Kap egy képzeletbeli pirospontot, aki kitalálta, hogy japán újságból van a rajzocska. :) Szóval ha betisztítószerezted a kezedet, és az arcodat, akkor belülről kifelé kell masszírozgatni, illetve felülről lefelé – a precious magazin szerint. Én ösztönből eddig is valami hasonlót produkáltam. Hát Ti?
Hozzászólások
Vélemény, hozzászólás?
Házszabály
Ha új hozzászóló vagy, az első hozzászólásod moderálás alá kerül, és az elfogadásig nem publikus. A visszatérő hozzászólók bejegyzései automatikusan megjelennek.
A kedvesség és a tolerancia alapvető errefelé. Ha úgy érzed, hogy a hozzászólásod nem olyan hangvételben íródott, ami ennek megfelel, inkább ne küldd el. Fenntartom a jogot a személyeskedő, rasszista, bunkó, stb. hozzászólások moderálására. Köszi a megértést. :)
NortonGirl mondta
Elnézést ez kicsit hosszú lett. Mondjuk csak szívemen viselem ezt mert anyukám 4 éve gyantázta a szemöldökét (sokszor otthon) és mostanra a havonta kétszeri gyantázástól meg a rángatástól megereszkedett a szemöldökénél a bőr és azért látszik a különbség egy 4 évvel ezelőtti fotón, hogy nem a „korral járt”. Anyuka azóta pedig visszatért az óvatos szemöldökcsipeszeléshez.
Via mondta
Ne kérj bocsánatot, itt szabad a kisregény, meg a nagyregény is! :)
Szemöldököt még sose gyantáztattam, mindig csipeszezek, azt pontosabbnak, precizebbnek érzem, és ugyanúgy sokáig tart, mert tőből kiszedi a kósza vándorszálakat.
Bimb mondta
Otthon sose gyantáztam a szemöldököm, csak kozmetikus csinálta (ő kifeszíti a bőrt). Lehetett volna csipeszt is választani, de ez kevésbé fájdalma. Két hetente szemöldökgyanta? Jó gyorsan nőhet :)
Ja, és ő is csipeszel, azt a pár túlélőt, amin nem fogott a gyanta.
NortonGirl mondta
Nagyon jó, én kis arckefével szoktam tisztítani az arcom esténként (érthető, hiszen hámlasztani este kell). A szemnél tényleg csak annyi, hogy nem szabad húzni meg rángatni a bőrt, szemöldökszedésnél, gyantázásnál is finoman meg kell feszíteni a bőrt, mert hosszútávon megereszkedik és olyan kis mélyen ülő szemhéjunk lesz mint szegény japánoknak és akkor jön majd az ázsiaiak fegyvere, a szemhéjragasztó… (rá lehet keresni, bár ne tettem volna…) Meg amit nagyon sokan elfelejtenek, ha kontúrozzuk a szemünket (tus vagy ceruza, mindegy) nem szabad kihúzni a bőrt mert 1. nem lesz szép a vonal 2. néhány embernek csak irritálja majd a szemét vagy rángatózni kezd tőle a szemhéja 3. azonkívül, hogy amúgy sem esztétikus látvány így a tükörbe nézni pár éven belül már lehet látni a ráncokat. Sok Youtube videóban látom, hogy amikor a lányzó egy ujjal szét/lefeszíti a szemhéját és úgy festi, a sok fiatal lány aki meg tőle tanul azt utánozza mert azt hiszi ez jól van:///
Via mondta
Meg az ázsiaiaknak van még a monolid is, ami megnehezíti a sminkelést. Én csak annyira fogom le a szemhéjamat, hogy ne izegjen-mozogjon. :) És persze nem is minden nap sminkelek.
Bb.Sophie mondta
Én igazából nem is tudom, hogyan csinálom, kb ahogy esik úgy puffan, nem tudatos a mozdulatsor. Így viszont lehet, hogy nem is annyira hatékony…
Stefi mondta
A 8-as nyilat véletlenül fordítva rajzolták fel, ebben a formában mélyíti az esetleges ráncokat ill. elősegíti a kialakulásukat. :-(
Via mondta
Igen, én is azt néztem, hogy mit gyűrögeti a szemhéját… Ott apró, tapicskoló mozdulattal szoktam krémezni, korrektorozni is. Mosni meg nagyon finoman, nem dörzsölve, radírozni pedig sehogy, mert nagyon vékony a bőr.
Stefi mondta
A tapicskolás nagyon jó, de lehet köröket „rajzolni” is,. :-)
Via mondta
Csak húzni, tépni nem szabad, ugye?
Emese mondta
Nem semmik ezek a japánok egyébként az ilyen részlekbe menő magyarázataikkal bagatell dolgokban … bár azért hozzáteszem, nekem, akit apukám nevelgetett, néhány biztos jól jött volna, noha olyankor magamtól is nekiállok utánakeresni akár a „hogyan mélytisztítsuk az arcunk” keresőszavakkal is. ;)
Náluk még „hogyan töröljük helyesen a fenekünket” tutorialt is el tudnék képzelni (bár valójában jogos is lenne, az is tényleg borzasztóan fontos, főleg ha nőnemű kisbabája van az embernek) :$
Emese mondta
Kérek egy pontot, mert rögtön sejtettem, hogy japán :-)
És még egyet arra, hogy magamtól is így csinálom (a szememhez ennyire nem megyek közel, főleg az alsó szemhéj a tabu). Én azért így csinálom, mert még mielőtt valaha lettem volna kozmetikusnál, egy kozmetikus-lánya-osztálytársam megmasszírozta az arcunkat és emlékszem az irányokra ;-)