Ha van Google fiókod, akkor ki tudod használni a Google Docs előnyeit. Alapvetően közösségileg szerkeszthető dokumentumokról (excel, szövegfájl, stb.) van szó, ami nagyon hasznos, ha többen dolgoztok egy projekten, és meg lehet vele spórolni az ide-oda küldözgetést és a több verzióban keringő csatolmányok rémálmát. Egyszerre is tudjátok szerkeszteni, és látjátok, ahogy a másik éppen beleír. Nagyon mókás. :)
Amiről most kicsit részletesebben szeretnék beszélni, az a Docs-on belül a Google Form létrehozása. Ez olyan kérdőív, amit rendkívül sokoldalúan ki lehet használni, és nagyon megkönnyíti a munkát, főleg honlaptulajdonosok, bloggerek számára.
Miért jó a Google Form űrlap?
- Könnyen létrehozható, felhasználóbarát a szerkesztése
- E-mailben megosztható a linkje
- Honlapra/blogba beilleszthető
- Az eredményeket egy Excel táblában összegyűjti, és egy egyszerű grafikonos rendszerrel ki is értékeli
Mire használható a kérdőív?
- szakdolgozathoz, esszéhez vagy bármilyen kutatáshoz adatgyűjtésre
- kérdőív az olvasók/közönség megismeréséhez
- szavazat leadásához egy versenyben
- nyereményjátékok jelentkezési lapjához
A leginkább az utolsó pont az, amiért most elővettem ezt a témát, ugyanis sokan nem tudják, de a Facebookon futtatott, lájkolós-megosztós játékok szabálysértőek és lehet, hogy a Facebook eddig nem lépett mindenki ügyében (nincs elég ember, aki ennyi honlapot átnézhetne), de attól még tilos lájkkal szavaztatni, megosztást és lájkot jelentkezési feltételnek tenni, Facebook hozzászólások, lájkolók és megosztók közül sorsolni, stb. Nem lehet tudni, hogy melyik pillanatban ellenőrzik az oldalakat és törlik azonnali hatállyal a szabálysértőket (volt már rá példa). Kár lenne a befektetett munkáért. A témában itt olvashattok bővebben. Ennek kivédésére alternatív megoldás a Google Form használata, ami amellett, hogy legális, még kényelmesebb is, mint a Facebook. :)
Miért jobb a Google Form nyereményjátékok levezényléséhez, mint a Facebook?
- könnyebb a sorsolás: azonnal látod, hogy ki jelentkezett a játékra, és egy táblázatban megkapod a jelentkezők listáját, és a random.org segítségével pillanatok alatt megvagy a sorsolással. Mivel elkéred a résztvevők adatait (név, e-mail cím, stb.), írd ki adatvédelmi nyilatkozatban, hogy nem fogod másra felhasználni az adatokat, és harmadik félnek nem adod ki. (Természetesen nem csak kiírni kell, hanem így is tenni. :)) Legyenek egyértelműek a szabályok (mikor sorsolsz, kik közül, meddig lehet jelentkezni, hogyan veszitek fel a kapcsolatot, stb.), és ezeket írd is ki a játékhoz.
- egyszerűbb szűrni a duplázókat: nincs olyan, hogy egyik kép alá írják, hogy játszanak, meg másik bejegyzéshez, és nem kell vadásznod a résztvevőket — minden egy helyen van, a kérdőív táblázatában. A táblázatot tudod szerkeszteni: ha név vagy e-mail cím szerint rendezed az adatokat, látni fogod, hogy ki az, aki többször jelentkezett, és törölheted őket. Erről lejjebb részletesebben is írok.
- csak a valódi olvasóid maradnak: ha váltasz a kötelezően megosztást és lájkot követelő játékról, észre fogod venni, hogy a korábbihoz képest lényegesen kevesebb új “rajongód” érkezik egy-egy játék során. Ez elsőre visszalépésnek tűnhet, de hosszú távon jobban jársz, hidd el! Ha már levezényeltél pár nyereményjátékot a Facebookon, akkor ismerős lehet az a jelenség, hogy egy játék lezárta és a sorsolás után “unlike”-ot nyomnak egy csomóan — nem a munkád érdekli őket, hanem a “szajré”, márpedig ha tényleges olvasókat vagy vásárlókat szeretnél toborozni (ha pl. kézműves vagy), akkor az ilyen emberekre egyáltalán nincs szükséged – az ő jelenlétük az össz-Facebook rajongóid között csak töltelékszám, és igazából nem mond semmit arról, hogy mennyire vagy olvasott vagy hány emberhez érsz el. Inkább legyen 100 igazi “rajongód”, mint 1000 “lufi” – a nyereményeid is jobb helyen lesznek azoknál, akik megbecsülik, és tudják értékelni, nem csak az újabb ingyen cuccot látják a munkádban.
- jobb lesz a megítélésed: a Facebook tele van megosztott játékokkal, ami a felhasználókat gyakran idegesíti, bosszantja. Ha kerülöd a megosztós játékok hirdetését, akkor a márkádhoz nem társulnak ilyen negatív élmények, és amikor valaki megosztja az oldaladat, akkor az egy valódi ajánlás lesz, nem csak egy kötelezővé tett reklám!
De nézzük, hogyan is lehet létrehozni egy Google Formot! Először is jelentkezz be a Google fiókodba, és látogass el a docs.google.com oldalra.
Ez a főoldal. Neked nem lesz sok ilyen homályos sor, és igazából nekem sincs, csak elmostam a dokumentumaim nevét. :) A bal felső sarokban látható Create gombra kattintva kapsz egy legördülő menüt, itt lehet létrehozni új dokumentumot. Nekünk most a Form kell. Ha rákattintunk, ez az ablak nyílik meg:
A rubrikákba beleírtam, hogy mi mit tud. :) A bal felső Add item gombbal adhatunk új űrlapelemet a kérdőívünkhöz – a típusát itt is kiválaszthatjuk, de utólag is szerkeszthetjük (a sárgával kijelölt részen a Question Type-nál).
Az elemek típusai:
- Text / Paragraph Text: szöveg, illetve hosszabb szöveg – névnek, e-mail címnek, vagy hosszabb véleménykifejtésnek
- Multiple Choice: feleletválasztós, csak egyet lehet bejelölni. Az “Add Other” feliratra kattintva hozzáadhatunk egy “Egyéb” rubrikát, ahova olyan választ írhat be a válaszadó, amit mi nem adtunk meg előre.
- Checkboxes: feleletválasztós, többet is be lehet jelölni. Itt is van “Add Other” felirat.
- Choose from a list: feleletválasztós, legördülő listáról választ egyet
- Scale: súlyozós válaszadás, egytől ötig (a “mindig – gyakran – soha” típusú kérdésekhez)
- Grid: súlyozós válaszadás, egyedi, szöveges címkékkel lehet ellátni a különböző mértékeket (pl. “heti egyszer, heti ötször, naponta”, stb.)
Az elemeket utólag sorrendbe rakhatjuk, csak bele kell kattintani, és lenyomott egérgombbal húzogathatjuk őket. A jobb felső sarokban megjelenő kis jelekkel szerkeszthetjük (ceruza), készíthetünk másolatot (két négyzet), vagy törölhetjük (kuka).
A felső, kék sorban még négy gomb található, a legszélső a mentés (Save), ezt tessék használni. :) Gyakran ment magától is, ilyenkor azt írja ki, hogy Saved. Az “E-mail form” ad egy közvetlen linket a kérdőívünkhöz, amit megoszthatunk azokkal, akikkel szeretnénk kitöltetni a kérdőívet. A másik megosztási lehetőség a beágyazás (pl. egy weblapra), amikor is a kérdőív nem új ablakban nyílik meg, hanem az oldalunk részeként (én ezt használom a játékoknál). A beágyazandó linket a More Actions alatt található Embed-re kattintva kapjuk meg – szélességet és magasságot is beállíthatunk a kérdőívünknek. Ehhez minimális HTML-ismeret szükséges, valamennyire bele kell nyúlni a kódba, és WYSIWYG-ben nem működik.
Az eredményeinket a See Responses gombra kattintva nézhetjük meg, méghozzá kétféle formában. A Summary a grafikonos összefoglaló – statisztikákhoz nagyon hasznos.
Példának megmutatom egy korábbi nyereményválasztós játék statisztikáját: felül a kérdés, amire mindenki helyesen válaszolt, alatta a három nyeremény, amik közül lehetett választani, alatta pedig hogy melyik nap hányan jelentkeztek. A See Responses gomb fülnél ha a Spreadsheetre kattintunk, akkor kapjuk meg az Excel táblánkat, amibe folyamatosan kerülnek be az adatok, ahogy jönnek az új kitöltők. Ez is egy korábbi játékom táblázata, az adatokat elhomályosítottam, a lényeg így is látszik. :)
A fenti szürke sorban a Timestamp automatikusan megjelenik mindig, ez az időpont, amikor az illető kitöltötte a kérdőívünket. A többi oszlop tetejébe a kérdésünk kerül, hogy tudjuk, mire adták az adott választ a kitöltőink. Ha ezekbe a szürke oszlopcímekbe jobb egérgombbal belekattintunk, akkor a Sort… felirattal ábécérendbe helyezhetjük az adatainkat (két irány van: A -> Z, és Z -> A). Én először egy játék sorsolásnál a beugró kérdésre adott helyes válaszokat teszem sorrendbe, és törlöm azokat, akik rossz választ adnak, hiszen ők nem vesznek részt a játékban. Mivel nálam mindenki csak egyszer jelentkezhet, a nevek és az e-mail címek sorbarendezésével szoktam szűrni a duplázókat, és törlöm a felesleges nevezéseket, csak egyet hagyok benn mindenkitől. Ha több nyeremény közül lehet választani, és mindegyik nyeremény gazdára kerül, akkor a választott nyereményes oszlopot is ábécésorrendbe rendezem, és a random.org-on annyi részletben sorsolok, ahány nyeremény van. Először kisorsolok egy nyertest az első ékszerre, ez esetben a random.org-on megadott számsor pl. 2-85, aztán jön a következő ékszer, 86-206, aztán a harmadikra jelentkezők: 207-343.
Ami még a táblázatnál fontos, az a felső címsorban a Form fül (mögötte zárójelben a kitöltők száma), itt az Accepting Responses feliratot ki-be pipálva kapcsolhatjuk be és ki a kérdőívet (ha pl. lejár a játék, kikapcsolom, hogy már ne lehessen jelentkezni).
Ha a Docs főoldalból megnyitjuk a kérdőívünket, a Spreadsheet-re fogunk érkezni. A Form fülben az Edit Formmal szerkeszthetjük az űrlapunkat, E-mail formmal továbbküldhetjük, és a Show summary of responses-t választva jutunk el a statisztikához. Fontos, hogy egy kérdőív egy táblázatba dolgozik, tehát lényegtelen, hogy a kitöltőnk a beágyazott kérdőívet töltötte ki, e-mailen kapta az elérhetőséget, minden egy helyre kerül.
Remélem, hasznosnak találtátok ezt a leírást! Mindenkit csak bíztatni tudok a Google Form használatára, mert egyszerű és rendkívül praktikus. :)
barbel mondta
Sziasztok!
Nagyon hasznos a cikk, épp most készítettem el életem első kérdőívét. :)
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom beállítani, hogy bizonyos kérdésekre kötelező legyen válaszolni? (Ilyen piros csillag szokott a kérdés mellett lenni.)
Via mondta
Van a kérdés blokkja alatt egy ilyen, hogy “Kötelező kérdés”, előtte meg egy dobozka. Ha azt bepipálod, a kérdés kötelező lesz. :)
tzsofi mondta
Szia! :) Megint a legjobbkor bukkantam a cikkedre, ugyanis a szakdolgozatomhoz készítem a kérdőívet. Nagyon jól haladok vele, a “rácsos” kérdések azonban kifogtak rajtam. Az ilyen típusú kérdéseknél hogy lehet megoldani, hogy egy sorban és oszlopban is több választ lehessen megjelölni? Pl: ha megkérdezem, hogy milyen nyelven olvas újságot/szépirodalmat/Bibliát stb akkor ne csak egyetlen nyelvet választhasson. Remélem sikerült érthetően elmagyaráznom és nagyon köszönöm a segítséget :)
U.i. ma megérkezett a könyved, alig birom letenni :D
Via mondta
Szia! Nem értem pontosan, hogy mi az a rácsos. De Radiobutton (Feleletválasztós), ha csak egyet választhat, és Checkbox (Jelölőnégyzetek), ha többet is bepipálhat. Ez volt a kérdés?
tzsofi mondta
Ez a “rácsos” (nem értem én sem miért ez a neve) olyan mint egy táblázat, oszlopokkal és sorokkal, így nem kell ugyanazt a kérdést többször feltenni. A gond csak az, hogy egy sorban/oszlopban nem adható meg több válasz :/
J.Judit mondta
Szia! A kérdőív keresésemre dobta ki az oldalad a net. Megcsináltam a kérdőívet, beágyaztam a blogomba (blogspot) de sajnos a nem működik! :(
Nem lehet beleírni, pipálni. Tudsz valami megoldást? Köszönöm a segítségedet!
Judit
Via mondta
Szia! Blogspothoz sajnos nem értek, elképzelésem sincs, hogy mi lehet a gond, ilyen hibával WordPressen még nem találkoztam. :(
Tünde mondta
Ez hatalmas segítség !!!!!
Köszönöm!
diaa. mondta
Jaj, közben megoldottam. :”D De köszönöm az útmutatást!
Via mondta
Ügyes vagy! Látod, megy ez. :) Sok sikert a kérdőívedhez!
diaa. mondta
Csak az a baj, hogy ilyen nekem nincs. :’D A respnsenél csak azt tudom beállítani, hogy fogadok-e még, ezeket a statisztikákat, törölni tudok, meg a kitöltetlen kérdőívhez visz. Nagyon nem értek hozzá, úgyhogy lehet, hogy buta kérdés, de google drive eddig nem volt fent, most telepítettem, de így sincs semmi. :’D
diaa. mondta
Üdv! Kérhetnék még egy kis segítséget?:’D Hozzáadtam szinte minden kérdéshez az egyéb funkciót, és sokan is éltek vele, viszont a summarynál csak azt látom, hogy hány százalék választotta, azt nem, hogy mit írtak. :”D
Via mondta
Szia! Azt a Spreadsheet-ben nézd, a Summary tényleg csak egy összegzés. :)
Romilda mondta
Meg, köszönöm :D
Via mondta
Szuper! :) Jó munkát!
Romilda mondta
Nekem az a problémám, hogy mentés után is szerkeszthető marad az űrlapom :(
Via mondta
A felhasználó számára, vagy Neked, mint adminnak? Utóbbi normális. :)
Romilda mondta
A felhasználó számára
Via mondta
Az alján van egy ilyen, az ne legyen bepipálva: Allow responders to edit responses after submitting. Ez megoldja?
Doraaa mondta
Kedves Via! Olvaslak már évek óta, talán a tied az egyetlen blog, ami mellett ilyen régóta kitartok. Mindig tudsz valami újat mondani, inspirálni, segíteni. Nem gondoltam volna, hogy a szakdolgozatomban is innen fogok segítséget kapni! :) Egy gyors kérdés: Ugye itt nincsen felső határ a kitöltések számára vonatkozóan? Más kérdőívkészítő oldalakon korlátozva van a kitöltők száma. Van ahol 25, más helyen pedig 100 a felső határ. Gyanítom, hogy nincsen, de jól jönne egy megerősítés, még mielőtt elkészítem. Előre is köszönöm a választ! Csak így tovább :)
Edina mondta
Szia Doraa! Céges adatbegyűjtésre rendszeresen használjuk, és van olyan táblázat, ahoval több, mint 500 válasz érkezett. A szövegmezőt pedig egyszer teszteltem 6000 karakterre, és működik. :)
Doraaa mondta
Szuper! :) Köszönöm a segítséget!
Via mondta
Nekem is bír több ezret gond nélkül! :)
Inceptar mondta
Szia!
Én egy játékon belül egy szavazást szeretnék megcsinálni, de nem tudom hol lehet beállítani, hogy egy ember csak egyszer szavazhasson. A kérdőív kitöltése végén, mindig megmarad a submit another response gomb.
Illetve, ha ez nem lehetséges, ki tudom szűrni valahogy, hogy ki az aki többször szavazott?
Válaszod előre is köszönöm!
Via mondta
Ki tudod pipálni a kérdőív készítése során, hogy ne küldhessen új választ – ott van legalul, amikor írod a kérdéseet.
Ha ugyanazt a nevet, mailcímet adja meg, akkor sorba tudod rendezni az adatokat név, cím alapján, és ha duplázott, látni fogod. Ha mindig más nevet, címet ad meg, nem fogod tudni kiszűrni, hogy többször szavazott-e.
anouk mondta
De van, viszont nem működik. Nem ugrik az istennek sem. Mindegy, megoldottam szakasztöréssel, amibe beleírtam, hogy melyik kérdéssel folytassák, ha nem a válasz.
Nem olyan szép így, de megteszi. Köszönöm Via! :)
anouk mondta
Szia!
Szakdoga miatt aktuális a kérdőív dolog, viszont valószínűleg én vagyok hülye, de megakadtam, benned van az utolsó reményem.
Az a lényeg, hogy szeretnék olyan opciót, hogy ha valaki egy kérdésre ( feleletválasztós) mondjuk nemet válaszol, akkor automatikusan ugorjon a számára megfelelő kérdéshez, ne kelljen megválaszolnia azokat, amik nem érintik. Próbáltam az oldaltörést, de nem működik, nem ugrik át a bejelölés után. Már teljesen agyamra ment a dolog. Hogy működik ez, kérlek segíts!
Köszönöm!!!
Via mondta
Szia!
Nekem van ott egy olyan, hogy “go to page based on answer”, Neked nincs?
liptai mondta
Kedves Via! A kérdőív szerkesztést kutatva találtam rá a blogodra. Nagyon jó volt a leírás, elsőre sikerült is minden. Most a második kérdőívnél bármit csinálok, mindenképpen szerkeszthető marad a kitöltők számára a kérdőív. Amikor mutatja, hogy “edit” nem engedi kiválasztani a többi opciót. Van esetleg ötleted, hogy mit csinálok most rosszul? Köszönöm előre is a segítségedet. Hajni
Via mondta
Pont ma láttam, hogy megújították az egész űrlapgyártást, szóval szerintem még egy csomó minden nem tiszta nekik sem, de nekem sem, az tuti. :)
Sajnos pontosan nem értem a problémádat, a kitöltők számára hogy szerkeszthető a kérdőív? Amikor beszúrod (embed), akkor ott mire tudnak kattintani, amivel szerkeszthetik? Tudnál lőni egy print screent?
liptai mondta
Szia! A teljes kérdőívet tudja szerkeszteni – kinyitás után jobb oldalt lehetősége van rá. Így nem merem elküldeni, mert félek, hogy valaki véletlenül átírkálja
https://docs.google.com/forms/d/1q9OdnAhGtL1woadOCaqKw2BS0DnCytQiZow-chbgs5g/viewform
Egyszer sikerült egy kérdőívnél, de fogalmam sincs, mit csináltam másképp. Köszi! Hajni
Via mondta
Én ezt nem tudom szerkeszteni!
Amonitas mondta
Köszi Via ezt a bejegyzést (is):)! Pontosan erre a segítségre volt most szükségem!:)
Via mondta
Szívesen! :)
gazsu mondta
Köszi! Sikerült. :)
gazsu mondta
Most aktuális a kérdőívkészítés nálam, úgyhogy most találtam meg a bejegyzést is. [Amúgy a blogot egy ideje olvasom már. :)]
Pár dologra magamtól is rájöttem, de valami csak most lett világos. Köszi!
Amivel kapcsolatban kérdésem van még az az e-mailes küldés. Ha rányomok, hogy e-mail form, akkor, hogy ha egy e-mail címre küldöm el és azt valaki továbbküldi 60 embernek ők mind ki fogják tudni tölteni? Gondolom gmail-es fiók nem kell a kitöltőknek.
Ha csak a linket tettem be, mintha kérné a gmail-es belépést.
Ami annyira nem tetszik, hogy az e-mailes küldésnél nem tudok az e-mailbe szöveget írni. De majd nyilván a kérdőív elején ott lesz, hogy mit kell csinálni miért kell kitölteni stb.
Köszi a választ és a segítséget előre is!
Via mondta
E-mailes küldés helyett simán másold be a linket egy új e-mailbe, és küldd el annak, akinek akarod. Oda még üzenetet is írhatsz. :)
Ari mondta
Sikerült! Csak rossz kóddal próbáltam:(
Ari mondta
Nagyon jó leírás!
Engem még az érdekelne, hogyan lehet a blogbejegyzésbe beszúrni a nyereményjáték felajánlójának a FB like boxját, úgy ahony Nálad van az űrlap fölött.
Az fb-n a get code-ig eljutok, csak azt nem tudom a blogbejegyzésbe hogy jelenítsem meg.
Köszi!
Ari
Via mondta
A kódot be kell szúrnod a blogsablonnak arra a részére, ahova ez kerül. Nem tudom, mit használsz, csak a sajátomat ismerem, nekem a single.php-ben van.
csigasaman mondta
annyira jó hogy lett egy ilyen poszt, ugyanis most ez KELLKELLKELL a projektünkhöz
köszönöm!
Bea
IsaBella mondta
Szia Via! Már egy éve követem a blogod (amióta nekem is van^^), épp itt volt az ideje, hogy regisztráljak és megosszam veled a véleményem. (:
Nagyon örülök ennek a posztodnak! A Googel kérdőívet már egy alkalommal használtam az oldalamhoz, ám arra nem jöttem rá, hogy a blogomba hogyan illeszthetem. De a bejegyzésed segítségével ma ez is megtörtént! (:
Köszönöm szépen!
Isa
Via mondta
Nagyon szívesen! :)
Eskimoka mondta
Ez nagyon-nagyon hasznos volt, köszönöm!
Nagyon praktikusan írtad le, tökéletesen érthető és hasznosítható. Igazán hálás vagyok érte!!!
Lena mondta
Szuper! Ez nagyon időben jött! Ezer hála! A szakdolgozatomhoz kerestem kérdőív készítő oldalakt, hát a legtöbb fizetős… :/ Úgyhogy ez nagyon jó! Még egyszer köszi!
fxtina mondta
Eddig csak a Google Docs-ot használtam. Egy barátom létrehozott egy olyan dokumentumot, hogy Kriszta szakácskönyve Tihinek. Én írtam bele neki a recepteket, aztán ő kommentáltálta stb. Aztán megosztottuk pár barátunkkal és ők is tettek fel recepteket… Jó móka. Köszi az űrlapkészítés folrtélyainak részletes leírását, halesz játék nálam, biztos így fogom csinálni :)
egressym mondta
Köszönöm!
egressym mondta
Nagyon köszönöm! Ez eszembe juthatott volna.
Szabad még kérdeznem?
Sikerült elkészíteni a nyomtatványt, jön is a visszajelzés, de a kérdésemre 4 válasz közül lehetne bejelölni, de csak egyszerre egyre engedi. Na majd ismerkedem vele. Még egyszer köszönöm!
Via mondta
Szeretnéd, ha egy kérdésre több válaszlehetőséget is be lehetne pipálni? Akkor a Multiple Choice helyett Checkbox legyen a kérdés típusa!
eveart mondta
Köszi Via!
Még áttanulmányozom, hátha nekem is sikerül.
Már több ötletet kaptam tőled, amiket azóta is hasznosítok.
Néha olyan szőke vagyok ezekhez, örülök, hogy leírod… :)))
egressym mondta
Kedves Via!
Köszönöm ezt a hasznos bejegyzést, mert éppen ilyen ügyben törtem a fejem. Sajna valamit nem jól csinálok, mert amikor az Embed-nél beírom a blog címét, nem csinál semmit és csak bezárni, vagy Cancel-ezni tudom. Légy olyan kedves adj ötletet, mit nem csinálok jól. Köszönöm!
Via mondta
Szia! Az Embed-re kattintva kapsz egy kódot (úgy kezdődik, hogy < iframe >, csak szóközök nélkül), ezt az egészet ki kell másolnod vágólapra, és be kell szúrnod a blogodba, pl. egy bejegyzés szövegében oda, ahova szeretnéd, hogy beszúrja az űrlapot.
annabona mondta
Nagyon jó, hogy ezt leírtad, én is egyetemista vagyok, és jól jön. :) Viszont az szemet szúrt, hogy tilos a jelentkezés előfeltételnek tekinteni a lájkolást. Akkor a te játékadinál ez nem is előfeltétel? Valamit lehet, hogy rosszul értettem. :S
Via mondta
Nem, nem előfeltétel, nem kell a játékaimhoz Facebook, csak egy érvényes e-mail cím. Kitöltöd a kérdőívet, helyesen válaszolsz a kérdésre, és kész is. :) A linkek azért vannak ott, hogy ha megtetszik az alkotó, akkor be tudd követni, ha akarod, de ez abszolút nem elvárás, ezért is nem szerepel a játékszabályzatban feltételként. Mindenkinek az a lényeg, hogy olyanok kövessék figyelemmel a munkájukat, akik tényleg érdeklődnek iránta. Se az én Facebook oldalamat, se az alkotókét nem kötelező lájkolni.
Az elején még én is tartottam megosztós játékokat, de több hátránya volt, mint előnye, aztán pedig a Facebook is szabályzatot módosított, úgyhogy leálltam róla, mert nem is éri meg, meg még szabálysértő is. :)
l2njpy mondta
Ebből egy kukkot sem értek, sajna nem vagyok eléggé on-lány:-)
Via mondta
Ha nincs szükséged rá, nem is kell, hogy értsd. :)
ganna76 mondta
Húúúú ez most nagyon jókor jött!!! Köszike!!!!