Arra gondoltam, hogy összegyűjthetnénk, mik azok az ingyenes, okostelefonos alkalmazások, amiket a leggyakrabban használunk és a legjobban beváltak – hátha találunk közöttük érdekeseket, hasznosakat, vagy ha valaki teljesen új a témában, lesz egy jó kis listája. Hatalmas az App/Play store választéka, nehéz kiszűrni a valóban jókat. :) Nem vagyok nagy app gourmand, elég kevés (és sok evidens) dolgot használok, az alábbiak az én kedvenceim:
Hasznos
- 3G Watchdog: Figyeli, hogy mennyit használok el a mobilnetemből, így nem tudom túllépni a keretemet.
- Google Chat: töredékébe kerül az SMS-nek, Ádámmal csak így kommunikálunk napközben, ha nem sürgős. Ráadásul tudok gépről írni a telefonjára, ami megkönnyíti a beszélgetést. :)
- Gmail: E-mailezek rajta. Ennyi. :)
- StopWatch & Timer: időzítő és stopper, értelemszerű okokból :)
- OvuView: nagyon okos menstruációs napló és ciklusfigyelő, mindent lehet benne vezetni a görcsök erősségétől a hőmérsékleten át a mellfájdalomig. Ha kisbabát akarsz, akkor azért, ha nem akarsz, akkor azért.
Social
- Instagram: fotós alkalmazás, itt írtam róla korábban
- Foursquare: becsekkolós-helyjavaslós, erről is írtam már
- Twitter: telefonos kliens, nem fogyaszt sokat, rá szoktam nézni néha, hogy mi újság. :)
- WordPress: blogolni ugyan utálatos rajta keresztül (aki csak egy-egy képet tesz ki, annak szuper, de én “írós” blogger vagyok), a hozzászólások engedélyezésére azonban tökéletesen elég.
Vicces
- Angry Birds: az egyetlen játékapp, amit szeretek, bár mivel PC-n játszottam először, mobilon nekem élvezhetetlenül pici, úgyhogy a telefonomra le se töltöttem.
A Google Readernek és a Tumblr-nek is vannak mobilos alkalmazásaik, de mivel zabálják a sávszélességet, nagyon ritkán használom őket, mert csak wifin érdemes. (Egyszer véletlenül felmentem Tumblr-re 3G-ről, és 20 megát leszívott.) A Facebook betöltése nem fogyaszt szerencsére ennyit, de én nem szeretem a külön Facebook alkalmazást, ezért mindig a böngészőből töltöm be, jobban bevált. :) Ezeken kívül a gyári naptárat, számológépet és jegyzettömböt használom, és térkép is volt eleve a mobilomon.
Saját appom is van a bloghoz, az Urban:Eve App – ingyenes, és benne van a blog, a facebook oldal és a tumblr-öm is, egyszerre látszik mindhárom.
Ti jöttök! Mit használtok a legtöbbet?
kofruka mondta
hátha látja valaki :)
tudtok olyan naptárat ajánlani, ami egyszerre képes megjeleníteni a menstruációs naptár és a hagyományos naptár adatait? biztosan én vagyok túl bonyolult, de nem szeretek túl sok alkalmazást telepíteni a telefonomra. köszi!
Via mondta
Én nem tudok ilyet, de hátha valakinek van ötlete!
kofruka mondta
köszönöm!! hátha.. :)
Sztics mondta
megint jól jött ez a bejegyzés -elromlott a mobilom és nem emlékeztem rá, miket töltöttem le de részben hála h anno leírtam ide másrészt a többiek ötletei alapján hamar visszaépíthetem majd az új mobilra :)
Lora mondta
Köszi az informálást, így mondjuk tényleg világos, hogy nem éri meg, és így is simán első osztályú. :)
Lora mondta
A héten megkaptam meglepetésként életem első smart kütyüjét, a blog app-gyűjtésének hála, már app-okkal felszerelve! Ugyanis magamnak felírtam “mit szeretnék majd, ha egyszer lesz mire telepíteni…” jelleggel a szimpatikus applikációkat, és jóakaró meglepőim ez alapján fel is vértezték a meglepit. :))
A jegyzetelős, pipálós programoknál eszembe jutott már a karácsonyi tervező, hogy milyen klassz is lenne ilyen formátumban is. ;)
Via mondta
Sajna nincs meg hozzá az infrastruktúrám és a stábom. :( A blogos appot egy ingyenes, RSS alapú szolgáltatással készítettem, és az is pénzes volt. Saját szerkezetű appot készíteni időbe és még több pénzbe kerül, nincs most rá lehetőségem. Csak azt tudom megcsinálni a blogra, amihez az én tudásom elég, másokat nem tudok ingyen dolgoztatni.
Lora mondta
Nem tudom, hogyan kell készíteni appokat, ezért ötlött fel bennem, hogy esetleg; de a leírtak ismeretében inkább nyomtatok. :)
Via mondta
Kell hozzá valaki, akinek van app-készítő szoftvere (az is pénz), meg ideje, hogy leprogramozza rajta, és kitalálni velem együttműködésben, hogy mi merre legyen, hogyan működjön. Tesztelni, stb. stb. Rengeteg idő és energia. Szóval marad a “fapados” blog. :)
mimilovesuk mondta
Sok sok alkalmazást találtam, ami felkeltette a figyelmem és jó ötletnek találtam őket. Párat ki is próbáltam, de megosztanám én is, hogy milyen ketyerék vannak drága mobilomban:
Időjáráshoz: Időkép
Közösségi alkalmazások: Twitter, Facebook, Intagram, MSN Talk pro, WhatsApp (én nagyon szeretem, mert több karaktert nyújt mint egy sms és ingyen van :) ) illetve van még Menetrendem, mert az sem baj ha van :D
Nekem az iskolához jól jön még a Quick TimeTable, ahova az órarendemet írhatom fel, egyszerű kezelni és magyar :)
Játékokból most csak 3db van, azokkal is ritkán játszadozok: Garfields Diner, Cut the rope és az Unblock Me
Remélem én is szolgáltam pár ötlettel :))
bibolya mondta
Wáááá, örülök ennek a bejegyzésnek. 1-2 hónapja vagyok androidos, és szeretném kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Neten már utána néztem pár dolognak, az “alap” dolgokat telepítettem. :)
Én egyáltalán nem tartom “ördögtől valónak”, sőt! De egyáltalán nem is vagyok rákattanva, milliónyi más, digitalitáson kívüli elfoglaltságom van. :) A lényeg itt is a mértéktartás sztem. :)
julyettel mondta
Via!
arra volna lehetőség, hogy pár szót írj a twitterről, hogy kell használni? én regeltem meg minden, de nem értem :-( melyik menü mire jó :-(
köszi előre is!!!
Via mondta
Négy éves cikk (úristen, a neten az már százötven évnek számít! :DD)
https://www.urban-eve.hu/2008/10/22/twitter-te-mit-csinalsz-epp/
Nos, twittelni azóta okostelefonról is lehet, és fenn van már egy csomó érdekes híres ember – színészek, modellek, rendezők, írók. És ha mázlid van, még válaszolnak is. :) Írsz valamit, és megjelenik a követőidnek. A usernév elé ha kukacot teszel, akkor ő értesülni fog róla, hogy neki szól az írásod. Én @via85 vagyok. :) Kettőskereszttel kereshető témákat adhatsz meg, nekem pl. ilyen a #mitesznekavegak de a díjátadókat is szokták taggelni, hogy egy helyen legyen róluk az összes vélemény. Igazából ennyi a lényeg.
evuka mondta
A sleep cycle eszi a netemet, miközben én jót alszom? :) Csak, mert szerződéses mobilom van… Amit én nagyon szeretnék még letölteni, az a Cozi, mert én a gépemen azt használom, benne vannak a flylady zónák is. Kaptam egy csomó jó ötletet, töltögetek is szorgosan, Sleepy hippo is már ott pislog a képernyőmön, sleep cycle is letöltve, ma este ki is próbálom és a water your bodyt ajánlani fogom a kollágámnak is, pont ma beszéltünk arról, hogy elég kevés vizet iszik. Éppen ma töltöttem le a myfitnesspal-t és az Expense Managert, és használtam már a GPS-t is (az nem tudom, appnak számít-e).
Noree mondta
Húúú Lányok!
Nekem régebben volt egy borzalmasan cuki hátterem, most csak azért nincs mert bada operációs rendszerem van (pfujj) és azon nem működik…
A neve Sleepy Hippo volt, és egy holdon feküdt egy vizilovacska és ahogy merült az aksim, úgy csukódott le a szeme szép folyamatosan :) Nagyon szerettem :)
Fille mondta
én a Wattpad app-ját használom, nem győzök olvasni rajta :)
andreakis mondta
Nagyon jó ez a bejegyzés, és szuper tippek jöttek.
Nekem nem okostelefonom van, hanem tabletem, és imádom. És folyamatosan keresek appokat, mert nagyon hasznosak vannak, és imádok ezekkel foglalkozni :)
Nekem van értelmező szótáram, fogalom-magyarázóm, mert szerintem hasznos, ráadásul offline, sokszor jól jöhet.
Vatera alkalmazást is használok, mert sokkal gyorsabb és átláthatóbb, igaz pár info nincs meg benne (vagy csak én nem találom) a termékleírásból (pl. hogy milyen helyszínen van a termék)
Nekem Kingsoft Office-om van, ami szuper jó, és szerkeszthetőek a dokumentumok, nagyon Windowsos.
Ikea katalógusom is van, mert jó nézegetni :)
Sima Notepad-em van rajta, igaz, sokat keresgéltem valami jó kis jegyzetelős appot, de aztán lusta voltam a különböző típusok felderítéséhez, pedig imádnék valami jó kis színes-szagosat, ahova mindenfélét be lehet írni, receptekről kezdve listákon át szülinapokig, teendőkig, stb.
Bookline-om is van rajta, mert imádom a könyveket nézegetni, meg hogy a kedvenc-listámból épp mi akciós.
A többit írtátok már, de rengeteg újat is, úgyhogy én mindenkinek köszönöm!!
Gabi mondta
Nekem nincs okostelefonom.
Nem érzem magamat se lemaradva, se öregnek.
Blogokat pl. olvasok :-)
kame mondta
Én napi 1,5-2 órát tömegközlekedek, a villamoson rádiót hallgatok, és igen én is mosolyogtam már össze “drótos” emberkével ugyanannál a poénnál (így mégsem annyira ciki, mint egyedül röhögni a “semmin”). A metrón (ha nincs könyvem -papír alapon), zenét hallgatok, az emailjeimet ellenőrzöm, és híreket olvasok) . Néha nézem az emberek arcát, és próbálom kitalálni mivel foglalkozhatnak, mi jár a fejükben:). De szinte kivétel nélkül mindenkiről a fásultság és az unalom “sugárzik”. Nekem erre sem munka előtt, sem munka után nincs szükségem. Így hangulatomtól függő zenét hallgatok, és jól érzem magam:). A munkahelyemen nincs netem, így ha vmi kell a telefonomon keresem, munkaidőben találom ki, hogy mit főzzek este, vagy hétvégén (ehhez a recepteket szintén netről vadászom), a bevásárló listám sima post-it, a telefon naptárjába írom a konkrét és tervezett programokat, óvodai dolgokat, és így próbálom koordinálni a családom. Amikor fél6-6kor hazaesem, akkor már nincs telefon, se laptop, akkor csak a gyerkőc, és a férj :) És én is okostelefon ellenes voltam, de meg lehet találni a középutat, csak akarni kell :)
norico mondta
tök jo ötleteket kaptam ebböl a bejegyzesböl. A sleep cycle-t, egy zseblampat es a water your body-t mar le is töltöttem es elkezdtem öket szorgosan hasznalni.
ami meg kimaradt, es azota se irta mas se: radio. nyilvan csak wifis helyen erdemes hasznalni, de a vilag összes online radioja elerhetö. igy hallgatok külhonban mr2-t meg radio cafet.
Penelope mondta
Viberen kívül:
Gmail
GTalk
Urban:eve
Koponyeg
…tegnap letöltöttem a Koint :-)
Qoickoffices van, de még nem szerkesztettem benne.
Jegyzetfüzet programom is van, de szívesebben cetlizek igazi papírra….de ez csak megszokás kérdése szerintem.
Penelope mondta
Csak egy “villámkérdés”: meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség a Whatsapp és a Viber között? Vibert használom hónapok óta.
Köszi!
Sztics mondta
Tényleg jó ötlet összeszedni! Köszönöm a tippeket -több progit le is töltöttem :D
Pár, ami még nem volt és kedvenc nálam:
Thermo -megmutatja, hány fok van kint (nincs erkélyünk, így bentről nehéz megsaccolni mert az ablakok is furák)
BubbleBlast -kedvenc játék momentán
CartoonCamera -rajzfilmesen láthatod a világot és fotózhatod is így :)
Zsu mondta
Amiket még a többiek nem írtak:
PowerAmp – zenelejátszó
imo – chat program, egyszerre több chat “felületre” be lehet vele jelentkezni pl: Skype, msn, gtalk, fb chat… stb
AccuWeather App – időjárás előrejelző
BpMenetrend – BKV menetrend
Játékok: Photon, Solitaire, Bubble Shoot, Random Mahjong
hdgy mondta
Wow, micsoda gyűjtemény:) Na akkor, segítsetek!
Van egy app, amivel úgy tudsz üzenetet küldeni, hogy ráfirkálod az ujjacskáddal a képernyőre az üzenetet és ez így a “kézírásoddal” megy át a másik félnek. Nem tudja véletlenül valaki, hogy mi a neve? Ezt vadászom egy ideje:)
saci mondta
Talán ez:
Chloe mondta
Viaaaa! Megint a kobakomba láttál… napok óta töröm a fejem, hogy kellene egy ilyen poszt a blogomra, amiben összegyűjtöm, hogy milyen appokat használok. :D
Mivel a telefonom az, ami mindig nálam van, szinte mindenre használom. A telefonom az agyam, ha úgy jobban tetszik. :) Ebből kifolyólag reeeeengeteg alkalmazásom van…
Na szóval. Adott egy androidos Sony Ericsson Xperia Mini, amin megtalálható:
Alap alkalmazások:
– Email (midnightrun.tk-s címnek)
– Gmail (gmailes címnek értelemszerűen)
– Facebook
– Twitter
– OfficeSuite (ritkán használom)
– YouTube
Amiket én töltöttem le:
– 3G Watchdog alap. Így tudom követni a mobil adatforgalmam.
– aCalendar – naptár, mert jobban néz ki, mint az alap androidos, jobban testre tudom szabni a kinézetét is (kategóriáknak színek, stb.)
– AirDroid – fájlok mozgatása gépről telefonra wifin keresztül
– ColorNote – jegyzeteknek
– Fusion – zenelejátszó
– GO Book – ebook-olvasó alkalmazás (az OfficeSuite nem jegyezte meg, hogy hol tartok a pdf-ben, így nem jöttünk ki igazán)
– GO Launcher Ex – mert a 4sarkos kezelőfelület az agyamra ment, nagyon nem tetszett a menü elrendezése, maga az egész téma kinézete… ezt jobban testre tudom szabni
– GO Locker – az előzőhöz kapcsolódóan változtatja a lezárt képernyő kinézetét (gyorsabban reagál, mint az alap)
– GO Weather Ex – időjárásjelző
– Instagram – képeknek :)
– Messenger WithYou – mert én még használom az MSN-t
– My Budget Book (ami a fordítás kiadása óta My költségvetésként fut a Play áruházban) – a bevételek és a kiadások vezetésére
– PillReminder – jelez, hogy hé, hahó, vedd be a tabidat… okos, mert nem kell ki-be kapcsolgatni gyógyszerszünetben (csak ezért használom ezt)
– Total Commander – hozzászoktam a laptopon :)
– Viber – sms/hívás helyett, ha wifis helyen vagyok
– WomanLog – női naptár
– WordPress – én néha szoktam róla bejegyzést is írni :)
– Zseblámpa – sosem árthat, ha kéznél van
Azt hiszem ennyi… bocsi a hosszú listáért. :)
Chloe mondta
A Foursquare, a Shazam és az MxPlayer lemaradt még így is. Utóbbit sorozatok 1-1 epizódjának megnézésére használom, mert támogatja a feliratokat. :)
gabi mondta
Sziasztok!
Tobben emlitettetek a3G watchdogot, de nekem sehogy nem sikerul hasznalnom, egyszeruen nem mer semmit. A web linket nekem kell megadnom? Mire valo a usage mezo? Es mire valo az as of date? Bocs a nehezfejusegemert, maskor boldogulok az appokkal, de ezzel semmire nem mentem.
Gabi
vec81 mondta
Csak ingyeneseket használok, ritkán mobilneten, gyakrabban wifin:
Blogger – ritkán használom, gépen jobban szeretem
Cardiograph – Pulzusszámláló
Drive – google doksiknak, szintén gépen jobban szeretem
FB
Gmail
iwiw – van, akivel itt levelezek rendszeresen
Neo Reader
Picasa web – még új
Smart compass – iránytű
Sound meter – zajszint mérő
Thermometer – külső-belső hőmérséklet mérésre. (Nem a legjobb, ugyanis a belső hőmérséklet azért pontatlan, mert a telefon belső hőjét jelzi inkább, a külsőnél meg a googleről olvas be adatot – utóbbihoz netkapcsolat kell, ez valamennyire pontos)
Torch – zseblámpa+vészvillogó
Youtube
Volt még lépésszámlálóm is, de vagy alig érzett mozgást, vagy minden apró mozdulatot lépésnek vélt.
Viszont a Sony Ericsson Xperiámat pár hónapja egy hibás app készítette ki, ezért szervizelni kellett. Szóval csak óvatosan!
katy27 mondta
Napi szinten használom: Gmail, Index, FB, Időkép
Ritkábban, de használom: GTalk, GMaps, zseblámpa, PT (menstruációs naptár), stopper, Skype
Offline androidos szótárat tud valaki javasolni? Többen írtátok, hogy használtok ilyesmit. Angol és német érdekelne. Az angol egynyelvű is lehet, de valami jobb kellene, mert nem alapszavakat akarok keresgélni, németből egy egyszerűbb is megteszi, még nagyon kezdő vagyok.
Kata27 mondta
Engem a párom okostelója idegesít, de majd ha nekem is lesz, lehet, hogy nem fog annyira zavarni.
Csipike Neked teljesen igazad van! Az okos telefon is a Janus arcú civilizációs következmény. Jó, hogy mindenre pár perc alatt megtalálod a választ, bárkit elérhetsz, de rossz, mert nincs egy szabad perced, hogy a természetben gyönyörködj, vagy a másikkal személyesen beszélgess. Néha hagyom lemerülni (vagy tudat alatt otthon hagyom), és pár óráig furcsa, hogy nem hívnak, de aztán ott a nyugalom érzése :-)
Via mondta
Nem hiszem, hogy a szerződésben benne van, hogy folyamatosan taperolni kell, ha Nálad van és nincs lemerülve. Önuralom kérdése. Én nagyon szívesen gyönyörködöm a természetben bekapcsolt mobillal a táskámban is. :) Abban a pillanatban hajítanám a metrósínek alá, amint észrevenném, hogy ő ural engem és nem fordítva.
Ha meg zavarna, hogy hívnának, kikapcsolom a hangját. Annyira frankón kijelzi, hogy ha volt nemfogadott hívásom… kis ügyes. Ez a dolga. :)
Csipike mondta
Kicsit OFF
Ne haragudjatok, de én inkább megrémültem a fentiektől. Valahogy az ugrott be, hogy az élet minden mozzanata erősen kontrollált és inkább most a kütyütől való függés, kényszeresség világlik ki ebből. Az innováció híve vagyok, de ez most kicsit elgondolkodtatott.
Sokan írtátok, hogy játszatok, stb a telefonon, ha már unatkoztok. A tétlen szemlélődésnek pedig van szerepe a pihenésben, anélkül úgy érezném, hogy folyton van valami nyomasztó kényszer, hogy megnézzem,/becsekkoljak/feltegyem/kipipáljam/ellenőrizzem/megválaszoljam. Most eszembe jutott az egyik barátnőm (egy korosztály vagyunk), aki nagyon rácuppant az okostelefonos világra és egy baráti beszélgetésen folyton a telefonját nyomogatta, zavaró volt. A turisták sem kérdezgetnek már annyit, mióta a tenyerükben van az elektronikus térkép.
Meg lehet találni vajon az egyensúlyt abban, hogy mit bízol egy szerkezetre és mit az agyadra?
Most tényleg nem lehúzni akartam az egész okostelefonos világot, de így egyben elolvasva a kommenteket ezek a gondolatok jöttek elő. Megöregedtem, lelassultam és lemaradtam volna?
Tunderfeny mondta
Csatlakozom!
l2njpy mondta
Engem is iszonyúan idegesít, hogy a kollégáim még a megbeszéléseken is a telefonjaikat “tapizzák” és ha beszélgetünk, akkor is állandóan.
Csipike mondta
Simiszámláló alkalmazás nincs véletlenül? :D
Egyébként tényleg nem raknék máglyát az okostelefonokból, mert nyilván van létjogosultságuk(ahogy a hagyományos telefonnak, rádiónak, tvnek, pacemakernek, inzulinpumpának) csak úgy látom, hogy a ló tulsó oldaláról jelenzkeznek be egyre többen.
Via mondta
Én hallottam olyat, hogy asztaltársaságok bevezették, hogy a kaja előtt minden telefon megy ki képernyővel lefelé az asztal közepére, és aki az ebéd/vacsi/akármi vége előtt hozzányúl az övéhez, fizeti az egész számlát. :)) Hatásos. ;)
Muszáj megtalálni az egyensúlyt, ez is csak egy munkaeszköz.
Timi mondta
Szerintem meg lehet találni az egyensúlyt. Persze átbillenni is lehet. Bármit túlzásba lehet vinni. Csak nem szabad elfelejteni, hogy van rajtuk kikapcsológomb.
Én gyakorlatilag hozzá vagyok kötve az internethez – internettel dolgozom, több barátommal így tartjuk a kapcsolatot, így szerzek meg minden információt, ami a tanulmányaimhoz szükséges (levelező oktatásban vagyok, a tanáraimat és az évfolyamtársaimat félévente négy-öt alkalommal látom), hobbiból meg blogolok. De néha kihúzom a dugót, és tartok egy offline hétvégét. Előtte mindenkit kiértesítek, hogy ne aggódjanak, mindent elrendezek, ami fontos, aztán kivonom magam pár napra az éterből.
Ami meg a függést illeti… Két külön dolog a függés, meg az elkényelmesedés, hozzászokás. De ha egy kalap alá vesszük a kettőt, akkor ugyanígy függünk az áramtól, a gáztól, a vezetékes víztől, a tömegközlekedéstől, és még rengeteg kényelmi dologtól. Mégsem nagyon vágyunk vissza abba a boldog békeidőbe, amikor ezek nem álltak a rendelkezésünkre.
Nem azt látom bajnak, ha valakinek van a kezében egy eszköz és okosan tudja használni, hanem ha ész nélkül használja. Függés-e az például, hogy a telefonomat használom fényképezőnek, ébresztőórának, naptárnak? Ezeket az eszközöket egyébként is használnám, csak legfeljebb kényelmesebbé vagy gyorsabbá teszem a használatukat, amivel időt szabadítok fel valami más számára.
Csipike mondta
A függést most inkább az addikció (kóros szenvedély)értelemben használtam. Amikor pl szorongást okoz, hogy nincs wifi vagy lemerült a telefon és nem tudsz játszani, böngészni (és nem arról van szó, hogy életbevágó éppen, hogy elérjenek vagy sürgős segítséget kell kérned). Amikor nem tudod magad leválasztani a függőséged tárgyáról. Nálad ez nem merül fel, hiszen le is írtad, off-line hétvégézel, amikor érzed, hogy már sok az ingerből. Na a függők ezt nem tudják megcsinálni.
Úgy sejtem, hogy ez a túlzott kontroll/kényelem a gondolkodásunkat szorítja háttérbe, miközben a kiszolgáltatottság feszültséget teremt.
Via ötlete tetszik, felvetem szükség esetén.
misimasi mondta
En Urban:Eve fuggo lettem. :-)
A tablageppel meg az agyban is tudom olvasni.
Okos telefonom nincs, de az nem is hianyzik. Most egy osoreg telom van, mert baleset erte tavasszal a mobilom, de lassan lesz uj. Az sem lesz vmi okos, de gyonyoruen fogom vele tudni fenykepezni a csaladot.:-)
En sokszor nem viszem magammal a telefonom vagy elfelejtem felhangositani, ha lenemitottam, vagy csak lemerul, neha azt sem tudom hol van, szegenyket mindig ottfelejtem, ahol epp tartozkodok. Biztos fuggo lennek, ha jo telom lenne, szoval nekem jo igy.
janka72 mondta
Igen. Megöregedtünk, lelassultunk és lemaradtunk. Én 40, Te valószínűleg fiatalabb. Én is megrémülök, sőt elborzaszt. Mostanában sokat utazom tömegközlekedéssel. Figyelek. Elkeserít, amit látok. Illetve, amit nem. Nem látok szemeket, nem látok arcokat és nem látom az arcokon a gondolatokat sem. Lehajtott fejek, melyekből zsinórok lógnak. Folyamatosan táskákban, zsebekben kotorászó emberek, nyomkodnak, simogatnak.
Az, hogy mit bízol egy szerkezetre és mit az agyadra – talán a legfontosabb kérdés. Tudni fogják-e milyen az, amikor elfelejtesz leszállni, mert annyira elgondolkodtál valamin? Ismerik-e azt az érzést, amikor napokig kísért valami, amit próbálsz megérteni? Vívódnak-e azon mi miért történik, miért úgy és nem másképp? Fontos-e hogy más mit gondol erről? Tudják-e milyen belefeledkezni valamibe, egyetlen egy dolgot csinálni – nem mellékesen, csak úgy, hanem kizárólagosan és teljes odaadással. Függetlenül attól, hogy egy száj rúzsozásáról vagy egy halott szülő elsiratásáról van szó.
Via mondta
Azért szerintem nem ennyire rémisztő a dolog. Én rendszeresen olvasok a telefonomon könyvet, vagy szerelmes üzenetet. Nem csak sivár és értéktelen dolgot közvetíthet az a képernyő akkor sem, ha nyakig benne vagyok. :)
Ha nyomtatott könyvet fogdoznék, vagy gyűrt papírlapot szorongatnék, jobb lenne a helyzet? Bennem ugyanaz játszódik le, akárhogy is lenne. A hordozó önmagában nem minősíti a tartalmat, sem pedig azt, aki használja.
A mobiltelefonok előtt a metropolba meg a blikkbe temették az arcukat a népek; párbeszéd már nyolc évvel ezelőtt sem volt a metrókocsikban (akkor költöztem fel Budapestre, azért tudom). Nekem is lóg a drót a fejemből, mert zenét hallgatok. A belső aláfestő muzsikámra szebb az a kép is, ahogy lehányja a hajléktalan a kocsipadlót. De ha gondolod, szólj Neónak, hogy húzzon ki a konnektorból. :) Nekem jó így. Hozzátartozik a városképemhez. Én mosolyogtam már össze “drótos” emberkékkel, akik ringatták a fejüket a zenéjükre. Szerintem nem ezen múlik, hogy valaki érzékeny, nyitott, intelligens, és megéli a megélnivalóját. Aki ezzel nem hajlandó foglalkozni, az telefon nélkül is tökéletes kis zombi lenne.
Timi mondta
Érdekes, hogy a belefeledkezést hiányoljátok, miközben az a baj, hogy túlságosan belefeledkezünk a kütyükbe. :)
Viával értenék egyet, amellett, hogy olvasok, inspiráló képeket nézek, zenét hallgatok a kütyükön, tartom a kapcsolatot barátokkal és ismeretlenekkel (mint például most), és kollektíven (az internet segítségével) vagy magamban (ha írok) elmélkedem a világ dolgain. A szememet talán rontja, a pénztárcámat feltétlenül kíméli az, hogy ezt elektronikusan és nem papíron teszem, de hogy ettől a lelkem, az elmém kevesebb lenne, azt nem hiszem.
Csipike mondta
Via hirdesse az igét!Amen :D
Lamentáltam én is az első hozzászolásom beküldésénél, mert eszembe jutott, hogy ez most a könyv vs. e-book (net) dilemma-e. Végülis lehet.
Tényleg nem a hordozó a fontos. Elfejthet leszállni, mert annyira elmerül a FBon, elektronikus olvasásban. Azért mindent a netről sem lehet megtudni. Az, hogy más mit gondol erről, megtudják a fórumokon. Teljes odaadással meg a telefont simogatják :D
A kotorászás és keresgélés az, ami kelti a feszkót, mert korábban csak az agyban kellett kutatni, azt meg nem nehéz megtalálni.
Akkor én ezennel lerendeztem magamban a dologot és azt mondom, ha jól használják rendben, de azért egyel több kísértés (alkohol, cigi, drog, játék után) a függésre. Talán amerikában már BNO száma is van.
Eettől óvjon meg mindenkit a magasságos éter (főleg a Z generációt)!
Via mondta
Szerintem soha nem a hordozó a gonosz, ha valakiben megvan az affinitás a függésre, akkor az meg fogja találni azt is, hogy mitől függjön – ez mindig valamiféle űr tömködése az életében, és az űr nem a függés tárgyától keletkezik, hanem már eleve ott van.
Mindent arra kell használni, amire való. Én nem akarok amish lenni, inkább megtanulok mindent a helyén kezelni, és a javamra fordítani. :)
Csipike mondta
Igen, ezt már nem akartam belekeverni, de valóban így teljes a kép a fenti ámokfutásomról.
Még az jutott eszembe, ahogy így rágtam a témát, hogy felfoghatjuk úgyis, az agyunk helyett a praktikus dolgokat (időpont, stb) tárolja a virtuális memória, hogy jusson több kapacitásunk a fontos dolgokra :)
Via mondta
Arról nem is beszélve, hogy szerintem száz éve egy elfoglalt úr is tizedannyi dolgot csinált egy nap, mint én. :) (És még cselédjei is voltak.) Szóval igen, akinek nincs esze, annak legyen notesze, de ha az a “notesz” még csipog is, hogy mikor mit kell csinálnom, akkor örökké hálás leszek. (Ha már cselédem nincs.)
Rege mondta
Néhány gondolat még ehhez a témához.
Én 42 éves vagyok,de egyáltalán nem érzem azt,h lelassultam volna,miközben elrohan mellettem a világ.Talán azért,mert mindig is érdekeltek a műszaki dolgok,a számítógép,az internet pedig lenyűgöz.(Én még kerestem a Vizslával,és emlékszem a betárcsázós modemekre.:))Mint mindent,ezt is ésszel kell használni.A telefonomhoz nincs net előfizetve,mert az időm nagy részét számítógépek közelében töltöm,tehát pénzkidobásnak tartom,de nagyon szeretem,h ilyen “okos”.
Naponta 2-2,5 órát utazok buszon-vidékről járok be dolgozni-,és bizony nekem is drótok lógnak a fülemből,mert általában hangoskönyvet hallgatok.Nem azért mert nem tudok olvasni,hanem mert ezt olyankor is hallom,amikor nem tudok előkapni egy könyvet.(Jut eszembe,hangoskönyvekhez a legjobb az Akimbo Player)És bevallom,a telefonra tapadt szemmel utazok,mert általában filmet nézek,vagy olvasok rajta.
A gyerekeim ebbe a világba születtek bele,el lehet zárni előlük,de ez nem fog előnyükre válni,inkább meg kell őket tanítani arra,h ésszel használják.
Aki képtelen letenni a tapizós telefonját,az régebben más módon függött volna,más dologtól.Nem hiszem,h ez a telefonok hibája.
Én nem vagyok egy könnyen barátkozós,azonnal beszédbe elegyedő típus,amíg nem volt drót a fülemben vagy e-book a kezemben,könyvbe temetkeztem.
És ahogy Via írja,nagyon jó ha az ember aláfestő zenét kapcsol az életképekhez.Olyankor kicsit olyan,mintha egy videoklip főhőse lennék,aki pl sétál a reggeli ködös városban,miközben mindenhonnan a Quimby Turning to the blue-ja szól.:)…
typerhappy mondta
Amiket én használok:
Zseblámpa – a vakut használja
CoolReader – szerintem a legjobb, fekete háttér, piros betűk, a fényviszonyoknak megfelelően le-vagy felhúzott fényerő, így állítottam be, egyáltalán nem fárasztja a szemem
Google Reader, Gmail
Skype
8tracks – zene <3
P Tracker
Stopwatch & Timer
Tumblr
Foursquare, bár azt itthon nem használom
ExLauncher – a legjobb (!) launcher, csodaszép azóta a menüm
Játékok közül Falldown 3D, OneTDraw, Water Logic, de már kezdem unni őket.
sbea mondta
Én egy ingyenes alkalmazást tudok ajánlani azok figyelmébe, akik rendszeresen vonattal utaznak. Az utazási feltételek megadásával kiválaszthatjuk melyik vonattal utaznánk, kijelzi a késést, elmenthetők kedvencekbe a gyakran használt “útvonalak”.
https://www.windowsphone.com/hu-hu/store/app/imenetrend/feff906f-6c72-440a-b79e-98d2a366dccf
Íme egy értékelés a programról : https://wp8.hu/imenetrend
Próbáljátok ki mielőbb:)
Kata27 mondta
okostelót akarok! Még nincs, de remélem hamarosan érteni fogom a fenti rövidítéseket (is). :-)
Villő mondta
Huhú, ez nekem való bejegyzés:). Sajnos már enm tudok újakat telepíteni, mert nem férek el, a hétvégén szerintem teszünk ellene.
G-birodalom:Mail, Plus, Tunes, Talk, a többi gyári, nem használom.
MoonReader és Ingyenkönyv: előbbin angol, francia, utóbbin magyar nyelvű irodalom.
Sbb, T-l (svájci máv és bkv:))
StopWatch
WomanLog
VoipBuster, Skype
FB
Pinterest nekem nagyon nem tetszik mobilon, maradok a gépnél, ugyanígy a Blogger, tök béna. Nekem a Noom sem tetszett, kb fél évig használtam.
kame mondta
Valaki irta a geocaching alkalmazast, nekem is van letoltve androidra g:hu (magyar) ill c:geo (nemzetkozi). Mindketto ingyenes es offlineban is mukodik
Progab mondta
Ezt a cikket rögtön a címe után kedvencnek jelöltem. De jó, de jó, nagyon köszi Via és mindenki más is:)
Kezdő vagyok a témában, kb. 3 hetes android tulajdonos, de az eltelt idő épp elég arra, hogy már értsem, miről írtok. Most kezdődik a szemezgetés! Azt mondtam már, hogy de jó és köszi?:)
saci mondta
Sziasztok!
Én csak tanácsot szeretnék. A legtöbb játék azt írja, hogy majd hozzáfér az adataidhoz. Ez nem baj?
gretta mondta
Szia! Mindig mérlegelni kell, hogy mennyire jogosak az engedélyek, amiket kér egy adott alkalmazás. Ha egy játék hozzá akar férni az sms-eidhez vagy a naptárad bejegyzéseihez, az mondjuk gyanús, mert ezekre nincs szüksége a működéshez. Egy fájlkezelőnek viszont nyilván hozzá kell férnie a fájljaidhoz. Azt is érdemes megnézni, hogy hányan töltötték már le az alkalmazást, minél többen annál jobb, ill. elolvasni az értékeléseket. Igazából neked kell eldönteni, hogy mit ér meg neked egy alkalmazás.
zuzmara mondta
A teljesség igénye nélkül:
-Google koordináták – rengeteget utazunk hozzánk haza, páromékhoz haza, stb… és így a szülőknek nem kell negyedóránként hivogatni, hogy merre járunk, miért késünk, mikor indultunk.
-Szótár (online és offline)
-ToDo list és Bevásárló lista (természetesen párommal megosztva): Out of Milk
-QR és vonalkód olvasó: QR droid, Goggles
-Zseblámpa
-Viber
és a kedvencem, amit sosem használok :) : Instant buttons (instant hangefektusok bármikor jól jöhetnek)
trillarom mondta
Én is androidos vagyok. A többiek által felsoroltak közül is van néhány. Még használom romantikus csillagnézős estékre a Google Sky Map-ot. Az ég felé tartod a telefont és mutogatja kiírva, h. épp milyen csillag van feletted.
A játékok közül most aktuális kedvenc a Milliomos. Sok a nehéz kérdés, és nem uncsi (még:D).
guki mondta
ha jól láttam, még nem volt: sports tracker, a legjobb gps alapú időt, távot, sebességet mérő futós progi, gyönyörű diagramokkal, összesítőkkel.
Timizsuzsi mondta
Ami még pluszban eszembe jutott: Water your body, ingyenes alkalmazás ez is, szól, h igyak vizet, így nagyobb eséllyel van meg a napi 8 pohár. :)
Timi mondta
De jó, de jó!
Amit én használok iPhone-on és/vagy iPad-en:
– Relax Melodies meditáláshoz – különböző hangok vannak benne (zenék, természeti hangok), ezek kombinálhatóak, így mindenki össze tudja állítani a neki kedves meditációs háttérzenét. Van benne alfa- és béta háttérhang, és időzítés.
– Naptárként az Awesome Note-ot használom, és nagyon szeretem. A bevásárló listát is itt vezetem és a boltban a polcok közt sétálva tapogatva pipálok.
– Olvasni iBooksban olvasok
– Játékok közül nagy sláger most nálam a Fruit Ninja és a Bat It
– Rajzoláshoz nagyon szeretem a Sketchbookot
Ééééés, ami ugyan nem ingyenes, de nehezen tudnék meglenni nélküle, az aaaaa…
– Sleep Cycle – alvásciklusos ébresztőóra, és sokkal gördülékenyebbé teszi a reggeleimet. (A telefon mellettem fekszik az ágyban, és a matracon át érzékeli, mikor mocorgok, azaz mikor alszom felületesebben. Beállítok egy legkésőbbi ébresztési időpontot, az azt megelőző fél órában akkor ébreszt, amikor érzi, hogy mocorgok. Nagyon gyengéd hanggal ébreszt, így nem zavarom fel még a denevérfülű kedvesemet sem, ellenben mivel valóban egy szinte éber periódusban csíp el, nem kiránt, hanem finoman kivezet az alvásból.)
misimasi mondta
És azt hogy csinálja, hogy csak a te mozgásodat érzékeli, a párodét nem? Csak mert nagyon jól hangzik ez az ébresztés.
evuka mondta
Olyan sleep cycle-t találtam, ami ingyenes. Relaxálós hangok is vannak rajta. Ma tesztelem :)
Tobber mondta
…amit szeretnék még, de az én telómon nem megy: a Draw something.
Van időd, unatkozol, akkor ujjal berajzolsz valamit és delegálod egy havernak, hogy majd ha ő ráér, találja ki, mi az.
Hát igen, elég gyermekded, de metróra ideális. :)))
j.eszter mondta
De jó ötlet!:)
Futáshoz, edzéshez, diétához: Noom
Teendőlista, ami állandóan szekál, hogy csináldmár: Astrid tasks
Amelyik nem szekál: Do it tomorrow
Ebook-olvasó: Moon+ reader
Egy időben volt vízivós alkalmazásom is, időnként csobogott, hogy igyak meg egy pohár vizet:)
Pénzügyek: Expense manager (nem volt türelmem mindig minden kiadást-bevételt felvinni, pedig marha hasznos lenne…)
Játék: most épp Tangram moments :)
Cygnea mondta
Üdv mindenki! :)
Via, bár én ritkábban olvasom a blogod, azért szoktam találni olyat, ami érdekel :)) Gratulálok hozzá.
Az én appjaim:
Lunafaqt – holdállás, napkelte és napnyugta
BKV menetrend
Volán és MÁV menetrend
Elemlámpa
Stopwatch&Timer
Facebook app – bár nekem lassú
Ebuddy
Mobile Metronom – zenésznek ez remek :)
Játékok közül Solitaire és DrawSomething
és persze Gmail és Gtalk – ez utóbbi nekem furán mutatja a beszélgetéseket, mert néha egy helyre csoportosítja az egyik fél, és egy helyre az én beszélgetéseimet. Nektek nincs vele ilyen bajotok?
era0229 mondta
mennyi jó kis app :) a héten leszek androidos (samsung galaxy y), annyi jó ötletet kaptam, hogy már alig bírom kivárni, hogy mind kipróbálhassam :))
Tobber mondta
– Jé, azt hittem, Whatsapp-ot mindenki használ.
Barátságosabb csetprogi mint a Skype, én sms helyett használom a barátokkal, többet is üzengetek azokkal, akik fenn vannak rajta mint a mezei Viber-esekkel pl. :D
– Naptárból az alap telepített nekem béna (nem gmailes vagyok), így a Jorte jött be, az egyébként szinkronizál minden másfélével is.
– A Foursquare titkait még Via, tőled lestem el, volt már olyan, hogy haveromtól 100 méterre csekkoltam be, így tudtunk összefutni! :D De kollégánk gyerekszületéséről is előbb tudtunk a facebookosoknál, mert vajúdás alatt kispapa unatkozott és becsekkolt, hogy mi van. :DD
– T-mobilos utazóknak:
Travel & Surf app, külföldön fix árú csomagot vásárolhatsz meg rajta, így nem lehet elúszni a külföldi netezős költségekkel. Nagyon hasznos darab. :)
– Diktafon, ha végre rávesszük magunkat, hogy a család öregjei elmeséljék a sztorijaikat a régmúltról, akkor ne kelljen jegyzetelni. :))
A többit írtátok már…
norico mondta
Ez de jo ez a bejegyzes! A Koin-rol mar hallottam, le is fogom tölteni, de eddig meg pont nem volt hozza erkezesem.
Nekem van:
– Sykpe, Rebtel, FB, WhatsApp
– HandyTicket (Deutschlandban ezen veszem a tömegközire a jegyet)
– Shopping List
– Camera+, Picfx (ezek fizetösek, de nekem megerte, szeretem a szep kepeket)
– Shazam
– P.D. (mensturacios naptar)
– Geocaching (ez is fizetös, de ki van hasznalva rendesen)
– Fingerpaint (a gyerekeknek, de azert neha en is elszorakozok vele)
Ezeken kivül az ujsagosbodet hasznalom gyakrabban, föleg angol nyelvü magazinok miatt.
Via mondta
Kihagytam egy fontosat! Dropbox. Beállítottam, hogy amint wifit talál, automatikusan töltse fel az összes képemet, amit fotózok. Így ha ellopják a telefonomat, akkor sincs az anyagi veszteségen kívül semmi, mert önállóan backupol, tehát minden adatom megvan máshol.
A telefonkönyvem meg G-Contacts, az is automatikusan szinkronizál.
Ja, és Battery Widgetem is van. :)
evuka mondta
Ma vesztettem el 5 híján majdnem az összes telefonszámot a mobilomból :S Hogy csinálod ezt a G-Contacts-os telefonkönyvet?
Via mondta
A Gmailes telefonkönyv, amit androidos mobillal tudsz szinkronizálni. Én beállítottam, hogy a SIM-en meg a telefon memóriájában ne legyen szám, és ha mobilról viszek be számot, onnan is a G Contactsba írom, így egy helyen van minden. Egyszerűbb szerkeszteni, bővíteni, kiegészíteni gépről, mint telefonról.
Itt érheted el: https://www.google.com/contacts
Ez meg kis segítség angolul:
https://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=8933
gretta mondta
Előbújós hozzászólás, úgyhogy először is: Szia Via!:) Már (zug)olvaslak egy ideje, nagyon jó a blogod.
Kedvenc appok/ widgetek:
Wunderlist: listakészítős, pipálós
P Tracker: női naptár
TED: angol nyelvű előadások mindenféle témában
Időkép: időjárás
Trip Advisor City Guides: útikönyvek offline használható térképpel
Battery Widget: akku figyelő
Days Left Widget: mutatja, hogy adott eseményig hány nap van hátra
Memo Widget: Post-it szerű, kis jegyzeteknek
Játékok: Mr. Block, Classic Tetris, Zsírozás
Edina mondta
Kimaradt: Battery Solo Widget, hogy tudjam, mennyi kakaó van még a készülékben.
mimozagirl mondta
A sorozatok követésére használom az Episodert, listázom, hogy miket nézek, és megmondja, mikor jön új epizód, illetve lehet pipálni, hogy mi láttam még, mennyivel vagyok elmaradva. Csak kár, hogy nincsen összekötve a Miso-val, amin filmekre/sorozatokra lehet becsekkolni.
Használom még a Bump-ot amivel egymás közt két iphone-al lehet adatot átadni a telefonok rázásával… :)
A Shazammal zenét lehet felismertetni, de csak külföldit.
BKV és Máv menetrend appom is van, fontos. :)
AgneskovA mondta
* Shazam = zenefelismerős,
* Currency Converter = valutaváltó, árfolyamgörbék,
* Tweetcaster = üzik és fiókok egyszerű kezelése, sztem jobb, mint a sima Twitter app
* SoundCloud és/vagy 8tracks = zenehallgatós, kedvencek kártyatárhelyfoglalás nélkül,
* ColorNote = pipálhatós-kihúzogathatós bevásárló és egyéb listákhoz, feljegyzésekhez,
* OfficeSuite = doksik kezelésére.
* QR kód olvasóból a NeoReader,
* meg AdobeReader nélkül is bajban lennék.
* Ha várni kell valahol: Pinterest.
Apolkaa mondta
nemrég lettem androidos kislány, a telefonom előtt iPod Touch-om volt, a legelső, amin még nincs fényképező. zenehallgatásra még mindig ezt használom, meg útikönyveket is erre töltök le. azok nagyok, és erre bőven felférnek.
telefonon ezek vannak:
Instagram – mert az kell!=D de tényleg, nagyon szeretem
Facebook, Twitter, Gmail – ez szerintem érthető
Szótár: tökjó, mert offline, nekem meg nincs mobilnetem, csak wifizek
RunKeeper – futáshoz=)
Italian Soccer – tabella, meccsek időpontja, ilyesmik
Livescore – élőben követi a meccsek eredményét, sok bajnokság van, meg sportág is (tenisz, foci, hoki, amerikai foci, azt hiszem), a legjobb eredménykövetős alkalmazás
Pinterest – ezt elalvás előtt vagy reggeli közben használom, gépen jobban szeretem, de mobilon is szuper
Játékok – az akasztófa a kedvencem, de imádom a logo quizt meg a fruit ninját is.
Menetrend – városi buszos meg vonatos is van
ezek a főbbek, majd böngészem a többiek kommentjeit is, Play Store-ban még egy hónap után sem vagyok igazán otthon.=)
Edina mondta
Ó, egy bejegyzés a kütyü-mániákusoknak! :)))
A kedvenceim (bocs az ismétlésért) a Gmail, Gtalk, GCalendar és GContacts — főleg mert gépről is tudom a dolgokat módosítani és telón is ott van, nem kell kétszer pötyögni. A GTasks is elérhető, ráadásul nálam a legújabb spanyol viasz, hogy a bevásárlólistát is ide írom hátradátumozott teendőkként, így a lista elejére kerülnek. Szinkronizálható, a gépes GCalendar is megjeleníti, hepinesz! :)
A Google-csomagban még kedvenc a Reader, de csak wifin nyúzom én is.
A stopwatch&timer szintén remek, szeretem, h megjegyzi a visszaszámlálási időt, jógázás közben ideális.
Ezeken kívül:
RunKeeper – futás gps-es rögzítésére
Expense Manager – házi könyvelés, több számlát és valutát is kezel egyszerre, dropbox-szal szinkronizálható. Ha a magyar Koin utoléri, le fogom rá cserélni.
FlyHelper – 2 hétig ingyenes, utána kb 350Ft egyszeri licensz. Fel lehet vezetni a reggeli/esti teendőket, zónafeladatokat definiálni, és minden pipálható! :) Még nem biztos, h meg fogom venni, még kezdő flájlédis vagyok.
És kezdő androidos is, szóval várom a többiek ajánlását! :)
Timics mondta
Nekem nemrég jelezte a telefonom, hogy túl sok lesz az app:)
– Airdroid ha a telod meg géped wifin kapcsolódik a nethez nem kell adatkábel, hogy cuccokat teleportálj ide oda imádom :):)
– Az Openoffice tök jó, nem csak pdf-et mást is megnyit, beleírni szerkeszteni nem szoktam, de ha egész nap nem vagyok rendes gépnél tök jó megnézni az emailek csatolmányát.
– Szótáram nekem is van.
– Fb, Fb messenger, Youtube, Instagram, Watchdog, Gmail
– Viber ingyen smsezös, telefonálos program
– Opera Mini, sokkal jobb mint a gyári böngésző és csomó recept ilyesmi van elrakva kedvencekbe, ha főzök nem kell a nagy gépet bekapcsolni v papírra kinyomtatni
HejoTitty mondta
Szintén Android:
– TV24 – napi tévéműsor, pl. ha gyorsan kell megnézni a Gyereknek, milyen mese következik, melyik az az egy, amelyet engedélyezek délutánra :-)
– Skype – már a kamera is működik mobilon, távoli családtagokkal való kapcsolattartásra kitűnő.
– Telekonyha bevásárlólista – a legjobb, amit ezek közül eddig találtam
– Koin – teljesen magyar nyelvű pénzügyi nyilvántartó – IMÁDOM :-)
– Woman Log – női naptár
és végül, de nem utolsósorban – játék:
– Sudoku 10000 :-D
HT.
Anna mondta
Nekem androidos gépem van, nem tudom, más oprendszerre mik vannak. Amiket én használok, és te nem:
– zseblámpa: lámpaként tudom használni a fényképezőt vagy a kijelzőt, főleg ez utóbbit szoktam, még a fény színét is kiválaszthatom, és a fényerőt is szabályozhatom. Kiváló, ha éjjel azért osonok be a gyerekszobába, hogy nem rúgta-e le a takarót?
– nem tudok Total Commander nélkül létezni, de szerencsére van a telefonra is :)
– az Időkép is alap, bár nem annyira megbízhatóak az előrejelzései, mint az omsz-nek, de azért sokszor lemaradok az időjárásjelentésről, és az Időkép telefonbarát app. (utálok sima honlapokat telefonról olvasgatni)
– vannak offline szótáraim, azokból a nyelvekből, amiket amúgy valamennyire ismerek: angol, német. A franciát azért töröltem, mert nem tudta kezelni, ha ékezet nélkül írtam be egy kifejezést, úgy meg minek? Újat keresni lusta voltam, de lehet, hogy van olyan is, ami jó és ingyenes.
– van még egy offline Bibliám (BibOlKAT) a gépen, szintén ingyen
– van egy iszegedma nevű app, amin a szegedi híreket, programokat, mozi és színházműsort, éttermeket, stb. tudom böngészni, tökjól megalkotott kis alkalmazás
– természetesen van vírusirtóm. Az avast!-ot telepítettem, de több jó ingyenes is van.
– Az egyetlen játék a Puzzles with Matches, ami egy logikai játék, ha valamiért nagyon elunnám magam valahol.
– van a gépemen Quickoffice, aminek elég jó a pdf-olvasója (másféle doksit még nem nyitottam meg vele), de ez rajta volt a gépemen, amikor megkaptam
– és végül nemrég telepítettem egy My CookBook nevű alkalmazást, amibe a saját receptjeimet vehetem fel, akár képekkel, és bevásárlólistát is tud hozzá generálni. Erről még nem tudok nyilatkozni, mert igazából még nem vettem birtokba, csak tervezem.
Annyit még hozzátennék, hogy én kicsit pendriveként is használom a telefonom, nagyon élvezem, hogy ha átteszek rá egy dokumentumot, akkor nem kell másik gép ahhoz, hogy bármikor beleleshessek.
Ennyi lenne, nagyon kíváncsi vagyok, mások mit használnak.
Rege mondta
Én olvasáshoz az Aldiko-t használom,filmnézéshez a Vplayer Advance-ot.És háttérképnek gyönyörű,igazi halaim vannak:Koi.mintha egy kis akvárium lenne.:)
Netem nincs előfizetve,ingyenes helyeken használom a wifit-munkahelyemen,buszon-.És szoktam mangákat olvasgatni a Manga Watcherrel.:)