Sári munkáit egy korábbi nyereményjátékomból már ismerhetitek, az alábbi interjú apropója azonban a közelgő teadélután, ahol a Mimóza ékszerekkel is találkozhattok. :) Sárival Skype-on beszélgettünk.
– Hol és mikor indult a Mimóza története?
– 2001 környékén egyetem mellett beiratkoztam egy divattervező suliba, de a Mimóza konkrét ötlete 2 évvel ezelőtt nyáron egy kocsiban, Sopron felé utazva született meg. Persze akkor még nem tudtam, hogy ez lesz belőle. Először jöttek a virágok, utána a többi ékszer.
– Akkor valamilyen szinten mindig is foglalkoztattak a kézműves dolgok. :) Gyerekkorodban is kreatívkodtál?
– Igen, jártam rajzszakkörbe is, szerettem rajzolni, mindig emelt szinten tanultam. Anyukám elvitt szőni tanulni, ő hobbiként selyemkendőket festett egy időben.
– Honnan meríted az inspirációt? Van valami füzeted, amibe jegyzetelsz (színeket, formákat)?
– Nagyon színcentrikusan nézem az életet. Ahogy járok-kelek óhatatlanul erre figyelek, például épületekre, véletlen színpárosításokra. A Mimóza előtt nem tudtam, hogy ennyire fontos ez nekem, de valahogy azóta fontos lett, ráadásul a visszajelzéseket átszűrve kiderült, hogy a színek, színkombinációk mennyire dominánsak a munkámban.Nem igazán jegyzetelek, ha a fejemben elkezd motoszkáni valami, akkor azt azonnal ki is próbálom — nem vagyok valami türelmes… :) Persze millióegy fecnin vannak összeírva mindenfélék, és füzeteket is imádok venni.
– Van kinevezett munkaállomásod? Hol készülnek a virágok és az ékszerek?
– A lakásom különböző pontjain, elvileg van egy munkaasztalom, de nem mindig ott dolgozom.
– Az alapanyagokra hogy szoktál vadászni? Van, hogy a fejedben van egy koncepció, és ahhoz keresel anyagot, vagy az anyag inspirál valamilyen kombinációra?
– Hatalmas anygakészletem van, szerintem egy élet is kevés lenne, hogy a végére jussak, de mindig van, hogy egy új ötlethez vadászok hozzávalókat.
– És hol halmoztad fel ezt az anyagkészletet? Voltak különleges beszerzési helyek?
– Sokat utaztam-utazok, tehát Észak-Afrikától Kambodzsáig ahol csak megfordulok, mindig hazahozok inspiráló anyagokat, alkatrészeket. Amúgy meg kapok is sok anyagot, és azért itthon is meg lehet találni a lelőhelyeket.
– Sejtem kaftángombos és a rojtos nyakláncaidat is az utazások inspirálták. Mennyire voltak vevők a hazai hölgyek erre a stílusra? A rojtos-bojtos kiegészítők egyébként nagyon népszerűek voltak a kifutókon az idei szezonban, jól ráéreztél. :)
– Igen, én még a trend előtt tudtam, hogy ez szuper, de jellemzően inkább külföldi vevőimnek tetszenek a bojtos ékszereim, vásározás során sokszor a “függöny” szót hümmögik a magyarok :)
– Nem tudják, miről maradnak le. :)) Találkoztál már Mimóza-ékszerrel az utcán sétálva?
– Igen, de a legjobb sztori pont nemrég volt, egy barátnőm egy iskolában tanít, és pont egy új nyakláncom volt rajta, mikor egy új kollegina érkezett, aki egyből kiszúrta, és rákérdezett, hogy “ez nem Mimóza nyaklánc?” :) Ennek örültem.
– Nagyon jó reklám egyébként pusztán az, hogy hordom, már az enyémre is többen rákérdeztek. :)
– Örülök! :) Én is amikor csak kedvem támad saját ékszerben vagyok, persze vannak egyéb kedvenceim is, de tényleg jó reklám!
– A családtagjaid, barátaid mennyire fertőződtek meg? Kérik, hogy nekik is készíts?
– Persze, a család hölgy tagjai is mind el vannak látva, és a barátnőim is gyakran kapnak és vesznek is maguknak Mimózát.
– Mit vettél észre, van valamilyen szabályszerűség abban, hogy milyen korú hölgyek hordják az ékszereidet? Vagy a Mimóza mindenkinek bejön?
– Elég széles a skála, egy iskolai vásár során egész kislány falkák szerelmesedtek a virágos csatokba, de a múltkori WAMPon egy igen ősz hölgy is vásárolt. Az egyik kedvenc sztorim egyébkétn a mostani WAMPon volt, egy kislány odajött és megszagolta a virágokat. :) Sokáig virágkötő akartam lenni, szóval végülis részben virágos lettem.
MEGLEPETÉS
azoknak, akik végigolvasták az interjút! :)
Jelige: Alíz Csodaországban.
Mondd be a jeligét a szombati teadélutánon, és 10% kedvezményben részesülsz a Mimóza termékek árából!
Szólj hozzá!