Ha szeretnél leszokni a cetlizésről, ha fontos, hogy mindig fel tudd írni az ötleteidet, időpontjaidat és teendőidet úgy, hogy mindezt meg tudd osztani azokkal a munkatársaiddal és családtagjaiddal, akiknek szintén fontos, hogy lássák ezeket az információkat, akkor a mobiltelefonos rendszerező alkalmazásokat neked találták ki.
Ma már rengeteg alkalmazás létezik telefonos rendszerezésre, és nincs, amelyikre ne esküdnének rengetegen. Sőt, a netes összehasonlító cikkekben mindegyik ellen és mellett találsz érveket (a szponzorált cikkek “őszinte véleményéről” nem is beszélve). Könnyű elveszni az opciók között, miközben valójában a rendszerező appok megítélése éppen annyira személyre szabott, mint a papíralapú tervezőké.
Amikor lassan másfél évtizede először megjelentek a modern szoftveres rendszerezők, akkor hónapokig, sőt néha évekig szenvedtem olyan megoldásokkal, amikről állították nekem, hogy “sose volt még ennél jobb”. Aztán rájöttem arra, ami azóta az alapvetésem lett: olyan tervezőt, rendszerezőt használj, ami számodra logikus, a te életedhez passzol. Hiszen csak akkor fogod használni, ha “kézre áll”. Hiába szép meg jó, ha nem használod, nem leszel tőle rendszerezettebb…
Sokféle szoftveres rendszert kipróbáltam az évek során, ezt a bejegyzést pedig többször frissítettem már, hogy segítsek eligazodni a szoftveres tervezők világában és átadjam a szempontokat, ami alapján megtalálhatod, mi működik neked a legjobban. Remélem, ha telefonos rendszerezőt keresel, neked is segít megtalálni a te kedvencedet! :)
(cikk utoljára frissítve: 2022. szeptember)
Mi a szerepe a mobiltelefonos appoknak az időbeosztásban?
A digitális és papír segédeszközök egyáltalán nem zárják ki egymást, sőt. Csak az a fontos, hogy mindent arra használj, amire való, és pontos határokat húzz azzal kapcsolatban, hogy milyen típusú dolgokat hova jegyzetelsz. Ha ugyanis minden mindenhol van, akkor meg fogod őrjíteni magad, amikor visszakeresnél egy információt. Nem kell, hogy az összes létező funkciót ellássa egyetlen app, vagy minden igényedet kipipálja egy darab füzet. Hangolj össze nyugodtan többféle dolgot, csak legyenek letisztázva a szerepek!
Én például alapvetően papíron tervezek, mert segít, hogy látom magam előtt a heteket, tudok lapozni, a kézírásommal pluszban segítek magamnak megjegyezni a dolgokat (akinek nincs esze, legyen notesze, ugye), de ez nem jelenti azt, hogy mindenem papíron van. Az alapkérdés, hogy milyen funkcióra milyen eszköz a leghasznosabb, leglogikusabb.
Az évek során sok féle kombinációt kipróbáltam, attól függően, hogy éppen mire volt szükségem és hol logikus számomra, hogy utolérjek egy információt.
Én a saját dolgaimat írásban vezetem egy kötött papír tervezőben, és nagyon sokáig ezt kiegészítve használtam asztali naptárat (csak a nagyon fontos programokról), illetve egy másodlagos, nagyjából 60-70%-os egyezésű másolat van a tennivalóimból a Google Naptárban. Ez azért fontos, mert ha egymás jelenléte nélkül szervezünk programot, akkor is látjuk a másik beosztását. Na de ugye az elmenős programokon kívül vannak a teendők, amik általában cetlire vagy jegyzetfüzetbe kerülnek, aztán jól elkavarodnak, pedig megnyugtattuk magunkat, hogy “nem kell megjegyezni, úgyis le van írva“. Ez rendszer nélkül csak pár lépésre van a káosztól. :)
Minél több szereplős tehát egy összehangolandó rendszer (akár az egy háztartásban élő személyekre, akár a mindennapok, a munka és/vagy a kisvállalkozás külön vezetésére gondolsz), annál jobban érdemes kifundálni, hogyan tudjuk összehangoltan, letisztultan vezetni a szükséges információkat. Ebben tudnak sokat segíteni a telefonos rendszerezők.
Milyen szempontok fontosak egy teendő app kiválasztásához?
A telefonos appok világában kicsit összefolyik a teendővezetés, az időbeosztás és a projektmenedzsment ugyanúgy, ahogy a magáncélú használat a kisvállalkozói és nagy céges használattal. Ezért alakítottam ki a saját szempontjaimat a választáshoz, ami teljesen független attól, hogy eredetileg kinek és mire szánják a készítők a szoftvert. Ez nem egy előíró lista, az a célja, hogy kiválaszd belőle, neked melyik szempontok fontosak. Nekem ez a top 5 szempontom:
- legyen megosztható és többen is szerkeszthessük. A saját dolgaimnak ott a papírtervező, csak magamnak nem fogom két helyen vezetni a dolgokat, mert minek. Mivel azonban Ádámmal házastársak és üzlettársak is vagyunk, nagyon sok közös teendőnk van: a hétköznapi dolgok és a programjaink menedzselésén túl számos közös projektet kell átlátnunk a és a vállalkozásunkban is.
- automatikusan szinkronizáljon az eszközök között – számítógépen és telefonon is ugyanaz legyen, ne kelljen nyolcszáz helyre felírni ugyanazt a dolgot, és mindenki mindig mindent lásson. Menet közben is rá tudjunk írni dolgokat, ha eszünkbe jut valami, például a buszon vagy bárhol a városban.
- össze lehessen kötni az amúgy is használt naptárunkkal (ez nálunk a Google naptár, de lehetne iCloud is). Ez biztosítja, hogy a határidős teendők, feladatok az elmenős programjaimmal együtt látszanak, és még könnyebb tervezni, összeegyeztetni, nem fogom túlvállalni magam. Pluszpont, ha a választott app a saját naptárába dolgozik a Google/iCloud naptárrendszerén belül, így szükség szerint ki-be lehet kapcsolni a láthatóságát.
- lehessen hierarchiát kialakítani a feladatok között – tehát ne minden feladat egy szinten legyen, hanem lehessen egymásba ágyazni, kategorizálni az összefüggő, összekapcsolódó teendőket. Nagyon sokszor bonyolult, többlépcsős feladatokon dolgozunk, és muszáj összerendezni őket.
- legyen kedvem belépni – ez a legszemélyesebb szempont, de nekem a legfontosabb. Ha nem inspiráló a felület, ha nem átláthatóak a grafikai elemek, ha nehezen látom át, ha nem találom meg benne, amit keresek, akkor #minekvan. Nem lesz kedvem belépni, és ott fog a szoftver porosodni a felhő sarkában. Ez a szempont van olyan fontos, mint bármilyen funkció.
Egyéb szempontok a neked legjobb telefonos tervezőhöz
Ez persze nem az összes szempont, ami fontos lehet egy teendő app kiválasztásánál. Attól függően, hogy milyen konstellációjú az életed, és mire szeretnéd használni, lehet, hogy fontos a számodra, hogy:
- legyen benne saját naptár
- legyen benne saját chat funkció, leválasztva a teendővezetőn belüli beszélgetéseket
- tudjon minimális szövegszerkesztést (hogy tudj a teendőkhöz, időpontokhoz, projektekhez jegyzetelni, megjegyzéseket fűzni)
- lehessen beletölteni képfájlokat vagy PDF-eket, vagy be lehessen kötni a Google Drive-ba, Dropboxba
- lehessen határidőket beállítani a teendőkhöz, és szóljon a határidőkről (emailen vagy értesítőn)
- lehessen újratermelődő feladatokat beállítani (pl. ha egy rendszeres napi vagy heti rutin lépéseit szeretnéd digitálisan vezetni)
- könnyű legyen a feladatok átrendezése
- lehessen a különböző feladatokat, részfeladatokat adott személyeknek beosztani
A legnépszerűbb telefonos időbeosztó appok, amiket ajánlok is
Számos különféle appot teszteltem az évek során. Ha kijött egy új, mindig kipróbáltam, és megnéztem, hogy mennyire jön be. Általában pár hét után leszoktam róla, mert nem voltunk kompatibilisek. Ez folyamatosan visszajelzi nekem a saját szempontrendszeremet: ha nem az én agyam szerint tudok benne rendszerezni, akkor nem fogom használni, mert ne már az agyamat kelljen újrahuzalozni, ha egyszer nekem így logikus :D
Ennek fényében ajánlok 7 telefonon és számítógépen egyaránt használható rendszerezőt a legegyszerűbbtől a legbonyolultabbig, amit használtam és ajánlok is a figyelmedbe. Nagyon szép, praktikus alkalmazások közül válogathatsz, és ezek vagy ingyenesek, vagy van ingyenes változatuk.
Kezdd azzal, amelyik elsőre szimpatikus, használd néhány hétig, és úgyis meglátod, hogy gyakorlatban mennyire válik be. Ha nem az igazi, írd fel, hogy mi tetszett benne, és mit hiányoltál, majd a tapasztalataid alapján jöhet a következő! Így néhány kör után biztos meglesz az igazi. :)
1. Google Calendar + Tasks – a legegyszerűbb megoldás, ha van Google fiókod
INGYENES! A Google Calendarnak van egy saját teendőlistája is. Előny, hogy minden egyben van, hátrány, hogy nem megosztható mással. Könnyen lehet pakolgatni egyik napról a másikra, és aki gépnél van, az nagyon szeretheti. Külön mobilos appja is van, de nem integrál a mobilos Google Calendarrel. A Gmailben is látszódnak a teendők, ezért aki sokat e-mailezik, az is szeretheti. Amint idő is rendelhető a teendőhöz (pl. pénteken kettőtől négyig dolgozom az X projekten), már a sima Google Calendar is megteszi, ráadásul SMS-t és e-mail emlékeztetőt is küld. Nem véletlenül szeretem. De nagyobb projektekre nem alkalmas, nekem legalábbis nem jött be.
2. Any.do – a minimalista napi tervező app
Az Any.do a legegyszerűbb, legletisztultabb megoldás azoknak, akik napi teendővezetést, bevásárlólistát, emlékeztetőket szeretnének a telefonjukra. A kedvencem benne a “Someday” nevű oszlop, ahova a “majd egyszer” terveket lehet listázni, mielőtt határidőt kapnának. :)
Felhasználói oldalról szintén nagyon ösztönösen működik, jó a logikája, szép és okos alkalmazás. Ha a rendszeresen visszatérő feladatokhoz keresel egy olyan appot, ami emlékeztet, és segít egy új szokás elsajátításában, válaszd az Any.do-t! Nagyon könnyű bele ismétlődő feladatokat (zónák, reggeli & esti rutinok, stb.) írni, és egyszerű használni. Van ingyenes és prémium változat, a fizetős szint még bonyolultabb ismétlődő feladatrendszerekhez, színkódoláshoz és emlékeztetőkhöz ad hozzáférést.
3. Todoist – gyönyörű, egyszerű teendővezetés, projektekkel
Régi kedvenc a Todoist, és az évek alatt egyre fejlettebb lett. Letisztult, gyönyörű, és szuper a határidő-kezelése. Nagyon ösztönös egy csomó mindenben, dátumozás helyett pl. időzíthetsz programot úgy, hogy “tomorrow at 1 pm” vagy “every tuesday at 2 pm”, és megfelelően a helyére rakja. Lehet színkódolni, ismétlődő feladatokat csinálni, súlyozni. Ez már eggyel bonyolultabb szint, mint az Any.do, különböző projekt- és alprojekt lehetőségekkel. Az ingyenes változata minimális limitációval dolgozik, egy barátságos éves díjért pedig még profibb tud lenni, mint egyébként.
4. Evernote – kategorizált jegyzetek és cikkek emlékőre
Egész kicsit kilóg a sorból az Evernote, a zöld elefántikonos szoftver, ami talán mindegyik itt felsorolt appnál régebbi. Ő nem vezet teendőt és nem tartalmaz naptárat, hanem egy végtelenségig kategorizálható és címkézhető online jegyzetfüzet. A böngészőkiegészítőjén keresztül egy az egyben vagy részleteiben elmenthetsz bele a neten olvasott cikkeket, ötleteket, a kutatásodhoz listázhatsz benne forrásokat, de menthetsz el bele képeket a lakásfelújításhoz, projektötleteket az esküvődhöz… szóval sok mindenre jó.
Ha tele vagy ötletekkel, és nem teendőkkel vannak tele a cetlijeid, az Evernote lehet, hogy neked való! Bizonyos havi beletöltésig ingyenes, onnantól havidíjas, de az ingyenes verzióval is nagyon jól el lehet lenni.
5. Asana – kis csapatoknak és kisvállalkozásoknak
Az Asanával elérkeztünk a bonyolultabb, átfogóbb, már projektmenedzsmentnek számító szoftverek kategóriájába. Csoportmunkához, nagyobb csapatnak nagyon jó, könnyen követhető, hogy ki hol tart. Delegálhatsz benne feladatokat, és könnyen tudsz képeket és egyéb dokumentumokat is megosztani, ami segíti a közös munkát – nem kell ötven verzióban körlevélben keringetni mindenféle ppt-t és szöveget. Nagyon barátságos ingyenes verziója van, de nagy cégekig lehet növeszteni a funkciókat (meredek árnövekedés mellett).
Érdekes, hogy nálunk az Asana volt az, ami nem ment át az 5. teszten: vagyis mindent tudott, amit vártunk tőle, mégsem használtuk. Az ok személyes: túl sok volt a felépítésében az üres hely, túl fehér volt minden, ez a tervezők célja szerint letisztult, nekünk meg átláthatatlanul üres volt. Ezért pár hét után váltottunk – de pont ezért írtam, hogy ez abszolút egyéni döntés kérdése, nagyon sokan esküsznek az Asana-ra, ezért is maradt itt a listában.
6. Trello – belépőszintű projektmenedzsment (ha logikus a kártyázás)
Évekig a Trello volt az alap projektmenedzsment szoftverünk, annyira, hogy a neve beépült a mindennapi nyelvezetünkbe (“légyszi trellózd meg a bevásárlólistára, hogy kell vécépapír“), és nagyon jól működik…
…amíg csak pár projektet kezelsz benne, és a feladatok, feladattípusok önmagukban állnak, nem kell őket logikai láncokba rendezni, nem dolgozol túl sok alárendeltséggel.
Három szinten dolgozik: van a board, ami egy tábla, ezekre lehet oszlopokban ún. list-eket létrehozni, amin belül vannak a cardok. A cardok kis kártyák, amik egy-egy teendőt takarnak. Egy-egy kártyához lehet határidőt rendelni, de ami a legjobb, hogy minden kártyán belül létrehozhatunk pipálós teendőlistát (százalékban is megmutatja, hogy mennyire vagyunk készen!), és csatolhatunk hozzá képet, doksit, táblázatot, ami kell a munkavégzéshez. Ez megkönnyítheti a munkát, főleg, ha többen dolgoztok valamin, és meg kell osztani mindenféle dokumentumot. Lehet kommentálni is a cardon belül, és azt is látni, hogy ki melyik teendővel végzett.
Ebből a leírásból is láthatod, hogy a Trello egész más elven működik, mint az eddig felsorolt rendszerek. Alapja a kanban teendőszervező elv, ami népszerű a szoftverfejlesztésben és más csoportmunka-menedzselésben, innen szivárgott le hétköznapi teendőszervező rendszerbe, és ennek az egyik szoftveres értelmezése a Trello. Persze ebből mi egy kukkot sem tudtunk, amikor elkezdtük használni, és elviekben nem is szükséges hozzá. De hamar belefutottunk abba a problémába, hogy amennyiben nem a klasszikus “1. oszlop: meg kell csinálni, 2. oszlop: épp most csináljuk, 3. oszlop: kész” típusú leosztásban osztod be a Trello boardjaidat, akkor nem egyértelműen követhető, hogy ki mikor mit végzett el (hiszen az archivált kártyák egyszerűen eltűnnek).
Amikor utoljára használtuk, a Trello nem tudott színkódolni és súlyozni sem. Teendőlistákat ugyan tud korábbiakból átmásolni, ezért nem kell állandóan mindent újra meg újra beírni, ha hasonló típusú feladatokkal találjuk szembe magunkat, mégis sok volt a kézi pepecsmunka. Emellett ismétlődő feladatokra nem a legjobb, főleg az emlékeztetőkre. Ez utóbbira mostanra, évekkel később, teljes automata rendszereket fejlesztettek ki, de valahogy annyira túlnőtte magát az egész, hogy egyszerre túl bonyolult és hiányoznak belőle számomra fontos dolgok.
Így tudod, hogy kinőtted a teendőszervező appodat
A Trellot szép lassan, hónapok alatt nőttük ki, ezért észrevettük a jeleket:
- egyre nehezebben igazodtam ki rajta
- nem találtam, amit kerestem
- túl sok pótmegoldást kellett kitalálni a gyengeségei kiküszöbölésére
- emiatt egyre kevésbé használtam,
- nem írtam fel bele a dolgokat,
- egyre nagyobb erőfeszítés volt, hogy megnyissam
Ebből tudtuk, hogy váltanunk kell. Így jutottunk el a Basecamphez.
7. Basecamp – profi projektmenedzsment és időbeosztás kisvállalkozóknak
Amikor ezt a cikket 2014-ben először megírtam, a Basecampnek nem volt ingyenes verziója, de azóta van (bár a feltételei folyamatosan változnak, úgyhogy érdemes elolvasni, hogy hány főnek és meddig ingyenes). Úgyhogy ha a mostani teendőszerveződet te is kinőtted, nézd meg, mit szól a te logikád a Basecamphez! Az ismétlődő teendőlisták, a projektszintű rendszerezés, a többszörösen kategorizálható és egymásba ágyazható teendők, a feladatok egymásnak adogatása, és a komplex értesítőrendszer elképesztően sokat segít. Plusz bele van építve egy dokumentum- és fájlkezelő rendszer is, azaz nem kell ötven Dropboxról meg Google Docsról összevarázsolni az egy-egy projekthez szükséges fájlokat.
Több tucat projektet, projektsablonokat, ügyféltalálkozókat látunk át vele, és a Basecamp azon kevés cég közé tartozik, akik nem csak ígérgetik, hanem tényleg folyamatosan fejlesztik a szoftvert. Mi 2014 óta használjuk a teljes életünk és cégünk kezelésére, és eszünk ágában sincs költözni róla. Sok próbálkozás után ide jutottunk el, ezért is érte meg mindig szemünk előtt tartani a szempontjainkat.
Hogyan találd meg a neked legjobb naptárkombinációt?
Amikor ezt a cikket lassan egy évtizede először megírtam, még egy érdekes, újszerűnek számított volt a digitális teendőlisták és szervező alkalmazások használata. Azóta a digitális világ teljesen átszőtte az életünket, és ember legyen a talpán, aki bármilyen digitális segédlet nélkül elboldogul a rengeteg tervezendő, szervezendő dolog észben tartásával.
De a digitális és papíralapú naptárainkat, tervezőinket nem egyértelmű összehangolni, kiiktatni az átfedéseket, csökkenteni a keresgéléssel és másolgatással töltött extra időt és stresszt.
Ezért hoztam létre a Naptárszelektáló PDF munkafüzetet, ami egy egyszerű és praktikus gyakorlattal segít megtalálni, hogy neked mi a legjobb megoldás.
A Naptárszelektáló munkafüzetről több információt pedig itt kaphatsz.
Most te jössz!
Te használsz mobilos teendőlistázót? Melyik a kedvenced? Melyiket hagytam ki a listáról, aminek ott lenne a helye? Írd meg a kommentek között!
Pótó Zsuzsanna mondta
Szia Via!
Köszönöm szépen az eddigieket és ezt is, számomra nagyon hasznos a munkád, abszolút értékelem. :)
Amihez most hozzászólnék, az a Google Task-os részben ez a félmondat: “de nem integrál a mobilos Google Calendarrel”.
Én ezt használom, és amikor a Taskba beírok egy új feladatot határidővel, akkor a Calendarban is megjelenik emlékeztetőként.
Csak ennyi, de lehet, hogy Te máshogy értetted. :)
Minden jót:
Zsuzsi
Via mondta
Nagyon sokat buherálnak, most már van a Calendaron belül is egy Task, és régen külön app is volt, és akkor írhattál öt helyre mindent. :D A Calendaron belüli Task természetesen integrál a Calendarral, mert egyben vannak. Köszi a pontosítást!
Klári mondta
Szia Via!
Tökéletes időzítéssel jött ez a frissítés :) Kértem is a munkafüzetet!
Stella73 mondta
Szia Via!
Bár kissé régi a bejegyzés, de ha jól értem, akkor már sem a ToDoist-et, sem a Wunderlistet nem használod, csak Trellozol?
Eszter
Via mondta
Igen. Trello-ban futnak azok a teendők, amiket fontos, hogy mindketten lássunk. Közös cégvezetésnél nem működik az, hogy egymás kézzel írott füzetkéibe lesegetünk egész nap. :) A saját dolgaimat még szoktam papíron vezetni a filofaxomban, mert szeretek írogatni.
Stella73 mondta
Akkor is ajánlod, ha a mobil app-ot nem tudom letölteni (Windows Phone :) )
Stella73 mondta
Azaz mennyit használod mobilról? ;)
Via mondta
Otthon keveset, nyilván. :) A Snooze nagyon hasznos, napi egyszer végigmegyek a leveleken, és elaltatom, ami nem kell. Úton jó látni egyben, hogy mi van. De nekem amúgy is fel van tuningolva a Gmailem a kiegészítőkkel. :) Ha a tiéd nincs, akkor a PC-den is szeretni fogod.
Stella73 mondta
A Gmailem én is feltuningoltam (külön köszi Neked :) ), és gondolom, ha frissít a Google naptárral a telefonom, akkor azt is láthatom… Na jó! Inkább kipróbálom, és beszámolok róla :)
Köszi a gyors válaszokat! :)
Lívia mondta
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha valamelyik nem jön be, akkor tudom valahogy törölni a regisztrációmat? Nekem olyan hülye érzés regisztrálva maradni olyan helyeken, ahová aztán nem járok. Nem is beszélve a kéretlen e-mailekről… De most az any.do-n sehol nem találom, hogy törölhetném magam.
Via mondta
A levelek alján kötelezően lenni kéne “Leiratkozás” (Unsubscribe) gombnak akkor is, ha tagja vagy még az oldalnak, vagy be kell tudnod állítani a profilodon, hogy engedélyt adsz-e levelek küldésére. Írj a supportnak, ha ez nincs ott valahol.
Lívia mondta
Köszi! Todoist-en találtam olyat, h delete my account, valami ilyet kerestem any.do-n is, egyelőre nem találom, de a levél a supportnak jó ötlet. Gyönyörű magyar mondatot sikerült írnom, ma már nem éltem hiába… :)
Via mondta
Appreciate-olom az enthusiasm-edet. :)))
agica_t mondta
A trello hogyan köthető össze a Google Naptárral?
Mert nekem automatikusan nem működik sajna. Ráadásul a Board-okon nem is mindegyiken jelenik meg a naptár funkció (én tüntettem el?! még az is lehet…. :P ). Elvesztem :/
agica_t mondta
Közben a felugró naptárat sikerült visszavarázsolni. És ott a benti naptárban meg is jelennek a határidők.
De hogyan kerül mindez az egyszem Google Naptáramba?
Via mondta
Itt megnézheted, én is ez alapján állítottam be: https://www.youtube.com/watch?v=094oHd9vXmY
agica_t mondta
Köszi, sikerült!
hegylako86 mondta
Pont most akartam én is ezt kérdezni. Illetve ha már itt vagyok, a “label”-nek mi értelme? Te mit szoktál színezni vele?
Via mondta
A különböző kategóriába tartozó projekteket lehet vele színkódolni, így első blikkre látszik, hogy az adminisztráció, kreatív agyat igénylő teendő, háttérmunka, fotózás, kapcsolatfelvétel, stb. Vagy amiket kitalálsz. Egyik gyerek színe, másik gyerek színe, otthoni feladatok, munkahelyi feladatok. X ügyfél, Y ügyfél, satöbbi. :)
Andru mondta
A munkahelyemen a Google naptár még kísérleti stádiumban van. 9 ember határidőinek követését teszteljük benne éppen, mert azt már csak virtuálisan lehet. De lehet, hogy ajánlom a főnökömnek valamelyiket a fentiek közül (vagy mindet), mert még keresi az ideális megoldást.
Magánéletileg már régóta használjuk. Családilag meg van osztva mindenkinek a sajátja, így a fontosabb dolgokról mindenki tud, amikor nem tud programot szervezni vagy bármit megoldni. (Azóta nem csörög a család vizsga alatt, mert tudják, hogy mikor van egyáltalán.)
Timi mondta
Én úgy gondoltam, ezt most kihagyom, mert az iPhone-nak + iPadnek elég jók a beépített alkalmazásaik. Viszont más meg nem így gondolta… Most kaptam egy levelet a motivációs csoportom egyik tagjától, hogy “sziasztok, Via ajánlotta ezt a szuper kis programot, mi lenne, ha kipróbálnánk és mostantól itt vezetnénk a heti céljainkat?”. :P Úgyhogy most már én is trellózok. :)
Viszont az Evernote-tal nekem rossz tapasztalatom volt (elnézést a porkavarásért, de gondoltam, hátha hasznos lesz az infó): csak online működik, így jártam már úgy, hogy vonaton utazva dolgoztam-dolgoztam-dolgoztam egy cikken, majd kiértünk a semmi közepére, nem tudta online menteni, és puff, elszállt az egész munkám. :( És volt még néhány ilyen eset (tehát nem egyszeri összeomlás volt). Úgyhogy én már csak a beépített jegyzettömbbe jegyzetelek, nem rendszerezhető, de offline is működik, és amikor netet talál, szinkronizál, onnantól pedig a többi eszközömön is hozzáférhető.
Sztics mondta
Nálam még mindig a Cozi nyerő -netes is, megosztható, így a család minden tagja láthatja, mi a progi, szerkeszthetik is, lehet fotókat elmenteni, menüt tervezni vele, teendőlistákat összeállítani (még előre megírt FlyLadys listát is ad hozzá ha beállítod), színeket lehet rendelni emberek szerint a progikhoz: ide Apa megy, ide a gyerekek is, stb. Az alap verziót használom, nem fizettem elő a prora de így is szuper sztem.
momami64 mondta
Nagyon tetszett a cikk. Gyorsan rá is kerestem mindegyikre. Sajnos mind angol nyelvű. Így marad a google naptár. Igaz azt is most tanulom. A családból senki sem ismeri, így segíteni sem tudnak.
Via mondta
Használhatod magyar nyelven is, lehet bele magyarul írni. A megtanulása nem nehéz pl. a Trello-nak vagy az Any.Do-nak. Ha tudod a hét napjait, már félig meg is vagy. :)
Classycat mondta
Szuper, nagyon szépen köszönöm ezt a cikket, az evernote fantasztikus, pont ez kellett :)
Via mondta
Szívesen! :)
Cicasi mondta
hasznos cikk, néhányat megnézek, hátha. bár én a google dolgokat használom, teljesen beköltöztem oda, szóval ezt a GQueues-t én is megnézem. :) Egy ideje már szerencsére a google keep is tud figyelmeztetni időhöz és helyhez (!) kötötten is. Pl. beállítom hogyha adott helyre megyek (pl. kozmetikus) ne felejtsen el szólni (hogy pl. akartam elvitelre kérni napozókrémet arcra). imádom! progresst mondjuk nem mutat, de checklist van benne. a feladatkezelés terén sajnos még bőven van hova fejlődni, de lehet ezt a GQueues megoldja. szerintem én előbb megnézem a lite verzióját :)
Bb.Sophie mondta
Nagyon jó kis ötletek, szeretném ha lenne olyan bonyolult életem h ennyire szervezni kelljen. :) Mind1 is mert WindowsPhone-on kb csak az Evernote megy, úgyh marad a zsebnaptár. :)
Edina mondta
Nálam az volt az egyik fő szempont még, hogy a google calendarba implementálható legyen, az az egyetlen (és kedvenc) naptáram évek óta. A google tasks-et be is lehet húzni, webes felületen szépen látszódik; egy ideig ezeket használtam, aztán igényeltem pár olyan funkciót, amit ez a kombó nem tudott, és így találtam rá a GQueues-ra (https://www.gqueues.com/). 2 hétig ingyenes és teljesen kipróbálható, meg lehet másokkal osztani, google cal-be beépíthető, telós app is jól használható, chrome-ból még offline is működik, ha netes állapotban nyitod meg az oldalt. A hátulütője: 2 hét után már nem ingyenes.
Via mondta
Hú, a screenshotok alapján nagyon profi! $25 éves díj nem is sok, ha valaki beleszeret. Jó befektetésnek tűnik. Köszi, hogy bővítetted vele a listát vele! :)
rusalka mondta
Én Wunderlist, Google Keep, Evernote és Moleskine kombóban nyomom. A wunderlistbe kerülnek az egyetemi/melós dolgok, pl. kötelezőket tantárgyanként és hetenként listázom, és akkor látom, hogy kell-e még olvasni, könyvtáras dolgok, melóba feladatok, főleg azóta szeretem, amióta részfeladatokat is lehet bele tenni pipálgatva. Google Keepbe írtam a nyári fogadalmaim (mert az újévet valami hülye berakta a vizsgaidőszak közepére, amikor nem váltunk életet, mert NINCS:D), és ide írom, ha van valami ötletem még, Evernote a beadandó/szakdogaírós barátom, a Moleskinembe pedig a napi és heti időpontokat, találkozókat, határidőket írom. A Google naptárról szinte teljesen leszoktam, mivel gyakran van teljesen némán a telefonom, annyiszor láttam utólag csak az értesítőket, hogy inkább nem is állítok be: de legalább tudom, hogy nincs emlékeztető, és csekkolom Wunderlistben vagy papírnaptárban:)
Via mondta
Én a Google naptárral e-mailt küldetek, az tuti megjön, és látom is. :) De nem mindenhez, csak ami nagyon fontos. Egy nappal, egy héttel és egy hónappal előtte is szól, ha olyan a program, hogy ne felejtsem el. Évente pár alkalmat emeltem így ki – nyilván nem évfordulókat, szülinapokat, mert azokat tudom fejből. :) De pl. éves biztosítás fizetése, szűrővizsgálatok (ezt írtam is a múltkor), meg mindenféle random határidő, ami nem személyes.
l2njpy mondta
Két telefonom van az egyik buta a másik okos….lenne, de nincs rajta előfizetve a net. valahogy nem akarom, hogy életem minden lépésébe beszivárogjon a netes elérhetőség:-) Valahogy bírom még, hogy a fejemben + egy pici Moleskine jegyzetfüteben vannak a teendők, programok.
Via mondta
Ha majd úgy döntesz, hogy szintet lépsz, akkor sem muszáj előfizetni, wifiről is fel tudsz menni, az legalább azt megoldja, hogy menet közben nem netezel mindig. :)
l2njpy mondta
Nem, nem akarok szintet lépni, ebben legalábbis nem. Egész nap gép előtt dolgozom, sajna itthon is le tudok ragadni a net előtt, nem kell, hogy még napközben is leshessem. Wifi meg pl. munkahelyemen nincs, itthon meg itt a net.
Kivi mondta
Nem használok, mert butafonom van, és filofaxom sincs, csak egy kis noteszt és tollat hordok mindig magamnál. Viszont a win7-es gépemen van egy virtuális cetlizős program, oda bármikor fel tudok írni bármit és tuti nem hagyom el :))
Kivi mondta
Viszont jó a cikk, tuti kipróbálnám mindet ha lenne eszközöm :)