Az ajakszínezés – a pirosítóhoz hasonlóan – megint egy olyan lépés, ami akár önmagában is megállja a helyét; egyetlen jól eltalált színtől felragyog az arc, és rendezett hatást kelt. A rúzsozásról egy kevesett már írtam a negyedik kihívásban, most jobban beleásom magam a témába. :)
Hivatalosan a rúzsozás azért lett szokás, mert amikor szerelmesek vagyunk, vérbőbb, dúsabb, színesebb lesz az ajkunk, és ez vonzó a másik nem számára. Én azért rúzsozok, mert poén, mert jól áll, mert szeretek vele játszani.
Hello, száj!
Vannak termékek, amikhez nem kell alapos “szájismeret”, mert tükör nélkül is használhatóak (enyhén színezett hidratálók, halvány szájfények), de az erőteljesebb színekhez azért érdemes megismerkedni az ajkunk formájával. Ehhez vagy egy szájkontúrceruzát (1) vagy egy sötét rúzsba mártott rúzsecsetet javaslok. A feladat mindössze annyi, hogy kezdd el körberajzolni a szádat, és állapítsd meg, hogy hol érdemes meghúzni a kontúrt – a rúzst is eddig kell majd felvinned. Ha közelről megnézed a szádat, nincs teljesen éles határ az ajkad bőre és az arcod bőre között, ezért valahogy dönteni kell, hogy meddig mész a festékkel. Nekem a legtrükkösebb rész általában a felső V (angolul cupid’s bow), a többivel egész könnyen boldogulok. A szájcsücsökben két oldalt óvatosnak kell lenni, én magamon azt tapasztaltam, hogy ott tudok a legjobban félrecsúszni, ha túl megrajzolom, nagyon bohócos a hatás… Nekem a pici mozdulatok váltak be legjobban, általában azokkal a részekkel kezdem, amik könnyebben megvannak (felső ajak két oldala, alsó ajak alsó íve), és pár mm-t haladok egyszerre, így könnyű korrigálni, ha rossz lenne az irány. Egy picit lehet csalni azzal, hogy szélesebbre rajzolod a szádat, és akkor vastagabbnak hat, de nem szabad túlzásba esni. Rövid sminkes anekdota: a 90-es években volt egy videoklip (talán valami német DJ lehetett), amiben egy közelről mutatott, rózsaszínre festett száj énekelt. Évekig nem tudtam megfejteni, hogy mi rajta a fura, aztán egyszer rájöttem, hogy nagyon túl van rúzsozva – több milliméterrel ráment a festék a sima bőrre, és annnyira idiótán nézett ki, hogy őrület. Szóval ne rúzsozzatok úgy, mint a német DJ-k.
Kirámoltam a rúzsos fiókomat, és összeszedtem a különböző kategóriákba eső termékeket, hogy funkció szerint meg tudjam mutatni, melyiket hogyan szoktam használni. Több formula is létezik a világon, nekem ilyenjeim vannak – a hozzászólásokban leírhatjátok, ha van olyan terméketek, ami nekem nincs, de valami speciális felhasználási módja van. Előre is köszönöm a kiegészítést. :)
Alig-színek, visszafogott megoldások
A legminimálisabb dolog, amit egy sminknél a szájunkkal tehetünk, az a sima ajakápoló – még csak csillognia sem kell. A hidratálás miatt egy picit dúsabbnak tűnnek az ajkak, és sokkal szebbek lesznek tőle. Az ajakápolásról és a kedvenc ajakápolóimról itt írtam korábban. Ha erős, tartós, szárító hatású ajakszínt használok, akkor még a sminkelés legelején teszek fel ajakápolót, és pont beszívja annyira, hogy mire rúzsozok, hidratált legyen az ajkam – a lifegő bőrdarabokra kent rúzs borzalmas. Ha túl sok lenne az ajakápoló, egy vattapálcikával le lehet törölni a felesleget, ez radírozza is egy kicsit.
Könnyű és gyors megoldás az átlátszó szájfény (2 – essence sun club 08), amit önmagában vagy bármilyen rúzs fölé használhatsz. A rúzsoknál is érvényes, hogy nyugodtan keverheted a színeket kedved szerint – próbálj ki két szájfényt együtt, vagy akár több rúzst is. Szájfényt én a beépített applikátorral szoktam felvinni, egyszerre csak keveset, utálom, ha túl vastagon van fenn, és szinte “csöpög”. Általában az alsó ajkak közepére teszek egy keveset, meg felülre, aztán “cuppogok” – ez rúzzsal is működik, még plasztikusabb hatást kelt. Alapszabály: A fényes, csillogó színek kiemelnek, a matt, sötétebb színek kicsinyítenek.
Az enyhén színezett hidratáló (6 – The Body Shop Born Lippy) szintén felhasználóbarát, nagyon enyhe színe és szép fénye van, ez is bármikor-bárhol felvihető. A tégelyes verziónál jobban szeretem a tubusosat, mert nem kell hozzá tiszta kéz, hogy menet közben is fel tudjam tenni.
A színes szájfénynél (3 – essence sun club 07) már kicsit jobban oda kell figyelni a felvitel helyére, mert nem csak fénye, hanem színe is van. Én az ilyeneknél már minimum egy zsebtükröt előveszek, nem bízom a véletlenre. :) Ezeket általában magukban használom, bár van, hogy rúzs fölé viszem fel egy-egy érdekesebb hatás kedvéért.
Az egyszerűbb, halvány színű rúzsokat (8 – Maybelline Hydra Extréme 18) szintén nem kell túl precízen felvinni, én ezeknél se rúzsecsetet nem használok, se kontúrceruzát, és le se lapogatom őket – felkenem, összeérintem az ajkaimat, és kész is. Nem bonyolítom, hétköznapra felesleges. :) A világos színeknél ez bőven belefér.
A fentiek egyike sem tartós megoldás, a formula jellegéből adódóan a fény és a szín hamar kopik, de ezeket könnyen és gyorsan lehet pótolni. Ha fontos, hogy minden a helyén legyen, magammal viszem az adott terméket, és igazítok, ha szükséges, de általában nem szoktam, felkenem, aztán tart ameddig tart.
Határozott árnyalatok
A kontúrceruzával (1 – essence lipliner 08) “ki lehet színezni” a teljes ajkat, majd egy ecsettel vagy ujjal bele lehet masszírozni a színt – így tartós és matt lesz a végeredmény. A kontúrceruza egyébként azért jó, mert egyrészt ad egy keretet, amit – mint egy színezőt – könnyebb kifesteni, másrészt megfogja a színt, és így az nem tud felkúszni a száj körüli apró ráncokba. Ez az erős színeknél nem elhanyagolható. A színe legyen a rúzzsal megegyező (a natúr rúzs barna kontúrral már akkor sem volt divatban, amikor divatban volt), a legegyszerűbben úgy kerülheted el a nagy eltérést, hogy nem csak a kontúrt húzod meg a ceruzával, hanem egy kicsit az ajak belső felébe is vonalkázol vele.
Az erős színű, tartós szájfények egyre népszerűbbek, vannak köztük drágábbak (YSL – ha rám szakad a bank, beszerzek egy ajaklakkot, mert a kritikák alapján gyönyörű!), addig meg beérem a drogériás verzióval (4 – essence stay with me 04). Picit ragadós a formula, de erőteljes a szín, és amit nagyon szeretek, hogy kopás után ugyan fénye nincs, de színe még van, vagyis ezzel is meg lehet úszni a folyamatos újrakenegetést. Vékonyan szoktam felvinni, és akkor nem érzem úgy, hogy páncél van a számom. Ebben a többi szájfényemmel ellentétben nincs csillám, csupa szín az egész.
Az abszolút “páncélmentes” színhatásért az ajakfilcemet (5 – Astor Perfect Stay 151) szoktam használni, ez tartós is, kaja- és csókálló, viszont egy picit szárít, úgyhogy mindig teszek fölé ajakápolót, és magammal is viszem, ha útközben száradna ki a szám tőle. Ennek kivételesen a végén is van egy kis ajakápoló darabka, de nem a kedvencem, inkább használok helyette mást.
Új szerelmem az erősen színezett hidratáló (7 – Revlon Colorburst Lip Butter 075), ez a márka sajnos nem kapható itthon, de ha nyaraltok vagy van ismerősötök külföldön, vetessetek vele! Nekem egy Franciaországban élő kedves barátnőm játszotta a közvetítői szerepet (ezúton is köszönöm! ♥), három színt kértem, egy pinket, egy pirosat és egy korallosat, egyszerűen imádom. Na ez olyan, ami alá-fölé nem kell hidratáló, mert elvégzi a melót, erőteljes a színe, szép a fénye, és én simán tudtam benne enni is. A legjobb, hogy miután az ajkam beszívja a hidratáló összetevőket, nagyon szép szín marad, és egyenletesen kopik. Az erős színek miatt nem lehet olyan pongyolán felkenni, mint egy sima ajakápolót, nekem kell hozzá a tükör is, de kis gyakorlással működik. Rúzs, szájfény és ajakápoló egyben – nagyon-nagyon szeretem, ráadásul a csomagolása is gyönyörű.
A sötét rúzsok megérdemlik az igazi dívás szertartást – rúzsecset, felesleg felitatása, kontúrceruza. A kihívásban már említettem Lisa Eldridge zseniális rúzsos videóját, ebben bemutatja, hogyan lehet ujjal felvinni a durva árnyalatokat, amik elsőre ijesztőnek tűnnek (10 – Maybelline Berry Cream), és végigviszi a teljes rúzsecsetes lépéssorozatot is, szerintem kár ragozni, úgyse tudok okosabb lenni nála, nézzétek meg. A tartós rúzsoknál (9 – Rimmel Kate Moss 11) nagyon fontos a megelőző hidratálás, ez a Rimmel példány egy gyönyörű, igazi vörös, nem olyan krémes, inkább kemény, egy picit szárít, viszont szép egyenletesen kopik a színe. A leitatáshoz én általában zsebkendőt szoktam használni, ez nem csak a tartósságának tesz jót, hanem egy kicsit levesz a színéből is, így nem olyan brutális az erőssége, és nem is ül olyan vastagon a számon. Ha erősebbre akarom, utólag tudok még felvinni rá. Púderezni nem szoktam, annyira tartósnak még soha nem kellett lennie, inkább egy közepesen tartós formulát választok, és magammal viszem, ha javítani kell rajta.
Rúzsos fog elleni tipp: obszcén, de működik: rúzsozsás után kapd be az ujjad, cuppanj rá, majd húzd ki a szádból. Az ajkad belső felén levő festék a fogad helyett így az ujjadon köt ki. Utána moss kezet. :)
Hogyan válassz színt?
Régen voltak mindenféle szabályok arról, hogy a körömlakk vagy a pirosító színével megegyező rúzst kell választani – ezek már elévültek. Klasszikus sminknél persze alkalmazhatod ezt a szabályt (nagyon szép!), de egyáltalán nincs kőbe vésve. Válassz olyan árnyalatot, ami a sminked többi részéhez (szem, arc) illetve a ruhádhoz illik – akár a cipődhöz vagy a táskádhoz is passzinthatod. Csak a saját ízléseden múlik, hogy melyik árnyalatot mivel vállalod be.
Amennyiben nem fed tökéletesen a rúzs, mindenképpen számolni kell a szád saját színével is a végeredményt illetően. Ha a boltban kipróbálod a tesztert a kezeden, láthatod, hogy mennyire látszik alatta át a bőröd – ehhez fejben hozzáadhatod a szád színét. Higiéniai okokból nem javaslom, hogy a tesztert a szádon használd, engem a gondolattól is a hideg ráz. :) A lényeg, hogy egy halvány rúzs ritkán lesz pont olyan színű a szádon mint a tubusban, de ez nem gond, így lesz igazán sajátod a szín. A teszt során ne csak egy csíkott húzz a kézfejedre, hanem az ujjaddal dolgozd is el a színt, nézd meg, hogy viselkedik eloszlatva, milyen az állaga, könnyen tudod-e kenni, jól felveszi-e a bőröd, vagy csak csúszik rajta. Ha nem esik jól hozzá érni, vagy furcsa a tapintása, és tudod, hogy ezt a szádon sem fogod szeretni, akkor megspóroltál magadnak egy felesleges vásárlást.
A szád színét egy kevés alapozóval tompíthatod (tényleg nagyon kevés kell! kb. ami az ujjadon/ecseten marad az arcod alapozása után), így élénkebb lesz a felvitt szín, mert kicsit visszavesz az eredetiből.
Az élénk színek hagyományosan az esti smink kellékei, én a vidám árnyalatokat azonban előszeretettel hordom napközben is, nagyon feldobja az egész arcomat, meg a hangulatomat is. :) Lehet kísérletezni!
Néhány verzió a kifutóról – a style.com-ról válogattam a képeket:
Házi feladat
- Ismerkedj meg a szád formájával, és próbáld meg egy erős színnel körberajzolni, hogy megtanuld, hogyan áll jól, meddig kell felvinned a színt!
- Nézd át az otthon található rúzsokat és szájfényeket, ami büdös vagy fura állaga van, azt dobd ki, a meglévőket pedig próbálgasd, gyakorolj velük! Kezdd nyugodtan a halványabb színekkel, ha még nagyon új a rúzsozás, de ha bátor vagy, az élénkeket is kipróbálhatod!
Jövő héten reményeim szerint folytatjuk, végre rátérünk a szemre. :) Köszönöm, hogy velem tartotok! ♥
Timi mondta
A rúzsozás nagyon ismeretlen terület a számomra. Nemrég vettem egy rúzst az Avontól, ami ajakápolót is tartalmaz, a számnak nagyon kellemes viselet, mintha ajakápoló lenne, mégsem hordom, mert nem érzem benne jól magam: túl sötét lett az árnyalat és nem tetszem benne magamnak… Sötét haj, világos, enyhén sárgás árnyalatú, diszkréten szeplős bőr, barna szem – milyen színt keressek, ami világos, diszkrét, természetes árnyalat?… Nem bánom, ha kalandoznom kell kicsit a drogériában és egy-két olcsóbb darabot megvenni, mielőtt megtalálom az igazit és márkásabb változatban is meg merem rendelni (ez az ajakápolós formula tényleg nagyon bejön :)), de azért nem szeretnék beláthatatlan készleteket felhalmozni próbálkozásként. Szóval miben gondolkodjak szerinted első körben? Rúzs? Ajakápoló? Szájfény? Milyen árnyalatra vadásszak?… Köszi!
Via mondta
Én valami barackosat választanék! :) Vagy valami szép púderrózsaszínt.
Lehet, hogy Rachel Bilson a színikred?
Timi mondta
Köszönöm! Remek vagy! :) Én Katie Holmest néztem ki magamnak színikertesónak, de szerintem ő is lehetne. :) Köszönöm, ma megkörnyékezem a drogériát valami alacsonyabb árkategóriás próbaholmiért. :)
mezitlabaparkban mondta
Via, te hogy találtál rá a színikertesódra? Én azt se tudom, hogy hogy álljak neki a keresgélésnek, pedig nem olyan spéci a kinézetem: világosbarna, szürkés-hamvas árnyalatú haj, sárgás bőr, barna szem. Jó lenne tudni az ilyesmit, akkor én sem lőnék mellé a smink színének kiválasztásában…
Timi mondta
Via ajánlotta ezt az oldalt: https://www.justjared.com/ – itt lehet böngészni a hírességeket, sok kép van hétköznapi viselettel, és itt ki tudsz szúrni magadnak olyanokat, akik a szín- vagy alkat-ikertesóid. :)
Via mondta
Csak így lehet. :) Sok hírességet kell bámulni, lehetőleg nem fotózásos képekkel, hanem minél “természetesebb” valójukban.
Az a baj, hogy az igazi a szem-bőr ikertesóm egy pasi. Nem nagyon sminkel. :))
Abigelal mondta
Az AVON 3 hónapig visszaveszi, ha nem tetszik az árnyalat, illetve kicseréli, ha másikat szeretnél.
Abigelal mondta
Sőt, mintát is lehet kérni pár forintért.
Timi mondta
Azt a mindenit, komolyan??? Na, megkérdezem majd akkor az Avon tanácsadónőmtől, hogy mit tud tenni ez ügyben. Szuper vagy, nagyon köszönöm a tippet! :)
Abigelal mondta
Nagyon szívesen! :-)
Kíváncsi vagyok, hogy Ő mit mond.
A most érvényes (10-es) katalógus 12. oldalán található ez az infó.
Remélem sikerrel jársz! :-)
Timi mondta
Még egyszer köszönöm a segítséged, gondoltam, jelentem az eredményt. :) Nem jártunk sikerrel, mert sajnos az Avon tanácsadónőm és én sem voltunk még túl gyakorlottak, és egyikünknek sem volt feljegyzése arról, melyik katalógusból és milyen cikkszámmal rendeltem a rúzst, így nem tudták visszavenni, de a lehetőség valóban adott. Viszont szerencsésen elbeszéltünk egymás mellett – én megadtam a rúzs színkódját, amire cserélni szeretném, ha lehetséges, ő pedig úgy értette, hogy mindenképp kérem… Így lett egy nem várt rúzsom (ami már remekül áll :)), a nem várt kiadást pedig a félreértés miatt azzal tompította, hogy felajánlotta a saját Avonos kedvezményét a rúzsra. Úgyhogy végül is nem jöttem ki belőle rosszul, a tanulság pedig az, hogy fel kell jegyezni, mikor mit rendeltünk, és akkor valóban cserél az Avon. :)
Abigelal mondta
Köszi a visszajelzést!
Sajnálom, hogy nem lett teljes a siker. :-(
Ha interneten rendel, akkor ott vissza tudná keresni (mármint a tanácsadó), de gondolom ez már mindegy.
Szerintem nem Neked kell felírnod a cikkszámot, de a magad érdekében jó ötlet.
Azért a jövőben talán hasznát veszed az infónak. És nem csak cserét tudsz kérni, hanem teljesen vissza is kell vennie, ha Te nem kéred a terméket. Persze feltétel, hogy a felénél több ne hiányozzon belőle és 3 hónapnál több ne teljen el a vásárlás óta.
Nem értem, hogy ezt más tanácsadó miért nem “reklámozza”, mert szerintem így sokkal több mindent kipróbál az ember, könnyebben megvesz olyasmit amit egyébként nem venne meg, mert nem biztos benne, hogy jó lesz.
Bolti vásárlásnál ilyen nincsen, a DM-et nem érdekli, hogy nem vált be mondjuk egy sampon, vagy a körömlakk színe mégsem tetszik.
Szerintem ez nagy előnye az AVON-nak. (Persze, ha ezt a vevők is tudják.)
Kata27 mondta
Az egyik kozmetikusom tetováltatta ki a száját halvány pirossal, mert 60 év felett állítólag eltűnnek a kontúrok, de neki jól állt, és nem az a feketepiros kontúr volt, hanem olyan természetes. :)
Kata27 mondta
Nem nagyon szoktam rúzsozni a számat, mert ahhoz nagyon jó csókálló rúzs kéne ;-) Van egy-két szájfényem, de én lenyalom, vagy lekopik, és az meg csúnya, hogy itt-ott van, egy-két szín. Ma reggel szájfénnyel (essence, pink dragon fruit) felfegyverkezve indultam, de valahogy mindig az ajakvonalon túl köt ki egy idő után a cucc :-)
A másik, hogy hajlamos vagyok a herpeszre, és volt, amikor az egyik avonos rúzs után mindig előjött, rúzs letörlése, levágása, majd csere után is. :-( Meg volt akciós kontúrceruzám is rózsaszín, meg egy pirosas, és nem fogtak a számon. Via, Te hallottál már ilyenről? Végül kidobtam őket, mert hiába helyeztem, olyan volt, mint amikor egy B-s ceruza után próbálkozol egy H-sal, és nagyon nem fog.
De majd most újra próbálkozom a száj kiemeléssel :-) Máson tetszik.
Via mondta
Volt már olyan gagyi szemceruzám, ami nem fogott, szóval el tudom képzelni, hogy szájkontúrból is vannak ilyen satnyák…
Herpeszről nincs tapasztalatom, lekopogom, nem volt még soha.
Az egyenletesen kopó rúzsok-szájfények azért jók, mert nem nézel ki hülyén, nem “foltosan” jönnek le.
foambelly mondta
AVON-nak a ruzsai is nagyon jok sztem, en legalabbis szeretem oket. Markas cuccbol a Clinique ruzsokat hasznaltam egy ideig, tenyleg szepek, de azota cost-cutting van, beerem az olcsobb termekekkel is :)
Hidratalobol amugy a Burt’s Bees ami nekem bevalt.
tmelinda04 mondta
Bocs, már látom a kódot! :-)
tmelinda04 mondta
Nekem 1 db rúzsom van, azt is most vettem pár hete úgy hogy előtte hetekig csak álldogáltam a rúzsos polcok előtt kenegettem a tesztereket és csak tanácstalanul álltam hogy milyen szín is legyen. Mindezt a Te egy régebbi bejegyzésed hatására, ami már nem tudom pontosan mikor és miről szólt, de a lényeg annyi volt hogy egy harminc éves nő száján már jól mutat a piros rúzs. Ezért egy dologban voltam határozott, abban hogy valamilyen pirosas árnyalat kell, de legalább valami pirosas-bordós, de se nem barna, se nem rózsaszín és egyéb lila és társai. Aztán találtam egy nekem valót és azóta kenem. A fotódon viszont nagyon tetszik a 8. számú “halvány rúzs”, megkérdezhetném ennek a márkáját és színkódját, igazi szép, kellemes színe van!
Bb.Sophie mondta
Én csak szájfényes vagyok; szájfényen és ajakápolón kívül mást nem használok. Szájfényből az abszolút kedvencem az AVON Glazewear Sugar Cane, a létező legegyszerűbb jeges-csillámos babarózsaszín. :) Esetleg még barack és nude színű szájfényeket használok, átlátszót soha.
Lapul a fiókomban 1 igazi “nőcis” tűzpiros rúzs, de az év 364 napján eszembe se jut hogy használjam. Ezen kívül egyetlen rúzs sincs a birtokomban. Talán azért, mert a fogaim színével nem vagyok maradéktalanul elégedett, és valahogy úgy érzem, hogy az élénk rúzsok felerősítik ezt a tulajdonságot…
Via mondta
A sárgás árnyalatok kihozzák a fog sárgás árnyalatait, inkább egy “kék”-fényű vöröset keress, ami hideg, nem meleg árnyalatú, azzal nem lesz olyan brutál. Nem minden piros ugyanolyan, bőrszínhez kell irányítani.
A modelles képeknél a második sorban az első lányon egy narancsba hajló vörös van, ez pl. tuti kimutatná a foga sárgaságát. A negyediken viszont egy “hideg” bordó van. Nem tudom, látod-e, vagy hogy normálisan el tudtam-e mondani.
Bb.Sophie mondta
Értem mit mondasz, olvastam már hasonlót, de jó h valaki még1x megerősítette. :) Fogok kísérletezni, max ha nem jó elajándékozom a rúzsokat/elcserélgetem barátnőkkel.
Via mondta
Jól van. :) A sárgaság meg ne zavarjon, amennyiben egészséges a fogad és nem fogköves, hanem csak van egy sárga alaptónusa, azzal nincs gond, vannak ilyen típusú fogak, nem kell őrülten fehéríteni, mint az amerikaiaknak, nem is minden módszer tesz túl jót a zománcnak… :) (A világ leghülyébb reklámja pedig a “hé, hód, miért ilyen szép fehér a fogad!” — ha láttak volna hódot a kreatívok, tudnák, hogy citromsárga a foga, szóval nem túl jó ötlet fehérítő fogkrémet reklámozni vele :D)
coffeelov mondta
Az utóbbi időben lettem nagy rúzsos. Egy MAC-es ajándék sminkeléskor a sminkes feltett a számra egy piros rúzst. Először kilépni se mertem az üzletből, de azóta annyira rákattantam, hogy hetente egyszer tuti, hogy piros rúzs van rajtam, de a többi napokon is van valamilyen. Ez is az a része a sminknek aminél szerintem megéri márkás termékeket venni. Amik nekem beváltak: MAC, Berry M (Isteni), Clinique, FDS, NYX. Ezek mind jók és némelyik azért nem is olyan drága.
zöldnyussz mondta
Már váram ezt a bejegyzést! :)
Oh, natúr rúzs barna kontúrral… tényleg fura volt, mégis mennyien viselték… :) Meg tök nagy divat volt a fekete rúzs is, az is elég murisan nézett ki piros “szájbelső” mellett, amikor a Fekete Száj megszólalt. :)
Nekem két Miss Sporty rúzsom és két szájfényem van, szintén M.S. Felbuzdulva az itt olvasottakon, még decemberben vettem egy Essence rúzst, tényleg olyan kis szépek. Pár használat után sajna tönkrement a doboz (valami belül eltört, hallom, hogy zörög), és nem bírtam kicsalogatni belőle a rúzst. Vegyek másikat? Nektek nem kopik le nagyon hamar?
Via mondta
Kajálást nem biztos, hogy kibír, de ha alaposabban viszed fel (ecsettel, lepapírozva, aztán újra lefestve), egy kicsit meg tudod hosszabbítani az életét. De van, ami egyszerűen gagyi. Van olyan sötét színű rúzsom, aminek szinte csak fénye van, a színe nagy nulla. Ajándékhoz volt csomagolva, meg nem vettem volna, azért kenegetem inkább össze magam a boltban…
A maradék rúzst ecsettel szoktam kivadászni, még jó pár mm van a végén, kár lenne kidobni. :) Körömmel sem tudod fellökni a középső részt valami oldalsó barázdán keresztül? Volt már nekem is, hogy pöcök beletört, de attól még ki tudtam csúsztatni. Persze azonnal visszazuhant, tartani kellett kézzel. Ha levágod, bele tudod olvasztani tégelybe, és onnan tudod használni.
zöldnyussz mondta
Iiiiiiigen, ez is egy sötétbarnának látszó, de inkább csak fénye van használatkor. De azért tetszett, meg úgy voltam vele, táskában teljesen jó helyen lesz, bármikor elő lehet kapni. Szerintem szét kell törnöm a tartót, az lesz a vége, esetleg “SAJNOS” :)))) vennem “KELL” :)))) másikat, mert tényleg kevés színem van, nem lesz belőle használatlan holmik felhalmozása.
foambelly mondta
koszi a szupi tippeket-tanacsokat, ezt a revlonos szinezett hidratalot mindenkepp megprobalom levadaszni nyaralas alatt! :D
es a vasarlasnal is milyen jo otlet a kezen-teszteles!!
en altalaban halvanyabb szineket hasznalok, de pont ma fel mertem rakni az erosebb szinu meggypiros ruzsomat (manhattan), tenyleg olyan sokat tud dobni az arcon + hangulaton is :))