Készítettem magunknak egy projektnaptárat — egy nyomtatható projekttervezőt — amiben átláthatóan vezethetjük a céggel kapcsolatos tennivalókat — ezt osztom most meg (mármint nem azt, ami benne van, hanem az üreset :D), hogy használhasd saját privát és kisvállalkozói célra is.
Mi kerülhet bele?
Természetesen használhatod általános falinaptárnak is, de ennél sokkal jobb, ha kitűzöl egy célt, és az oda vezető lépéseket, teendőket vezeted benne! Ez lehet akár egy takarítási lista (pl. a zónázáshoz), akár egy nyelvvizsgára, államvizsgára vagy versenyre készülés, egy termék piacra dobása, vagy felkészülés egy nagy, családi ünnepre (esküvő, karácsony, vagy évforduló). Azért jó, ha mindig szem előtt van, mert akkor tudsz menet közben is tenni a céljaidért, ha folyamatosan emlékezteted magad erre. Annak nincs sok értelme, hogy kitűzöd fejben, soha nem nézel rá, hogy hogyan állsz, aztán fél év múlva rájössz, hogy “ja, basszus, nem történt semmi”. Persze, mert nem csináltál semmit. ;)
Nálunk nagyon fontos alapelv, hogy ebbe a naptárba nem kerül semmi “zaj”, azaz egyéb teendő (szemetet kitenni, vitamint bevenni, kenyeret venni), ami amúgy fontos, csak nem ide való. Ez a naptár csak az olyan dolgoknak van szánva, amiket a rövid- és középtávú tervek szempontjából fontos tudni, átlátni. Segít, hogy egymás mellett (és nem alatt, mint egy spirálozott naptárban) van több hónap, mert nekünk ennél a naptárnál nem elég egy-két hetet előre látni, így viszont akár 3-4 hónapot egyszerre át tudjunk tekinteni lapozgatás nélkül. (De ha akarnánk, egy teljes évnyi adaggal is kitapétázhatnánk a falat. :D Ha neked ilyen terved van, hajrá, használd így!)
- A naptár örökzöld, egy éves összesítő oldalból és 12 biankó havi oldalból állnak januártól decemberig jelölve. A hónapnevek elé bármilyen évet írhatsz, már csak a napokkal kell kitöltened a megfelelő rubrikákat. :)
- Minden naptár alján van hely a havi fókusznak (ezzel tudod irányban tartani a “hajódat” és a céljaidat), oldalt pedig tudsz jegyzetelni, havi feladatokat, részletekre bontott mérföldköveket írni, ameddig szeretnél eljutni az adott hónapban.
- Segít, ha színkódolod a naptárat, és nem csak belefirkálsz dolgokat. Dekortapasszal, kihúzófilccel lehet nagyobb sávokat (több napot lefedő eseményeket) jelölni, matricával kiemelni eseményeket vagy egy-egy lépést a nagy projektben.
Andru mondta
Köszi. Ez most pont jól jött, mert átláthatóbban tudom felrajzolni a terveket.
Via mondta
Szívesen! :) ♥
Anna mondta
Amikor le akartam tölteni a Projektnaptárat, akkor az Inspirációs naplót küldte ki a rendszer. Ez így rendben van? Köszi. Megnéztem a postafiókomban is, hátha korábban letöltöttem, de nem találtam meg a keresőjével.
Kriszti mondta
Nekem is, de ha gépre töltöd le, láthatod, hogy ez egy ZIP file. Szóval, ha kicsomagolod benne vannak a háttérképek és a naptárak is :)
Glam mondta
Ez igazán jól jött, köszi :)
kismajom mondta
Szia Via! Csak nálam keveredett össze valami, vagy ez újítás, hogy a legfrissebb hozzászólás van legfelül? Sorban olvasok minden bejegyzést a kommentekkel együtt, aztán most pörgetni kell az aljára, ha érteni akarom, miről van szó… :) Mostantól így lesz?
Via mondta
Tesztelem most ezt az opciót, mert a régi bejegyzéseknél egyszerűbb, ha látszik, hogy van friss hozzászólás is. :) Ez nyilván egy 2016-os cikknél nem érdekes, de mondjuk egy 2010-esnél már nem mindegy. :) Főleg, ha több száz kommentet kell végiggörgetni, hogy vajon van-e friss. Meglátjuk, megy-e így, nekem egyelőre tetszik, tényleg jobban látszik tőle, hogy aktuálisan is folynak beszélgetések, nem haltak el évekkel ezelőtt. :) A Barátkeresős posztnál is hasznos, ha a friss barátkeresők vannak felül.
Ha valakinek válaszolni akarsz, válaszolj alá a “Válasz” gombbal, és akkor azok a beszélgetések egyben lesznek tartva.
kismajom mondta
Azzal egyetértek, hogy egyszerűbb, ha felül látszik az újdonság, inkább az ilyen szisztematikus olvasásnál kényelmetlenebb, mint amit én csinálok. Nem egyszerűen le kell menni az aljára, mert a legutolsó válasz van legalul, ki kell keresni, mi volt az első komment, érted. :) Ha legalul lenne az első, és fölötte a rá adott válaszok, na akkor nincs gond, könnyű eligazodni. Na mindegy, valahogy megoldom, amúgy inkább olvasós vagyok, mint írós :P
Via mondta
Hát, sajnos ez a két opció van az időrendi sorrendet illetően, a WordPress ilyet tud, és nem szeretnék más típusú kommentelésre áttérni (disqus, stb.) így 8,5 év és 65 ezer hozzászólás után. :) Mindkét verziónak van előnye és hátránya, most teszteljük ezt a másikfajtát is egy kicsit! :)
hoember mondta
Gyakorlatilag ilyesmit használok már egy ideje bent a munkahelyemen, kint a falamon – hogy túléljem a tanévet (amikor számolod, hogy hány A4-es lap van hátra :D), meg hogy jobban átlássam a feladattengert a színkódolásnak köszönhetően. :) Feladattípusonként külön színekkel és más apróságokkal máris könnyebb a napi szintű tervezés is – így jár az, aki egyszerre kb 2 ember munkáját végzi, számtalan részfeladattal. :)
tymty mondta
Köszi, szuper :)
gabica7674 mondta
Köszönöm , nagyszerű.
Bb.Sophie mondta
Ez nagyon jó, köszönjük szépen!!! :) <3