Ez most egy rövidebb fejezet lesz. :) A dobozokhoz hasonlóan ha vigyázunk a mappákra, újra és újra hasznosíthatóak más szerepben, de mivel nem drágák, pótolni is könnyű őket. Nézzük, milyen funkciójuk lehet a gyerekszobában.
- Gyűjtemények: a szalvétákat, levélpapírokat, matricákat, sztáros cikkeket és minden lapos, de gyűjthető dolgot (sajtcímke, csokipapír…) a legjobb gyűrűs mappában lefűzve, genothermben tárolni. Így lapozás közben sem sérülnek a kincsek, mégis átlátható a gyűjtemény.
- Újságok: legyen szó akár képregényekről, lovas újságról, vagy a Dörmögő Dömötörről (igen, még létezik!), egy irattartóban rendezetten tárolhatjuk a régebbi lapszámokat. A gerincén jelezhetjük is, hogy melyik évfolyam található benne.
- Dolgozatok & iskolai jegyzetek: alsóban lehet, hogy elég egy irattartó mappa a feladatlapoknak, felsőben egy harmónikaszerű tárolót is használhatunk, amibe minden „fül” egy-egy tantárgynak felel meg, így könnyen vissza lehet nézni a dolgokat. Nem kell mindent megőrizni, néhány évente ki lehet szórni a nagy részét, az emlékezetes jól (vagy épp rosszul) sikerült dolgozatokat
- Rajzok: hasonlóan az iskolai papírokhoz ebből is érdemes néhány évig mindent elrakni, aztán a korábbiakat szelektálni,és a jellegzetes műveket, anyák napi ajándékokat szépen archiválni, a legjobb a genothermes megoldás, mert az meg is védi az alkotásokat. A készítési dátumot mindig írjuk a rajzok hátuljára, több gyereknél azt is, hogy melyik „követte el”, mert tíz év távlatából nem fogunk emlékezni rá. Az archivált műveket tarthatjuk harmónikás mappában (minden fül egy-egy év), vagy lefűzhető mappában (minden mappa egy-egy év vagy korszak, attól függően, mennyit raktunk el).
A cikksorozat további részei:
Brigianyu mondta
De jó, hogy rátaláltam erre az oldalra! Voltaképpen anyukád révén, a törpenyulas oldalról jöttem, szerintem szerzett neked néhány új olvasót. :-) Hétfőn elkezdem én is a Flylady-t, elkezdtem olvasni, és nagyon tetszik a program, remélem, beválik nálunk is. Három gyerkőcöm van, így különösen érintett vagyok a gyerekszobai rendszerezésben. Egy ötletet szeretnék megosztani veletek a jól sikerült, megőrzendő rajzokkal kapcsolatban. Én azt találtam ki, hogy miután a hátuljára ráírtam a gyerek nevét és a dátumot, laminálom őket (van egy laminálógépem), majd gyurmaragasztóval felteszem a gyerekszobák, illetve a közlekedő falára. Így nem gyűrődnek, nem sárgulnak meg az idő folyamán, és dekorációnak is jók, cserélgetni is lehet őket, ha vannak újabb alkotások. Az iskolás lányom okleveleivel, amiket különböző tanulmányi, illetve zenei versenyeken kap, ugyanezt teszem, ezek az ő falára vagy ajtajára kerülnek.
Via mondta
Szia! :)
Anyu jó kis rikkancs. :D
Az oklevelek nálunk is így voltak kitéve, laminálva, most már egy mappában vannak a nyelvvizsgákkal meg az érettségivel együtt. :D