Bármilyen felületről is legyen szó — sminkeszközök a fürdőszobapolcon, fűszerek és kávé a konyhapulton, irodaszerek az íróasztalon, kulcsok és igazolványok előszobaszekrényen –, rendezettebbnek, szervezettebbnek tűnik, ha az azonos típusú tárgyak egy helyre vannak csoportosítva. A corralling (szó szerint: terelés) technika egyszerűen elsajátítható, és látványos, esztétikus eredménye van. Egyszerűen szükség van valamilyen “karám”-ra, ami egyben tartja a különböző tárgyakat, és kijelöli az összetartozásukat: ez lehet tálca, kis tálka vagy teáscsésze, dobozka, konzervdoboz, váza, pohár, evőeszköztartó, edény, vagy akár egy színes lap, terítő.
Egyszerű megoldás lehet, ha használaton kívüli képkereteket vetsz be erre a célra: kép helyett tehetsz bele maradék textilt, csipke tortaalátétet, szalvétát, vagy scrapbook papírt, így könnyen a helyiség hangulatához igazíthatod.
A képeket a japán Mart magazin 2012. júliusi számából scanneltem.
pookah mondta
otthon ezt a fajta (hasonló) rendrakást kockásításnak hívtuk :) mert hiába van egy csomó cucc elől, ha az éleik merőlegesen vagy párhuzamosan állnak egymással, már rendnek tűnik.
Gretchen Rubin <3
Timi mondta
Nagyon jók!
Az jutott róluk eszembe, hogy nemrég olvastam (meg írtam is :)) Gretchen Rubin új boldogságkereső könyvében az által oltároknak vagy szentélyeknek nevezett kis sarkokról. Azt tanácsolja, az ember alakítson ki a lakásában “szent helyeket” azoknak a dolgoknak, amiket szeret (a könyveinek, ékszereinek, családi fotógyűjteményének, stb), ezeket gondozza, szépítse, és részint töltekezni tud belőlük, részint pedig könnyebben továbbterjed a rend ezekről a helyekről.
Na, ezek a képkeretes megoldások pont alkalmasak ilyen mutatós kis “oltárok” létrehozására. :)
(P.S: Via, veled álmodtam! :))
Filippino mondta
Ez a könyv nagyon izgi lehet! Én is elolvasom.:)