A japánok részletesen magyarázó ábráiról már meséltem, most egy olyat mutatok, ami még akár hasznos is lehet — a lábujjak ívéhez rendeli a cipőformákat. Mondjuk egy próbával azért ki tud derülni, hogy melyik nyom és melyik nem. :)) A cikkben még egy csomó benyilazott cipőábra volt, de azokat nem bírtam értelmezni (sarokmagasság, ívek…). (Kép: Steady, 2011. május)
A típus – csökkenő ujjak: kerek orrú cipő
B típus – nagy mutatóujj: hegyes cipő
C típus – szögletes ujjak: szögletes cipő
Én egyébként A vagyok, és tényleg a legtöbbször olyasmi cipőket hordok, ami a képen is van (az kényelmes), a hegyeset nem túlságosan kedvelem. :)
A típus és B típus cipőajánlatok: lapos, közepes sarkú, és bokapántos verzióban.
C típus cipőajánlatok, aztán mindhárom típus egymás mellett újra.
Edy89 mondta
B lenne, de széles a lábam, akkor?
Jah tök megvok átkozva a cipőkkel :( széles egy kicsit a lábam, a balerinák sokszor nyomnak (mind a 4)
és tornacsukából is van 1 számmal nagyobbat veszek ami óriási vagy nyom :(
Via mondta
Nekem meg a rüsztöm magas, és általában törik az Achilles-ínamat a cipők, úgyhogy minden új cipő bejáratása egy full doboz ragtapasz elhasználását is jelenti – és hogy ne legyen könnyű az élet, ha fél évig nem hordom (mondjuk télen a félcipőket), akkor tavasszal megint kezdődhet a ragtapaszos móka elölről. :)
Nagy türelem kell a cipővásárláshoz, régen nem véletlenül készítették őket méretre, egyedi darabként, mert mindenkinek tök más a lába. Nekem egyébként 39,5-es, és ezért felváltva, márkától és üzlettől függően hol a 39-es, hol a 40-es cipő a jó. De néha az egyik lábamra jó, a másikra meg szorít, na akkor azt nem szabad megvenni. :)) De amikor találok olyat, ami jó is, meg szép is, az felbecsülhetetlen. :)