Ha tetszik, és szeretnéd megosztani másokkal, kérlek csak a bejegyzésre mutató linket tedd ki a saját honlapodra! Köszönöm szépen! Kereskedelmi forgalomba nem hozható. ©2013 Farkas Lívia. Minden jog fenntartva!
Ez a tervező két nagyon kedves olvasóm kérésére és javaslatai alapján készült, köszönöm a hasznos tanácsokat, Veronka és Béka! Három típusú lap van benne: egy áttekintő lap a következő időszakra (félév, 3 hónap), egy órai tervező a konkrét készüléshez, és egy tanulói adatlap az egyéni fejlődés vezetéséhez. Szándék szerint gimiben, egyetemen vagy magántanítványokat tanítók is használhatják, igyekeztem nagyon általánosan fogalmazni benne, hogy testreszabható legyen, és sok szituációban tudjátok alkalmazni.
Kombinálható a nyomtatható órarenddel és a határidőnapló többi oldalával, így igazán saját és minden igényt kielgítő tanári mappa születhet! :) Nagyon remélem, hogy hasznosnak találjátok!
Órai tervező
Ebből annyi darabot kell nyomtatni, ahány órád lesz. Felírhatod a dátumot, a fő témát, az óra nevét (pl. angol, Kiss Zsuzsi, vagy angol – 5/c). Ezután jöhet az óra megtervezése: milyen lépésekből építed fel magát a tanórát, milyen feladatokat fogtok elvégezni (pl. piros könyv, 473. oldal, I/b feladat). A fő instrukciókhoz kerülhet az, amit nagyon fontos, hogy megemlíts, megkérdezz, felhívd rá a figyelmet, és vezesd vele az óra fókuszát. Az értékelőbe felírhatod, hogy hogyan sikerült az óra, mi ment jól, mi ment kevésbé. A kellékek és teendők az órát megelőzően fontos kitöltened, a készülésedet segíti — kell-e vinni handoutot (magyarul a csúnya “kiosztmány” nevet ismerem csak rá, de az brrrr…), be kell-e készítened a magnót, írásvetítőt, mp3 lejátszót, fényképeket, szótárat, akármit. A szaggatott részre írhatod azt, ami még eszedbe jutott: mi az, ami a következő órára maradt, milyen ötleteid lettek, stb.
Haladási tématervező
Ez a lap egy nagyobb időt ölel át — alul 16 órát lehet megtervezni, ez kb. egy félévnyi óra, ha heti egy órával számolsz. Ha többel, akkor pedig pont annyi, hogy egy nagyobb témát lefedjen. Itt lehet az egyes óra témáit beosztani, illetve felírni, hogy mikor lesz röpdolgozat, szódolgozat, zárthelyi, témazáró, feleltetés, csoportos projekt, kiselőadás… A Feladattípusok részhez is ezeket a területeket lehet brainstormolni, és felírni, hogy melyik témákat milyen típusú feladattal színesíted.
Tanuló adatlapja
Ide lehet vezetni a tanulókkal kapcsolatos megjegyézéseket — tanulónként egyet nyomtass. Az elérhetőség főként a magántanítványok miatt fontos, ha fel kell hívni telefonon (mert késik, vagy le kell mondani egy órát), egy helyen itt van az info. A táblázatba fel lehet jegyezni a fejlődését, haladását, reflektálni a munkájára. Ír-e házit, jelentkezik-e, milyen a csoportfeladatokban… Pár dolgot beírtam előre, a többi sor szabadon kitölthető. Az üres jegyzetsorokba kerülhet minden plusz információ: kedvenc témái, mi az, amiről szívesebben beszélget, miben nagyon erős, miben gyengébb. A körbe kerülhet (fél)év végi jegy, vagy magántanítvány esetén az az információ, hogy mikor jár órára, pl. csütörtök 15:30.
Cicuka mondta
Szia Via!
Ezt is javítanád? :)
Köszönöm!
Via mondta
Pipa! :)
Timi99 mondta
Én is köszönöm. :)
avea77 mondta
Én a ‘Házi feladat’ nevű letölthető anyagodat szoktam használni, habár én is tanár vagyok. Minden péntek délután fogok belőle öt darabot, és megtervezem címszavakban az órarendem szerint az órákat a következő hét óráit. A hétfői és a keddi óráimra igyekszem már a hétvégén felkészülni, azaz az óráimhoz készítek valami hasonlót, mint a fenti órai tervező, csak én közönséges írólapot használok az óra menetének rögzítéséhez. Épp elég a magam készítette feladatlapokat, dolgozatokat kinyomtatni. Most talán megint vállalok magántanulót, mert nálam az a bizonyos pedagógus béremelés nagyjából a nulla forinttal egyenlő. Lehet, hogy az új tanítványhoz kipróbálom a tanulói adatlapot.