngondoskodós rutinjaidat is, hogy kívül-belül rend legyen, akkor pedig próbáld ki a 30-napos rutinkiépítő tréningemet! Teljesen ingyenes, és egyenesen az emailfiókodba küldöm a játékos napi feladatokat. :)
(Vagy, ha csatlakozás előtt még elolvasnád a módszer részleteit, akkor itt mindent elárulok a rutinkiépítésről.)
Glori Sofia mondta
Kedves Imola,Via!Hiaba mosom a hajam zsiros megmosom a hajamat ,es lelapul probaltam mar pantenet,head and shouldert ,SL Sampson egy Herbaria sampont olyan lehet rosszul mosom ,de en 2 oraig nem fogom mosni a hajam vagy egy oraig,mint a cikkbe….Lehet h a hüvely gombam is kozre jatszik meg betegseg… :( Kerlek Segitsetek
Via mondta
Szia! Próbáltál már SLS mentes sampont? A zsírosodás lehet a túlzott kiszárítás oka is (a habzóanyagok gyakran szárítják a fejbőrt), szegény fejed próbál nem kiszáradni, úgyhogy túllövi a zsírt. Az általad említett márkákban mind vannak szulfátok.
Nem kell egy óráig mosnod a hajad, a cikkben leírt lépéssorozat, ha odafigyelve is csinálod, és nem csak sika-sika, nem tart tovább öt percnél. :) Közben elzárhatod a vizet, hogy ne folyjon feleslegesen.
Amúgy igen, gombásodás is okozhatja a viszketést, zsírosodást, ez esetben viszont irány egy bőrgyógyász, aki szépen megnézi a helyzetet!
tundi84 mondta
Ritkán szoktam kommentelni, de ezt most muszáj: kipróbáltam a bejegyzésben leírtakat, és oda voltam tőle! Hosszú hajam van, és eddig zuhanyzás közben állva mostam hajat. Egy csomó idő és sampon volt, mire eljutottam a fejbőrömig. Ezzel a módszerrel sokkal egyszerűbb, hatékonyabb hajat mosnom, és sokkal-sokkal kevesebb sampon fogy. Nagyon köszi a tippet! Mindenkinek ajánlom!
Via mondta
Köszönöm, átadom Imolának is a jó hírt! :) Remélem, máskor is kommentelsz majd, főleg, ha ilyen örömmel. :)
Száva Melitta mondta
Én nekem is nagyon hosszú hajam van. Én edigg is igy mostam mármint hajolva nem állva de nem mostam ki ilyen alaposan ahogy itt le van irva. Most mostam ki de már érzem hogy friss. Többeket kéne irni rolla ez nagyon jó.!❤
kiscsillag mondta
Meg lehet tudni, Imola hol dolgozik? Szeretnék elmenni egy fodrászhoz, aki elmondja, milyen típusú hajam van és mivel ápoljam, de közben nem szól be és “csesz le”… az elmúlt pár alkalommal nagyon rossz élményeim voltak, mert valóban rég voltam fodrásznál, valóban elkezdtem őszülni, és az is igaz, hogy nem lett tökéletes az otthoni hajfestés, de ezt lehetne finoman kommunikálni, mégiscsak én volnék a vendég… de olyan stílusban szóltak be, hogy majdnem elsírtam magam. Szóval hozzáértô és jó pszichológiai érzékkel rendelkező fodrászt keresek, elsősorban Budapesten! ;)
Via mondta
Fodrászokat tanít, már nem dolgozik szalonban sajnos. De megkérdezem, kit ajánl!
kiscsillag mondta
Hú, nagyon köszi! Úgy vágyom egy jó fodrászra…
mimilovesuk mondta
ezaaaz! :D
végre nem kell pánikolnom, meg félnem, ha nem habzik a samponom! Köszi a cikket, nekem nagyon hasznosnak bizonyult (sőt mindenki számára!)! Nekem a hajmosás már alapból 2 mosásból állt, de szerintem így is kell egy picit lassítanom és a részletekre is oda kell figyelnem!
köszi :)
katus mondta
annyira koncentráltam, hogy telement az orrom vízzel:)
zsoka1 mondta
Nagyon szuper a cikk.köszönöm.
Nikolett mondta
Ma betegség ide vagy oda, megmostam a hajam. Zuhanyzás közben, térdelve és előrehajtva a fejem. Hát nem volt tiszta az a víz, ami lejött róla. Eddig sosem néztem, mert zuhany alatt állva mostam meg a hajam. Helytelenül :)
Na, tehát mosás előtt jól kikeféltem a hajam lentről felfelé, aztán fentről lefelé és végül lentről felfelé. Aztán jól megmostam a tarkótól kezdve. Alapos öblítés. Sárgásszürkés cucc fojt belőle. Következő mosás, amit sosem szoktam. Habzott a sampon, mint a reklámokban, pedig nem szokott nekem sosem. Megint alapos öblítés. Balzsam a hajvégekre. Amíg a balzsam hatott, addig gyorsan megmosakodtam. Megint alapos hajöblítés. Törölközőbe betekertem. Vártam egy jó fél órát, leszedtem a törölközőt, elrendezgettem a hajam, laza fésűvel óvatosan kifésültem. Már nemsokára száraz. Most könnyű, nem tapad, és selymes. És fényesebb.
Nagyon köszönöm ezt Nektek, Via és Imola! <3
lenartka mondta
Nagyon jókor jött ez az írás, köszi. Az én kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan hajjal foglalkozó szakembert, aki nincs elkötelezve csak 1 márkának. Több, mint egy éve küzdök azzal, hogy viszket a fejbőröm, hajmosás után 2-3 nappal kezdődik, és egyre fokozódik. Próbáltam már többféle patikában kapható, igen drága kezelést, de nem hoztak hosszú távú megoldást. Ahogy eddig kutakodtam a neten a témában, ha valaki hajvizsgálattal, fejbőrvizsgálattal foglalkozik, akkor általában egy konkrét márkát ajánl mindig. Lehet, hogy nem is a használt termék, hanem valami más a probléma (életmód, táplálkozás, stressz, ??) nálam, csak erre nem szoktak kitérni. Van valami javaslatotok? Köszi Kati
Zsanna80 mondta
Kedves Kata!
Sokáig én is küzdöttem ilyen problémával és ahelyett, hogy az Anyura hallgattam volna, aki bőrgyógyászhoz küldött (pedig tudta miről beszélt, ért hozzá, több mint 40 éve fodrászmester), kipróbáltam mindent, ami létezik.
Mikrokamerás fejbőr vizsgálatokon is voltam, mindenhol azt mondták: “hú nagy a baj, meg fogok kopaszodni, ha csak nem az ő terméküket használom többtízezerért”.
Végül mégis felkerestem egy jó bőrgyógyászt, aki egyszerű patikai magisztrális készítményekkel kezelt és miután teljesen meggyógyultam, részletesen elmagyarázta, milyen hajápoló termékekre van szükségem. Természetesen nem márkát mondott, csak elmagyarázta, milyen összetételűt keressek (pl. nekem a zsíros tövű, száraz végű, vékonyszálú hajra szánt, lehetőleg koffeint tartalmazó a jó), mindenből létezik több márka és egyénileg kell kitapasztalni, hogy melyik a legjobb. Jelentem, azóta egészséges a fejbőröm és a hajam is. :-)
A bőrgyógyász azért legyen az első (ne légy olyan oktondi, mint én voltam eleinte), mert a fejbőr probléma sokmindentől lehet: okozhatja az allergiától, a fejbőr megfázásán át, a gombás fertőzésig bármi és nincs két egyforma fejbőr és két teljesen egyforma probléma.
Szóval összegezve: az önkuruzslás sajna nem vezet jóra, irány a bőrgyógyász! :-)
Zsanna80 mondta
Ja a lényeget elfelejtettem: nálam az egyik percről a másikra hirtelen kialakult problémát pl. a vizsgaidőszakok stressze okozta megspékelve némi körömvirág allergiával… Szóval mondom, hogy sokrétű a dolog.
mosolyka mondta
Gondoltam én is megosztom a trükkjeimet, hátha segít valakinek :) Nekem fenékig érő viszonylag dús a hajam, és heti egy hajmosással bőven kihúzom. Általában reggel mosok hajat (este intenzívebb a faggyútermelés),- egy kis diónyi sampon tényleg elég – utána vizesen törölközőbe csavarom, vagy fél óráig így hagyom, hogy felszívja a nedvességet. Utána a végét ricinus olajjal kenem be, hogy ne töredezzen. Megszárítom, de nem fésülöm meg, csak befonom, mert így másnapra mindig csodásan néz ki :) Egy sárga kupakos kénes sampont használok (a hosszabb nevű drogériában veszem teljesen baráti áron), 3 hétig ezzel mosom, aztán a következő héten egy másikkal, majd visszaváltok a következő 3 mosásra a kénesre. Ez remekül beválik, nem zsírosodik a hajam, és szuper a formája is.
KicsiFloo mondta
Ettől a cikktől valahogy színesebb lett a lyukasórám! Köszi Via, ma tánc után tutu megmosom a hajam :)
takacsanko mondta
Jó tudni, hogy nem csak a mumus SLS szárít, sőt. Az Ammonium Lauryl Sulphate erősebb és a Sodium Laureth Sulphate(SLES) is ugyanolyan erős, mint az SLS. Ezek a habzóanyagok, amire szinte semmi szükség… Ezek az anyagok a legkisebb koncentrációjukban nem károsak, mert bevonják a hajon a szennyeződést és úgy tisztítják azt. Általában a samponokban az első egy- két helyen van az összetevői listában, ami azt jelenti, hogy az egyik legtöbb, ami a samponban van! A Sodium Alkyl Sulfate a legkevésbé kártékony.
Nézzetek sampont a Lushnál, mindegyik folyékony samponban kevés van a kártékony anyagokból vagy olyan összetevők vannak benne, ami szinte semlegesíti azokat!
Pöszke mondta
Imolának nincs valami tippje zsíros hajra? Nekem gyorsan zsírosodik, minden reggel mosom, holott tudom, hogy nem tesz jót, de a komfortérzetemhez kell. Valahogy le kéne állni vele, most a száraz samponnal próbálkozom, hogy csak 2 naponta mossam és közte száraz sampon, de nem tudom nem rontok-e vele a helyzeten. Néha úgy érzem, ha divat lenne a nőknél a kopaszság, vagy a nagyon rövid tüsi, hát nekem az lenne :D
Bouton d or mondta
Szia Nekem van egy tippen nagyon egyszerű: Válts Sampont! Tobb évig szőkére festett hajam volt így szokásos drogériás samponokat(főleg Gliss Kur) hazsnáltam a hajam jó állapotban volt, miután lenövesztettem a szőkét undorítóan zsírosodott a hajam és úgy döntöttem ez így nem mehet tovább. Megvettem egy gyógynövényes sampont amire az van írva hogy zsíros haj ellen és hopp bevált! Azóta nincs zsíros haj 5 naponta mosok hajat kb.Sajnos a szokásos drogériás samponok közül sok nagyon zsírosít.
Imola mondta
Szia! válthatsz sampont vagy lehetsz kitartó :) ami annyit tesz, hogy szép lassan elkezded ritkítani a hajmosásokat. pl.: mosd meg pénteken a hajad, legközelebb pedig csak hétfőn reggel. A zsírosodás lehet biológiai eredetű, de kialakulhat a napi hajmosás miatt. A fejbőrünk is egy védelmi vonal, így ha állandó tisztításnak van kitéve, elveszíti a védő képességét a kórokozókkal szemben. Ez eredményezheti a túlzott faggyú termelést vagy szárasságot (korpásodást). A férfiak esetében is jelentkezhetnek ezek a “problémák” ha minden este hajmosással zárják a napot. De szívesen segítek ha van még kérdésed. És én fodrász létemre hosszú haj párti vagyok :)!!
Pöszke mondta
Sajnos a samponváltás nem működik, már próbáltam, nem új dolog ez nálam :( Akkor marad a hajmosás ritkítás. Kb mennyi idő alatt áll helyre? Ha három naponta kéne mosni már boldog lennék :)
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :)
minimano81 mondta
Én is ebben a cipőben járok Pöszke. A samponváltás nekem sem segített. A ritkítást pedig csak úgy tudnám elkezdeni, hogy azonok a plussz napokon nem megyek emberek közé, de az nagyon ritkán oldható meg. Most én is szárazsamponnal próbálkozom, és 2 naponta mosom.
Zsanna80 mondta
Köszönöm, köszönöm, köszönöm (elsősorban az Anyukám nevében). Végre valaki összeszedte, leírta, jól, közérthetően!
Anyukám fodrász és regeteget panaszkodik, hogy milyen sokan nem tudnak (tisztességesen) hajat mosni. Naponta magyarázza többeknek a hogyant; azt hiszem, eztán csak annyit kell mondania: urban-eve.hu ;-)
Káddal rendelkező derékfájósoknak ajánlom a kádba kucorodva, előra hajolva verziót, számomra az kevésbé fájdalmas, de kétség kívül Via verziója a leghatékonyabb.
Még egy tipp: problémás fejbőrnek jót tesz szinte minden, ami beindítja a vérkeringést, pl. masszázs, óvatos, finom vakarászás (nem hosszú, éles karmokkal véresre kaparni!!!), kopogtatás, stb.
Kérhetnénk egy hasonló posztot a balzsamok és hajpakolások helyes használatáról is? ;-)
Via mondta
Én a hajpakolást is úgy szoktam, mint a balzsamot, csak bennehagyom és törölközőbe csavarom, ülök annyi ideig, amíg a hatóidő, aztán leöblítem. :) A balzsamot pedig úgy, ahogy a posztban írtam.
Bb.Sophie mondta
Jaj micsoda profi leírás, köszönjük Via és Imola! :)
Nekem (hál’Istennek) nagyon sok és borzasztó erős szálú hajam van, kb. a lapockámig ér. Különösebben nem foglalkoztam vele soha, megvettem az első sampont ami épp szembejött, és vadul dörzsöltem a legkeményebb törölközővel. :D Aztán vizesen megfésültem… Azóta értékelem a hajamat, mióta hajmodell vagyok, és egyrészt megismertem a különbséget a szalon termékek/hajmosás és a normál, elérhető termékek között. Nem azt mondom, hogy nem ember az aki nem ezt csinálja, de én azóta drogériás cuccokhoz egy ujjal se nyúlok. :) Óriási különbség van, még akkor is ha sokkal drágább. De valahogy nekem még tovább is tart 1-1 flakon mint a régi samponjaim.
Már csak azt kéne megtanulnom, hogy ne kínozzam a hajam feleslegesen minden “földi jóval”: egy kosárra való hajcuccom van, amit heti rendszerességgel használok – kb. 5-7 különböző flakon. Őrület!
Imola mondta
Ha szeretnél szelektálni, hogy mi menjen és mi maradjon szívesen segítek :)
iomiis mondta
Én egyszer olvastam egy könyvet ( https://moly.hu/konyvek/romvary-vilmos-gero-gabor-modern-test-es-szepsegapolas ), amiben azt írták, hogy azért kell a két samponos lemosás majd utána a balzsamozás, mert az első samponos mosással leszedjük az esetleges koszt, majd miután lemostuk és jön a második, amivel meg célszerű, ha kicsit megmasszírozzuk a fejbőrünket. Ez serkenti a vérkeringést, segíti a haj növekedését stb. A vizes haj fésüléséről pedig azt írták, hogy roncsolja a hajat, így előfordulhat hogy nagy mértékben kezd töredezni. Ez utóbbit én is tapasztaltam magamnál. Amikor elkövettem azt a “hibát” hogy vizes hajamat megfésültem, másnap sokkal kócosabbnak tűnt és éreztem is hogy más a tapintása. Persze nem értek hozzá és azt sem tudom mennyi lehet ebből az igaz, mindenesetre gondoltam megosztom itt, egyébként nagyon jó bejegyzés lett. :)
typerhappy mondta
Én mindig utáltam hajat mosni (ez valami anyai ágon öröklődő nyavalya), de amióta rövidebb a hajam és főleg, amióta pár hónapja nem használok hajszárítót, már egészen megszerettem és örömmel mosom a hajam, nem nyűgnek érzem. Én mindig a kád fölé hajolva mosom, egyszerűen gyűlölöm zuhanyzás közben, az összes sampon bemegy a szemembe, csíp, megfagyok, rám tapad a vizes haj, nem tudok tőle rendesen mosakodni, brrr. Eddig én mindig úgy csináltam, hogy a csapot engedtem meg, de most ki fogom próbálni a zuhanyrózsát. Meg a kétszeres samponozást, mert néha nekem is olyan furi a hajam mosás után, lehet hogy nem lett elég tiszta olyankor.
Én mindig azon rökönyödök meg, hogy a barátom a pár centis hajára kb. háromszor több sampont használ, mint én a (már nem) derékig érő hajamra. Ráadásul minden nap!
zeugma mondta
Nekem a mosogatószeres áztatás jött be: ami az edényekről leszedi a zsírt, az a fésűről, hajkeféről is. De a szódabikarbóna is jól hangzik, majd kipróbálom.
Persze a bármilyen áztatás csak olyan hajkefével működik, ami nem tudja beszívni a vizet, mert különben bebüdösödik.
zsenya mondta
ez olyan vicces, épp arra gondoltam, hogy még felugrok gyorsan az urban eve-re, aztán tényleg futok hajat mosni :))
eszembe jutott egy kérdés olvasás közben, régóta nem találok rá megoldást, hátha ti tudtok erről valamit, lányok. gyorsan zsírosodó hajam van, és úgy érzem, hogy csak rátesz egy lapáttal az, hogy mindig ugyanazt a hajkefét használom, és nyilván jobb lenne, ha a frissen mosott hajamra nem kerülne rá az a kosz, amit mosás előtt lefésülgettem róla. ki szoktam hajazni persze, de nem találtam még semmi igazán jó hajkefe-tisztítási módszert, van valamelyikőtöknek valami ötlete?
Via mondta
Áztasd szódabikarbónás vagy szappanos vízbe néha, ha műanyagból van.
typerhappy mondta
Én is így vagyok a vaddisznó-sörte kefémmel. Nagyon szeretném, mert tök jó tartást ad a hajamnak, de sokszor érzem azt, hogy jobban zsírosítja (főleg, hogy alapból van neki egy olyan tulajdonsága, hogy a hajtőből a természetes olajokat vagy miket eloszlatja a haj teljes hosszán, de néha azért túlzás!). Én szappanos vízzel próbáltam egyszer kimosni, hát még kell próbálkozzak, mert a végeredmény nem pont az lett, amire vártam, nem tisztult ki teljesen.
Miss Daisy mondta
Az én hajzuhatagomra a fél diónyi sampon semmi. A balzsamból is kell az egész hajra tennem, anélkül egyszerűen nem tudom kifésülni és összenemezesedik. Így is csak vizesen megy, mert a mennyisége mellett vastag szálú, ráadásul hullámos…
A hajvégekre kókuszolajat használok (hajmosás előtt kenem be és hagyom rajta állni). Néha pedig sörrel öblítem le, szép fényes lesz tőle a haj.
l2njpy mondta
Az én hajamra is fittyfene a fél diónyi sampon, balzsamból mag vagy 6 diónyi kell, hogy a göndör hosszú hajam ki tudja fésülni.
zeugma mondta
A kád egyik nagy előnye, hogy bele lehet hajolni a hajmosáshoz; ez hiányzik a legjobban, mióta zuhanytálcánk van. Tényleg egész más fejjel lefelé csinálni, mint egyenesen állva, zuhanyozás közben. Ha egyszer sok pénzem lesz :) beruházok egy zuhanyos mosogató-csaptelepre, hogy az amúgy elég nagy mosdókagylónál tudjak behajolva hajat mosni.
Amúgy sajnos gyorsan zsírosodik és korpásodik a hajam, meg hozzá még rövid is, ezért ha nem mosom meg minden reggel, akkor – noha még nem mondható koszosnak – emberek közé már nem lehet vele menni, mert olyan, mint akit a boci végignyalt. :-) Nagyon nehezen találok megfelelő sampont, és a jókat mindig néhány év után megszüntetik, olyankor hónapokig kínlódok és keresgélek. A pumpás flakon jó ötlet, mert amit most használok, annak elég széles szája van, és nagyon folyékony is (kis ravaszok, szeretnék, hogy minél gyorsabban fogyjon).
Via mondta
Zuhanytálcásnál is igyekszem előre hajolni mosáskor, ha van hely, csak jól megszédülök állva, fejjel lefelé! :)
A szilárd sampont próbáltad már? Vagy kecsketejeset? Van, aki esküszik rá!
zeugma mondta
Én is megpróbáltam, de először a fülembe ment a víz, utána meg lefejeltem a szappantartót :-)
Egy időben kipróbáltam többféle kecsketejes dolgot, mert nemcsak a fejemen, de máshol is érzékeny a bőröm, és sokan ajánlották. Háát… szóval nem jött be. Nem vagyunk egyformák :-) Azóta meg nem állok úgy anyagilag, hogy bármilyen drágább termékkel kísérletezgessek. Kísérletezgetek, de olyanokkal, hogy pl. az Aldi sajátmárkás, olcsóbb samponját, még ha nem is olyan jó, felváltva tudom használni a másik samponommal (egy napig ki lehet bírni), így kicsit több pénzem marad.
De aki évekkel ezelőtt az Organics meg a Pantene “intenzív tisztító” típusú termékeit megszüntette, azzal egyszer szívesen elbeszélgetnék…! Azóta sem volt olyan jó samponom.
Via mondta
Neten kerested már, vagy világszerte visszavonták?
zeugma mondta
Á, már vagy tíz éve megszűntek. De mindegy is, mert ami helyben nem kapható, azt nem tudom beszerezni, a postaköltség egy kész horror. Régen egyszerűbb volt, a fővárosban tanuló és néhány hetente hazautazó haverokkal szoktunk hozatni mindent, amit vidéken nem árulnak. Mióta ők lediplomáztak, megszakadt a hadtáp-útvonal :-)
Zora mondta
Nekem is úgy hiányzik ilyenkor a kád! Sajna zuhany alatt tényleg másabb :( Egyébként a dm-es alverdes sampont nem próbáltad még? Annak még nem olyan horrorisztikus az ára. Kicsit drágább a faith in nature, nálunk az is bevált még.
l2njpy mondta
Zuhanykabinom van, de be/lehajolva mosom a hajam. Kívül állok a zuhanykabinba és belehajolok. Pont olyan, mint kádba, csak nincs ott a kádperem.
lencsilany mondta
A habzásban lehet valami. Nekem első mosásra néha (ha koszosabb a hajam) szinte egyáltalán nem habzik a hajam. Ezzel szemben a másodiknál, amikor már KEVESEBB sampont használok, nagy habja lesz.
Amúgy a sampon mennyisége nekem a sampontól függ. Van, amelyikből a fél flakonnal rálocsolnám, van, amelyikből még egy fél diónyi mennyiség is nagyon bő adagnak tűnik.
A nem mindennapi fésülködés szintén jó téma. Érdekelne, hogy egyenesszálú hajjal valaki csinálja-e, hogy nem fésülködik minden nap és úgy felvállalható-e az eredmény (pl. munkábajáráshoz jó-e).
(Göndörhajú, ill. extrém dús hullámos hosszú hajú barátnőm van, neki nem látszik, ill. ha kifésüli néha, olyan, mintha megmosta volna.)
lencsilany mondta
Amúgy jó volt a cikk, köszi. Mindenképp ma este mosnám a hajam, úgyhogy kipróbálom a tippeket. :-)
Bogca mondta
Nekem egyenesszálú a hajam, és nem látszik rajta sosem, ha nincs megfésülve. Ha végighúzom az ujjaimat akkor gubancos, de látszatra teljesen rendben van.
Ettől függetlenül megfésülöm minden nap (különösen mikor hosszú – nagyon hosszú! – volt a hajam), mert különben annyira kibogozhatatlan lesz, hogy én szívom meg.
Most hogy rövid, épp hogy copfba fogható a hajam nem mindig fésülöm meg. De igazából kéne. :)
lencsilany mondta
Köszi. Nekem sokszor elég torzonborz fejem lesz reggelre, úgyhogy nem néz ki túl jól. Ezért érdekelt, hogy másoknál mi a helyzet.
Via mondta
Olvasd vissza az elejét, ahova a képet szúrtam be! :) Valamennyire habzik magától a sampon (ahogy a tömbszappannak is van minimális habja), de általában nem úgy, hogy úgy nézz ki, mint egy habcsók, és csurogjon a hab mindenhova. Az már a vizuális segédeszköz. :)
l2njpy mondta
Göndör hajam van, éd én csak hajmosáskor fésülködök, olyan 4 naponta. Egyébként csak megrázom reggel, és kész. Néha azt sem tudom, hol a fésűm:-Ö
Nils Holgersonné mondta
Nekem _évekbe_ telt, mire megtanultam kezelni a göndör hajam. Mentségemre legyen mondva, nem volt a családban olyan, aki átadhatta volna a tudást.
Mivel göndör, nem fésülöm naponta, ezért viszont meglehetősen száraz, szénakazal jellegű. Ha szárazon fésülöm, szétjönnek a tincsek, és csigás helyett mikrofonfejem lesz. Próbáltam ezerféle sampont és kifésülő-balzsamot, elmondom, mire jutottam, hátha megspórolom valakinek az éveket:
3-4 naponta, vizesen fésülöm ki, nálunk elég jó (lágy) a víz, de ha máshol vagyok, vagy nagyon koszos (strandon voltam), akkor előtte (balzsam)ecettel öblítek. Ettől lágy lesz és puha, és könnyen fésülhető, könnyebben, mint bármilyen balzsamtól. Csak vízzel mosom, de azzal jól átdörgölve, masszírozva a fejbőröm. Ha valamiért extra koszos, csak akkor használok sampont. Vagy ha fodrászhoz megyek, kb évente egyszer. Egy-egy ilyen samponozás után másfél! hétbe telik, mire magára talál a hajam, szóval igyekszem elkerülni.
Mosás-fésülés után a zuhanyfüggöny mögött jól megrázom, fellazítom, aztán törülközőbe csavarva pihen, míg én kitakarítom a fésüm. Ezután csak szabad levegőn szárad (este mosom, ha már tudom, hogy nem kell elmennem, télen esetleg egy pár fokkal feltekerem a fűtést), nagyon gyorsan megvan, nem kell órákat várni.
Ettől csigásan, tincsekben göndörödik, hullámzik, nem szénaboglya, és mivel már közel sem olyan száraz, a szőke, vékony, elhasznalt hajvégek is besötétedtek, erősödtek (régi ismerősök kérdeztek, hogy befestettem-e). A sampon nélkül mosott hajnak kicsit más lehet a tapintása, rajta van a sajat védőrétege, de tényleg nagyon kicsi a különbség, és látszani nem látszik. Senki nem hiszi el nekem, ha mondom, hogy nem használok sampont, inkább dícsérni szokták a hajam.
Egyenes hajnál nem tudom, hogy nézne ki, de göndörnél abszolút bevált.
Dorc mondta
Klassz poszt, Via :)
Nekem rövid hajam van (olyasmi amilyenre Emma Watson levágatta, azért írok példát, mert valaki szerint a vállig érő is rövid :D ), én egy-két kivételtől eltekintve minden nap mosom. Egyrészt eléggé zsírosodik, mindig is zsírosodott, másrészt ha használok valamilyen formázót (habot, zselét, lakkot, akármit) és nem mosok este hajat, akkor másnap reggel már semmit, de tényleg semmit nem lehet kezdeni a hajammal, mert mindenféle irányban szanaszét áll.
Ha már ilyen interaktív fodrász válaszol rovat lett a cikkedből, erre lenne valami okos tanácsotok? :)
Illetve még az tűnt fel, hogy a samponokról eddig alig esett szó, ki milyet használ?
Via mondta
Én ilyet! :) https://www.urban-eve.hu/2012/10/30/3-kedvenc-samponom/
És a kommentekben mások is írtak még tippeket!
uran mondta
Jó kis cikk, néha nem is gondol bele az ember, hogy milyen mindennapi dolgokat csinálhatna jobban, mint eddig :)
Egy kiegészítés a víz hőfokhoz: festett hajnak jobb a hűvösebb-langyosabb víz, tovább marad meg a szín (ezt pl az én vörös hajamnál nagyon meg is látszik, főleg ha nem rég lettem újramázolva)
Jxci mondta
Egy ideje szilikonmentes sampont használok, (nem elsősorban a szilikonmentessége, hanem más tulajdonságai miatt), azóta kevésbé zsírosodik a hajam, viszont sokkal jobban gubancolódik. Vékonyszálú, hosszú hajam van, ami se nem egyenes, se nem göndör, de még csak nem is igazán hullámos, inkább szénakazal típusú :D Olvastam/hallottam már erről a ne dörzsöld törölközővel dologról, azóta nem is csinálom, hajmosás után csak betekerem, lézengek a lakásban egy ideig és csak utána szárítom. Viszont muszáj kifésülnöm vizesen, mert egy hatalmas csomóba áll össze a hajam. A balzsamozás segít rajta, de úgy is gubancos. Mit csinálok rosszul? Van köze a szilikonmentes samponhoz?
Bogca mondta
Lehet van köze a szilikonmentességhez. A szilikonos termékek egy kis réteget képeznek a hajszálakon, amik miatt könnyebb lehet a haj fésülhetősége, mert a felületi kis egyenetlenségeket kisimítja, így a szálak kevésbé gubancolódnak.
Mikor derékig érő hajam volt kipróbáltam a szilikonmentes dolgokat, ennyit még sosem kurvaanyáztam (pardon my french) fésülködés közben. Melírozott hajam van, tehát kicsit megviseltebb, és kellett hozzá a szilikon, hogy kezelhető legyen.
Most vállig ér csak a hajam, és épp most vettem szilikonmentes sampont. Nem azért mert az, hanem mert ez volt szimpatikus egyéb leírások alapján. Kíváncsi vagyok a rövid hajam mit fog hozzá szólni. Melír most is van, de 40 centivel kevesebb a hajam.
Zsófia mondta
Nagyon hasznos ez a cikk, de egy valami zavar, amit egy ideje nagyon sok helyen látok. Ez a hab kérdés. Attól, hogy valaki lehet allergiás a habképző anyagokra, attól az még nem lesz rögtön méreg – természetes illóolajokra, élelmiszerekre, növényekre, rengeteg mindenre lehet allergiás egy ember. A habzás igenis segít a tisztításban, sőt fontos, hogy legyen hab – most ezt nem írom le kémiai oldalról, micella képződés és hasonlók. Csak szeretnék rávilágítani, hogy bár a kozmetikai ipar hatalmas biznisz, nem kell minden felkapott öko-trendet úgy kezelni, ahogy. Ez pont olyan dolog, mint a glutén mostanában – azok is kerülik, akik nem allergiásak rá, holott nincs egyértelmű bizonyíték rá, hogy káros lenne rájuk nézve. Sajnos abban a lobbiban is sok pénz van, amivel az egészségesebb élet felé próbálják megvezetni az embereket. Legyetek óvatosak!
Kata mondta
Senki nem írta, hogy méreg, csak azt, hogy irritálhatja a bőrt. :) Illetve megbontja a bőr természetes védőrétegét. Engem egyébként érdekelne a kémiai oldala a hab tisztító erejének. Az viszont tény, hogy a fogmosás utáni csípő érzésnek sincs semmi köze a fogak tisztaságához, mégis összekötjük a két dolgot. :)
Bogca mondta
Valahogy így kell elképzelni a micellát, a hab tisztító hatását: https://tudasbazis.sulinet.hu/hu/termeszettudomanyok/kemia/szerves-kemia/a-karbonsavak-soi-a-szappanok/a-szappan-tisztito-hatasanak-mechanizmusa
Évekkel ezelőtt nekem fogorvos is azt mondta, hogy tök mindegy hogy milyen fogkrémet használunk, csak habozzon, mert akkor tisztít alaposan. Én mondjuk imádom a mentolos fogkrémet, nem érdekel hogy nem az tisztít, nekem ami mentolos az ízlik, a gyógynövényesek nem tetszenek. Ja és a fluorid nagyon fontos (tudom, méreg, blabla, meg a tej is, meg a levegő is…), mert anélkül a zománc nem tud regenerálódni. Nem egy ismerősömnek lett tele mikroszuvasodásokkal közel az összes foga, mert leállt a fluoridos fogkrémekről.
Kata mondta
Köszi a cikket, Bogca (a válasz válaszának a válaszára nem tudok válaszolni, nem jelenik meg a válasz opció :D). A fogkrém csípőssége nálam is egyenlő a tiszta fog érzetével. Egyszer próbáltam aloe verás hiper-szuper fluoridmentes fogkrémet, de az volt az érzésem, hogy nem tisztít elég alaposan.
A lényeg, hogy nem akarok senkit lebeszélni a habzó tusfürdők / samponok használatától, mindenkinek más válik be. :)
Bouton d or mondta
A flouridos fogkremhez hozzaszolva nekem a flouridos fogkrem utan apro pottyok jelennek meg az allamon ugyhogy ezert flourid menteset szoktam hasznalni. Viszont hasznalok flouridosat is 1-2 szer egy heten mert en is olvstam hogy kell az is. Viszont ha csak flouridossal mosok akkor par nap utan megjelennek a pottyok.
Szoval nekem most ez az aranykozeputam.
Via mondta
Nem méreg. Az a hivatalos neve, hogy irritáns. Engem pl. tusfürdőben nem zavar a habzó cucc, a samponban meg kiüt az SLS. Van, aki a mogyorótól meghal, én meg szerencsére nem, úgyhogy ehetem. Nyilván mindkét irányba okosnak kell lenni, de szerencsére “normális” samponok kaphatók ökobioszektákon kívül is. :D
Kata mondta
Ez a hab dolog a legnagyobb átverés, ráadásul elképesztően irritálhatja a bőrt…olyasmi ez, mint a fogkrémek mentolos-csípős íze, annak sincs semmi köze a tisztító hatáshoz.
linna mondta
Köszi, Via, tetszenek a tanácsok! Amit nem találtam benne: az ok, hogy előtte fésüljük a hajat, de én eddig balzsamozás közben is kifésültem, így könnyebb volt szárítás előtt. Ez nem maradt ki véletlenül? Ha törülközés után fésülöm, akkor tiszta gubanc..
Ja, és nekem megfájdul a derekam, ha több percig hajolok a kádba, ezért szoktam zuhanyozás közben hajat mosni.
Via mondta
Nem maradt ki, annyit írtam, hogy ha teljesen pakolásos, esetleg kifésülheted, de vizesen amúgy nem szabad. A törölközéstől nem lesz gubancos, ha nem dörzsölöd a törölközővel, hanem csak óvatosan beletekered és hagyod, hogy beszívja a vizet. A törölközős sikamika kócolja össze. :)
l2njpy mondta
Göndörbe hajló nagyon hullámos hajam van, amit muszáj balzsamozás után kifésülni azon egyszerű oknál fogva, hogy göndörsége okán máskor nem lehet vagy csak tépve.
Via mondta
Ha van rajta balzsam vagy pakolás és csúszik a fésű, az jó, de csak vizesen nem jó.
Imola “tollából” bővebben: Ha könnyen gubancolódik a hajad, amikor teszel rá pakolást vagy balzsamot nagyfogú fésűvel átfésűlheted, jobban eloszlik a hajszálak között az ápolóanyag és könnyebb lesz a hajszárításnál fésülni. A szalonokban is bevett szokás, hogy 3-5 percig hatni hagyják a balzsamot és addig a hajvégektől felfele haladva óvatosan bontják NAGYFogú fésűvel a hajat. A vízes haj könnyen roncsolódik, ha festett, meírozott vagy szőkített akár egy-egy intenzívebb húzásnál el is szakadhat.
Theresia mondta
Csatlakozom az előttem szólókhoz, tényleg nagyon jó bejegyzés lett (ez is :)).
Ezek szerint én se csinálom jól, az alapos vizezés az elején és az öblítés a végén mindig megvan, viszont tényleg a frufrunál samponozok első körben, és a tarkómra jut kevesebb. Lehet ezért lapul le sokszor? Na mindegy, legközelebb fordítva fogom akkor, meglátom, milyen lesz. :) Plusz akkor lehet, hogy az öblítést is hátulról kellene kezdeni, és a fejemet pedig előrehajtani, nem fordítva, ahogy eddig tettem. Meg kifacsarni se fogom többet, bár nem töredezik szerencsére, de azért ne legyen baja a hajamnak ezután se. Szárítani én se szoktam, csak ha nagyon muszáj, különben hagyom magától megszáradni.
Sampon ügyben pedig pont mostanában nézegettem egy olyan sampont, aminek a flakonja elég széles szájú, de láttam az üzletben a polcon direkt ilyen nyomópumpát, szóval azt biztosan fogok venni hozzá, ha beruházok erre a samponra, úgy talán kevésbé hamar fog elfogyni. :)
Norewa mondta
Hihi, pont ma akarok hajat mosni :) Nem csináltam rosszul eddig sem, de azért jóljön pár tipp pl a balzsamozáshoz meg a szárításhoz.
Ciiska mondta
Köszi, hogy ezeket megosztottad, van pár dolog ezek szerint, amivel roncsoltam az amúgy sem tökéletesen ép hajam ezek szerint, pl. a fésülés fentről lefelé, meg a törülközővel dörzsölés, pedig így leírva teljesen logikusnak hangzanak, csak mikor az ember lánya épp ezt csinálja, akkor valahogy nem gondolja át (legalábbis én). De mostantól igyekszem jobban vigyázni a hajamra :)
Via mondta
Majd számolj be, hogy hogyan sikerül! Nekem néha oldalt maradt “koszos”, de mint kiderült, akkor nem vizeztem be elég alaposan, szóval nem csoda, hogy ott nem tisztult. :) Ha ráérősen, odafigyelve mostam, akkor eddig is jó volt, csak nem tudtam, hogy mitől. :D
trillarom mondta
Nagyon hasznos cikk. Nekem akkor a legszebb a hajam, ha a szabad levegőn szárad meg. Nyáron ez könnyebben megy, télen majd a radiátor mellé kuckózok be. Vékony szálú a hajam, ezért próbálom megóvni a káros hatásoktól.
Via mondta
Én se szeretek hajszárítózni, ha nem muszáj. Még télen sem. :) De akkor utcára nem megyek nedves hajjal, nem hiányzik az agyhártyagyulladás. (Nyáron viszont simán kimegyek, és száz méteren belül csontszáraz a 40 fokban… És mivel van menetszél, ahogy haladok, tök jól fazonírozza is a meleg levegő. :DD)
Norewa mondta
Pont ugyanezt csinálom nyáron, és olyankor a LEGJOBB a frizurám ;)
Marta16 mondta
Ez vicces, az én szintén vékonyszálú hajam levegön száradva pont még vékonyabbnak tünik és érzödik, semmi tartás nincs benne. Ezért én inkább nyáron is röviden hajszárítóval szárítok rá az elején, attól jobb fogása, tartása, nagyobb térfogata lesz, és a fénye is szebb. èrdekes, hogy milyen különbözöek vagyunk :-)
Via mondta
Persze, egy természetesen göndör hajú egyén pedig egy harmadik-negyedik módon csinálja, a raszta hajról nem is beszélve! :)
Karina mondta
Nagyon örülök ennek a témának, mert épp tegnap este hajmosás közben jutott eszembe, hogy valóban jó-e, ahogy csinálom, mert nem mindig vagyok megelégedve a végeredménnyel.
Egy ideje sokkal hullámosabb, göndörebb a hajam, mint régen, és azt a tanácsot kaptam, hogy a balzsamot már a haj áttörlése után vigyem fel, és nem is kötelező leöblíteni. Így csinálom egy ideje, de nem vagyok teljesen kibékülve a módszerrel. A következő hajmosásomnál kipróbálom ezt az útmutatót. :)
Via mondta
Na, várj, van olyan balzsam, amit ki KELL mosni, meg van olyan, amit nem kell kimosni. Ne kavard őket, nem véletlenül úgy kell használni őket, ahogy!
PiVo mondta
Én azt olvastam valahol, hogy ez a kétszeri mosás csak egy marketing, és igazából már egy “adagtól” is le kell jönnie annak, ami nem odavaló. Azóta én egyszer mosom, egyszer balzsamozom. Rosszul csinálom? :)
katy27 mondta
Ha tényleg koszos volt (azaz 4-5 napja mostam utoljára), akkor nekem az egyszeri samponozástól nem lesz tökéletesen tiszta, vagyis inkább úgy mondom, hogy frissen mosva oké, azonban utána gyorsabban zsírosodik. Viszont mikor a sportolás miatt (azaz rendesebb időszakaimban ;) ) kénytelen vagyok kétnaponta mosni, olyankor bőven elég egyszer samponozni.
Nekem a hajvégek balzsamozása kínai, a fodrászom is mondta, de egyszerűen nem értem, hogy rövid hajnál ezt hogy lehet megvalósítani. Az oké, hogy nem masszírozom a balzsamot közvetlenül a fejbőrömbe, de lemosáskor úgyis olyan lesz az egész.
Via mondta
Ha behajolva mosod le, akkor nem annyira, mert akkor lefelé folyik, nem a hajtövek felé, és az is számít, hogy a hajtöveken nem hagyod rajta egy picit se.
Via mondta
Ami a tuti marketing, az a habzás. Nem a hab tisztít, és nem tisztít attól jobban, hogy hósipka van a fejeden. Ráadásul a habzó anyag nagyon szárít is, én pl. allergiás vagyok rá, ahol éri a bőrömet (fejbőr, kézfej, ha zuhanyzásnál öblítek, akkor ahol végigcsorog a vállamon, hátamon), vörös lesz és éget. Szóval a hab jóleső dekoráció. :) És jól mutat a promóképeken is, hogy minden csupa hab.
Ami a mosást illeti, úgy vagyok vele én is, mint katy: ha eltelik a rendes 3-4-5 nap két mosás között, igenis kell a kettő, ha gyakrabban mosom, néha nem. De érezni rajta, hogy mennyire tisztult meg, én legalábbis érzem az enyémen, más a tapintása a “koszos, csak nedves” meg a “meg van mosva” hajamnak. :)
Imolánál is rákérdeztem, ezt üzeni: Az első mosással fellazítjuk a szennyeződést a hajról a második samponozás végzi az igazi tisztítást. Igazából a második samponozás az, ami miatt hajat szoktunk mosni:)
bongyorka mondta
Ez nagyon érdekes, mert mi kémia órán annó még azt tanultuk, hogy a normál esetben habzó sampon ha nem habzik az azért van, mert nagyon koszos a haj, és a porszemcsék megakadályozzák. A második mosásnál viszont már habzik rendesen. Szóval lehet, hogy nem a hab tisztít, de azért lehet, hogy számít valamit. Vagy nem :D Nem voltam soha kémiazseni, de ez megmaradt :D
Via mondta
Nem azt mondtam, hogy egyáltalán ne habozzon, csak hogy a hósipka tök hülyeség, és a habzás mértéke a marketing :) De mindenhol úgy mutatják, mert szép látványos. Lásd:
Az első mosásnál nálam is mindig alig moccan, a másodiknál már egy kicsit zizeg, de nem nézek ki így. (Tudnék, ha a fél flakont magamra borítanám, de minek?)
bongyorka mondta
Most azon kezdtem el gondolkodni, h én vajon így nézek-e ki, és rájöttem, h még sosem láttam magam hajmosás közben ;)
Almacukor mondta
Hihi, lehet sminkelnem kellene hajmosás előtt, amit, bevallom elég ritkán teszek:)
Via mondta
:D Hát igen, ha alapos a hajmosás, akkor szemöldökig frankón lemosol minden púdert, alapozót… Szerintem tök felesleges előtte sminkelni.
Rebeka Anna mondta
Én még egy olyan tippet hallottam valahol, hogy hajmosás után nem törcsibe kell tekerni a hajat, hanem pamutpólóba (apa, barát, nagyapa TISZTA pamutpólójába). Már nem emlékszem pontosan, hogy de valami olyasmi volt az oka, hogy a törülköző szöszjei miatt nem lesz olyan fényes a haj.
Lehet, hogy ez valami urbanlegend, de egy próbát megér… :)