Trinnyék 2005-ös könyve, a 280 oldalas What your clothes say about you (Mit árulnak el rólad a ruháid?) egy kicsit más tematikájú, mint a Body Shape Bible, ugyanis nem az alakot, hanem az élethelyzetet helyezi középpontba. Ismét 12 nőtípust vesznek sorra, a túldolgozott nőtől a kamsz lánya ruháit hordó anyán át a márkaőrült cicababáig. Mindegyik személyiséget Trinnyék alakítják, ők vannak beöltöztetve (paróka, smink) aztán átalakítva.
A 12 típus sorban:
- Beszürkült, elfáradt nő.
- Kosztümbe aszalódott üzletasszony.
- “Csak a gyerekeimnek élek!”
- “Szexi akarok lenni!” — csak nem jön össze
- “Öreg vagyok, minek erőlködni?”
- “Utálom a szoknyát! Hol a söröm?”
- Színőrült, 80-as évekből ittragadt hölgyemény.
- Férje mellett eltörpült asszony, aki teljesen feladta.
- “A márkás cucc a mindenem!”
- “Nem igazán érdekel a divat.” (Látszik.)
- “Tök jó, hogy rámjön a lányom ruhája, nem?” (Nem.)
- “Ez a stílus mindig nagyon jól állt!” (De közben eltelt 20 év!)
Susannah bemutatja a tizes számú hölgyet.
Életmódtippek az átalakított idős hölgynek.
Kiegészítők a kiégett feleségnek.
Minden fejezet egy összehasonlítással kezdődik: mit mondasz a ruháidról, és mi a valóság? (“Az összes ruhám fekete. — Úgyse vesz észre senki, akár láthatatlan is lehetnék.” “A szekrényem tele van olyan holmikkal, amiket fel se veszek. — Vásárlás nélkül üresnek érzem az életemet.“) Ezután bemutatják az adott típus öltözködését a hibákkal, és egy leírással. A folytatásban idézetek következnek arról, hogy a férj, a főnök, a gyerekek hogy látják az adott nőtípust. Trinnyék minden karakterhez írtak egy személyes hangú levelet az érzésekről, hogy mi válthatta ki, hogy idáig jutottak. Aztán jön az átalakítás! Új ruhák, és tanácsok színekre, stílusra vonatkozólag. Külön oldalakon tárgyalják a kiegészítőket és a sminkeket, és a legvégén még életmódtanácsokat is adnak, illetve a sorozatukból megmutatják a karaktert ihlető nőtípus átalakulásának fotóit, és röviden összefoglalják a fontos pontokat. Minden típusra összesen tehát 22 oldal jut. Az ötletek, tippek hasznosak akkor is, ha nem az adott típusba tartozunk, és biztos van az ismerősi körben olyan, akire ráismerünk a leírásokból.
Összességében kellemes olvasmány, ugyanúgy lehet forgatni, mint egy magazint, jók a képek, a tippek, és a vicces leírásokon jókat lehet derülni. Nem olyan alapmű, mint a többi könyv, de ha akciósan belefuttok (itt most pl. nem egészen 8 euró), nem beszélek le róla senkit. :)
sophiataylor mondta
Egy másik kedvenc blogomon épp ma jelent meg egy bejegyzés, ami félig-meddig kapcsolódik ennek a témájához. Az is az öltözködést boncolgatja, csak épp egészen más nézőpontból. :D
Kizárólag nyílt gondolkodású, nem diszkriminatív olvasóknak ajánlom a megtekintését! Ha a kommentem netán sértené a közízlést, tessék nyugodtan kimoderálni. ;)
A link: https://felicitystartv.wordpress.com/2010/10/28/tranny-and-susannah/
sophiataylor mondta
Ha majd a kedves volt munkáltatóm kifizeti a szeptemberi munkabéremet, elgondolkodom én is a dolgon…
Via mondta
Fú, az tök jó! Gratulálok! :)
Theia mondta
Nekem meg megérkezett ebay-ről a What you wear… könyv, szép kiadás és szállítással volt összesen 1000 Ft. :)
Heni mondta
Scannelni nem tudok, de szívesen kölcsönadom:-)
Via mondta
Írjál nyugodtan ennyit, sőt, még többet is! :)
Ez a rész az én példányomból hiányzik. :( Be tudsz scannelni esetleg egy oldalt belőle? Nagyon érdekelne.
Heni mondta
Nekem ebből az amerikai kiadás van meg (Trinny and Susannah Take on America – what your clothes say about you) 2006-os kiadás. Itt nem csak ők, hanem valós emberek mutatják be az egyes típusokat, amik szerintem ugyanazok, mint az angol kiadásban.
Nekem ezzel együtt is tetszett a könyv, nem csak öltözködési tanácsot adnak, hanem a végén, amikor megírják melyik ruha honnan van, adnak egy-két praktikus tanácsot is (elég jól eldugták). Ez többnyire kimerül abban, hogy ajánlanak egy könyvet, de például a ruhákkal nem törődő típusnál felsorolják a kapszula ruhatár 8 alapdarabját:
a szoknya
a nadrág
a póló
a kardigán
a zakó
a kabát
a ruha
a blúz
És azt is megírják, hogy melyik lehetőleg milyen legyen.
(Hú, bocs, hogy ennyit írtam.)