Olvasónaplót írni ugyanolyan jó móka olvasni vagy naplózni szerető felnőtteknek és olvasással barátkozó kisiskolásoknak. Az ebből a bejegyzésből ingyenesen letölthető, nyomtatható 14 oldalas olvasónapló minta segítségével értékelheted az olvasmányaidat, kimásolhatod a kedvenc idézeteidet, jeleneteidet, és fejezetenként is összefoglalhatod, hogy miről szólt az adott könyv.
A nyomtatható olvasónapló minta oldalai
- címoldal: a könyvkupac alá fel lehet írni a nevet, de nem muszáj, úgyhogy nem is vonalaztam meg
- idézetek & inspiráció: mindenféle olvasással kapcsolatos idézet, rajz, fotó kerülhet ide
- szeretném elolvasni: pipálható lista, ahova gyorsan fel lehet jegyezni a „mondta valaki/hallottam/olvastam, hogy jó” címeket, nehogy elfelejtsd őket.
- könyv adatlapok: 3 színben, két oldalon hellyel idézetekkel, kedvenc szereplőkkel, és értékeléssel (a smiley face-eket azért raktam oda, hogy ha nincs időd hosszú értékelésre, a pofika besatírozásával akkor is tudj valamit mondani – vagy pl. ha olyan pocsék volt, hogy szót se akarsz pazarolni rá, csak bekarikázod a szomorú fejet, és máris örökre megjegyezheted, hogy az egy borzalmas könyv volt :))
- olvasónapló: címoldallal a könyv adatainak és rövid tartalmának, üres jegyzetoldal (rajzolni is lehet rá), majd vonalazott oldal a fejezeteknek (fejezet száma kitölthető, mellé írható a fejezet címe, ha van)
Szokás szerint csak azt az oldalt nyomtasd ki, ami tetszik. :) A4 és A5-ös méretben is be lehet állítani a nyomtatást, azért dupláztam az oldalakat, hogy az ismétlődő lapokból (adatlapok, fejezetek), amikből sok kell, könnyen tudjatok A5-öset is nyomtatni.
Töltsd le a PDF-et ide kattintva!
Ha tetszik, és szeretnéd megosztani másokkal, légyszi csak a bejegyzésre mutató linket tedd ki a saját honlapodra! Köszönöm szépen! Kereskedelmi forgalomba nem hozható. Ötlet és kivitelezés ©2010-2011 Farkas Lívia. Minden jog fenntartva!
Ezek a bejegyzések is érdekelhetnek:
- Mi számít olvasásnak? Olvasás-e az e-könyv vagy a hangoskönyv? Spoiler: igen)
- 13 könyv, ami segít kiszakadni a mindennapokból
❤️
Na ez szuper lesz nekem :) Részt veszek a Nők külföldön világkörüli olvasós kihívásában, a csapat minden országból legalább egy könyvet olvas el 2017. szeptemberéig. És én sehol nem járok az országaimmal :(
De jó kis terv! :) Az is meg van szabva, hogy női szerző legyen, vagy a „nők külföldön” a résztvevőkre vonatkozik?
Nekem most ez az egyik új szempontom jövőre, hogy még több női szerzős történetet olvassak. :) Klasszikusokat is felvettem a listámra, pl. Margaret Atwood, akkor is, ha most nagyon nehéz olvasmány lenne. Illetve pont azért, mert fontos. Emellett újra akarom olvasni eredeti nyelven a gyerekkorom könyveit (Fecskék és Fruskák, Anne).
Az jó kis kihívás, van kb. 200 ország, nem kevés 9 hónap rá? Hol lehet csatlakozni? Az abszolválását esélytelennek érzem, de szívesen néznék olvasmányötleteket. :-)
Dejó:) Épp gondolkodom hogy össze kéne szednem mindazt amit eddigi életemben elolvastam, csak hogy lássam, mennyi is. Tudom hogy sok ponyva, fantasy, stb…. kevés a komoly irodalom, de nekem az ilyenek az élvezet.
Nyugi, nem az Anna Kareninától vagy a Ványa bácsitól vagy a Goriot apótól leszel egyedül értékes tagja a társadalomnak. :)) Én se olvastam egy csomó kötelezőt vagy alapművet, de még van 80 évem (bruttó 125-tel számolok, az adózás után is 100 körül jön ki :))).
Hát ez fantasztikus! Pont ezen gondolkodtam múlt héten, hogy annyira sok jó dolgot olvasok és sokszor tökjó lenne, ha meglenne valahol, hogy melyik idézetet hol olvastam és milyen volt a könyv, mert sokszor már arra sem emlékszem.
Plusz, most megjött a motivációm, hogy összeállítsak egy listát, hogy mit szeretnék elolvasni a közeljövőben, ami végre nem pszichológia és önismeret, hanem más. :) Köszi, Via! :)
Szívesen! :)
Tetszik. :) Moly.hu offline.
Igen. :)) Vagy Moleskine passions házilag. ;)
De ebbe lehet rajzolni meg scrapbookolni. :) Molyra is, csak egy idő után nem fogsz látni semmit a monitorból. :P