Mindig így kezdődik…
Gyanútlanul sétálsz a papír-írószerboltban. Egyszer csak meglátsz egy szép, kötött naptárat a következő évre. És akkor lepörög a fejedben a következő logikai sor:
- Van az a csúnya, rossz beosztású, egyáltalán nem motiváló, böhöm asztali naptárad, ami ráadásul olyan nagy, hogy sehova nem tudod magaddal vinni.
- Te szereted a szép dolgokat. A szép dolgok inspirálnak. Ha ilyen szép naplót vennél magadnak, biztos hogy jobb lenne az időbeosztásod.
- Szereted papíron vezetni a dolgokat. Jó megfogni valamit, és ha kézzel írsz le dolgokat, segít jobban megjegyezni őket.
- És megveszed a naptárat.
A nagy kérdés az, hogy ezután az alábbiak közül melyik szokott történni?
- Egész évben abba a naptárba jegyeztél fel mindent, mindenhova magaddal vitted, és az lett az új legjobb barátod.
- A január még megvolt, de lehet, hogy már a februárt sem érte meg a naptárad – egyre kevesebbet nyitottad ki, és végül többnyire üresen maradt.
- Soha egyszer ki sem nyitottad. Azóta ott porosodik azon a polcon, amin a korábbi években hasonló lendülettel megvásárolt szép, kötött naptáraidat tartod.
Hányszor fordult elő veled a kettes vagy a hármas verzió? (Velem túl sokszor.)
Sokan magukra szokták venni az ilyesmit, és azt hiszik, hogy velük van a baj. Kifogyott a lendület, csak lusták voltak, ők erre alkalmatlanok…
Pedig szinte minden esetben a naptár a ludas.
Miért?
Amikor felavatsz januárban egy naptárat, ami kívül szép, amint kinyitod és elkezded használni, gyakran kiderül, hogy az az egyetlen funkciója, hogy kívül szép. De belül egyáltalán nem biztos, hogy neked praktikus, hiszen honnan is tudhatná a nyomda, hogy milyen funkciókra van szükséged!
Egy nem praktikus naptár pedig nem csoda, hogy kihasználatlanul marad. Ha nyűg, ha nem szolgálja az igényeidet, és nem igazodik az életedhez, akkor nem fogod kinyitni, nem fogod használni.
A legtöbben úgy szeretünk bele naptárakba, hogy kívül szép, az alapján ruházunk be rá. A külseje inspirál, és az lehet, hogy továbbra is inspirálni fog, a belső oldalakkal meg kompromisszumot kötünk – nem minden fér bele, kéne még egy kis hely, vannak kihasználatlan rubrikák és oldalak, de végülis ez még elmegy…
De ha belül nem hasznos, a külseje hiába szép, és a kompromisszum nem mindig elég ahhoz, hogy fennmaradjon a motiváció arra, hogy folytasd a naptárazást.
És ha nem tetszik, és nem akarod félbehagyni, vagy nem akarsz újat venni (ha egyáltalán még szezon van, és kaphatóak naptárak), akkor egy évig vele ragadsz, kompromisszumosan naptárazol tovább, ahogy épp sikerül.
Erre lehetne az a megoldás, hogy hagyod a klasszikus naptárakat, és áttérsz valami másra. Megpróbálsz kizárólag digitális naptárakkal dolgozni, amik hasznosak, de önmagában nem elég, ha te leginkább papírra szereted kiszervezni az agyadat. A legrosszabb esetben pedig visszatérsz az asztali naptár + cetlizés félmegoldásához, vagy a mindent-fejben-tartás horrorvilágába.
Máshogy működik az agyunk, máshogy szeretünk rendszerezni, ezért mindenkinek más az ideális naptár. Az én “arany középút” megoldásom erre a dilemmára egy olyan naptárfajta, ami kézzel vezetett, szép is, ÉS praktikus, mert teljesen személyre szabhatod, gyakorlatilag azt csinálsz vele, amit csak akarsz! :) Ez a gyűrűs kalendárium – vagy elterjedtebb nevén filofax -, amit évek óta használok, és látom, hogy mennyit segít az olyan embereknek, akik szeretik írásban vezetni a teendőiket, ötleteiket, gondolataikat.
5 érv, amiért érdemes gyűrűs naptárat használnod
Mivel a gyűrűs tervező alaptulajdonsága, hogy mozdítható, alakítható, bővíthető a belseje, ezért rengeteg előnye van:
- Bármikor elkezdheted, mert nem köt a naptár. nem csak január elsején lehet váltani, és nem egy évre kötelezed el magad egy fix formátum mellett.
- Csak az van benne, amire szükséged van, hiszen ami nem kell, azt kiszedheted. Nem napi szükséglet az időzónás térkép, vagy nem használod a telefonregisztert? Szedd ki!
- Ami nincs benne, de kéne, azt meg bele tudod tenni, legyen szó akár létező sablonról, akár teljesen saját lapról.
- Ha valamit beleteszel, az benn maradhat két napig, két hónapig, vagy egy évig is – nem kell feleslegesen hordoznod olyan lapokat, amik már aktualitásukat vesztették.
- Ha bármikor módosul az életed, hozzáigazíthatod a tervezőlapokat. Olyan gyakran, amilyen gyakran csak szükséged van rá – és ha egy beosztás nem tetszik, vagy módosítanál rajta, azonnal megteheted, így a naptárad folyamatosan le tudja követni az életed változásait.
Úgyhogy ha nem szolgál téged eléggé a mostani naptárrendszered, és már régóta szemezel egy gyűrűs naptárral — vagy épp van otthon elfekvőben egy filofax, amit valamikor megvettél, aztán félbemaradt a használata –, a fentiek inspirálhatnak arra, hogy elővedd és elkezdj vele kísérletezni!
Ha pedig eljutsz arra a pontra, hogy kipróbálod, hogyan tudod kihasználni a gyűrűs kalendárium bővíthetőségét saját lapokkal, akkor nemsokára mutatok módszereket, hogyan készíts egyedi lapokat.
8 dolog, amit tudni akartál a gyűrűs naptárról, de nem volt kitől megkérdezni :)
Aki tudja rólam, hogy lelkes gyűrűs naptárhasználó vagyok (vagy csak meglátja, amikor előveszem), gyakran tesz fel kérdéseket a használatával kapcsolatban. Most egy helyre összegyűjtöttem a leggyakoribb kérdéseket – és meg is válaszolom őket! :)
1. Milyen méretek vannak és melyiket érdemes megvásárolni?
Gyűrűs naptárakat többféle márka gyárt, az egyik első a Filofax volt, így aztán a márkanév úgy járt, mint a Rotring meg a Mirelit: köznevesedett, és már gyakran hívnak filofaxnak nem filofax-márkájú gyűrűs kalendáriumokat is. (Én is keverve használom.)
Bár van sok speciális kiadás minden márkánál, az alábbi 3 méret a legelterjedtebb:
- L / A5 – A5-ös méretű naptár
- M / Personal – Közepes méretű naptár
- S / Pocket – Pici zsebnaptár
Bár mindegyik méretnek két neve is van, ugyanazt jelentik. Az A5-ös gyűrűs naptár mindig ugyanakkora lesz, mint egy L-es megjelölésű, és egy M-es is mindig ugyanakkora, mint egy “Personal”.
Én kezdésnek mindig az M-est szoktam javasolni, mert ez elég nagy ahhoz, hogy kényelmesen tudj benne jegyzetelni, de elég kicsi ahhoz, hogy a táskádban is elférjen, és magaddal tudd vinni.
Az L-es akkor fogod szeretni, ha nagyon sok feljegyzést készítesz, sűrűek a napjaid, és nem számít a naptárad súlya / mérete – mert mondjuk autóval közlekedsz, vagy nem hordozod magaddal a naptárat és csak a munkahelyeden vagy csak otthon használod.
Az S-es zsebnaptár nagyon könnyen magaddal vihető, cserébe limitált, hogy mennyi minden fér bele, ezért inkább csak akkor javaslom, ha az életednek csak egy konkrét területét (például egyetemi órák és vizsgák időpontjai, vagy takarítás) vezeted benne. Amint több életterületet (otthon, munka, hobbik) szeretnél összefüggéseiben látni, az S-es elég hamar kicsi lehet.
2. Melyik márkát érdemes venni?
Amelyik megtetszik. A különböző márkák leginkább abban különböznek, hogy milyen designnal árulják a kalendáriumokat, milyen anyagokból készítik (bőr, műbőr – nyilván előbbi jobban bírja a strapát, de drágább is), viszont fontos, hogy a belseje attól lesz szuper, hogy te olyanná alakítod. :) Válassz olyat, amit szívesen nézegetnél, a többi rajtad múlik majd.
3. Átjárhatók a különböző márkák, különböző típusú betétlapok?
Igen, általában a papírokon levő lyukak közötti távolság megegyezik az azonos méretű naptáraknál, így gond nélkül vehetsz betétlapokat más márkákból is. A gyűrűk átmérője változhat márkáktól függően, ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy az egyikbe több lap fér, mint a másikba, hiába ugyanakkora a lapok mérete. Figyelj oda, ha naptárat váltasz, mert még ha ugyanakkora méretből ugyanakkorába is költöztetsz, lehet, hogy az új naptárat nem tudod majd úgy megtömni. Ez persze annyiban előny, hogy nem tudod túlpakolni annyira, hogy több tonna legyen, és utáld magaddal vinni a táskádban (ami ugye kontraproduktív, hiszen ha nincs nálad, nem tudsz feljegyzéseket készíteni), és a gyakori papír-lomtalanításra is jobban motivál, ha nem tudsz mindenfélét folyamatosan benne tartani. :)
4. Érdemes lyukasztót venni?
Valamilyen lyukasztó mindenképpen szükséges ahhoz, hogy ki tudd használni a gyűrűk által nyújtott szabadságot, és bármilyen lapot le tudj fűzni a naptáradba.
Kalauzlyukasztóval tudsz egyenként lapokat lyukasztani, és kezdetnek ez is jó, ha már van otthon. A sima irodai lyukasztót fordítsd meg, szedd le a hátlapját, és így látod, hogy hova kerülnek a lyukak! Azonban ha több lapot lyukasztanál egyszerre, fárasztó tud lenni, hogy laponként hatszor lyukasztasz (egyszer egy évre elegendő napi tervezőlapot lyukasztottam ki kalauzlyukasztóval, kicsit beledöglött a csuklóm). Egy hatos lyukasztó rengeteg időt spórol, és nagyon segíti a testreszabást. Ha sokat fogod használni, érdemes fémből készült lyukasztót használnod, mert a műanyag hamarabb feladja. Bár egyszerre kisebb kiadás a műanyag, hosszú távon megéri beruházni egy fémbe.
5. Ha nem A5-ös / L-es tervezőm van, hogyan nyomtatok bele lapokat?
Az A5-ös nyomtatás a legegyszerűbb, mert egy A4-es lapra pontosan két darab A5-ös fér, és akkor meg vagy oldva. De ez ne jelentse azt, hogy bepánikolsz attól, ha más méretű naptárad van! A megoldás annál sem bonyolult. :) Az éppen kinyomtatásra szánt oldalt kinyomtatod az A4-es lapra (M-esből kettő, S-esből 3 fér egy oldalra), és körbevágod őket. Ne akadályozon az a saját lapok készítésében, hogy nem pont akkora lapot tudsz nyomtatni, mint amekkora kell. Azért van az olló. ;) A leesett papírcsíkokból lehet mini jegyzetlap, vagy mehet a szelektívbe. Ne gondolkodd túl! :)
6. Milyen tollal írhatok a naptáramba?
A sima golyóstoll és a zseléstoll jó szokott lenni. Arra kell figyelni, hogy ne üssön át a papír túloldalán, mert akkor a következő hetedet is szépen kiszínezed előre. ;) A tűfilcek a sima papíron már átüthetnek, az alkoholos filcek (pl. Sharpie) pedig akár több oldalt is bepacázhatnak egyszerre, ezeket tartogasd a vastagabb lapokhoz, elválasztókhoz. Mindig teszteld a tolljaidat olyan lapokon, amikért nem kár, nehogy szétpöttyözd a következő havi terveződet!
7. Milyen papírra nyomtassak betétlapot?
Nyugodtan használhatsz sima géppapírt, tökéletesen jó lesz a belső, jegyzetelésre szánt lapkészítésre.
8. Hol vegyek elválasztólapokat?
Én azt mondom, csinálj sajátot! :) Bár egyre több papírgyártó gyárt kifejezetten gyűrűs naptárhoz való kellékeket, tök jó dolog, hogy bármilyen más írószerrel is tudsz dolgozni egy gyűrűs naptárban. A színes papírok, a nyomdakészletek, a matricák akkor is lehetnek a naptárak díszei, ha azokat eredetileg nem naptárhoz gyártották. Ha bemész egy papírboltba, mindenből tudsz naptárkiegészítőt varázsolni, ha kicsit túráztatod az agyadat. :) Az elválasztólapoknak például tökéletesen megfelelnek a színes, mintás kartonlapok, kétoldalú scrapbook papírok. Ezekkel aztán úgy testreszabhatod a naptáradat, ahogy csak szeretnéd, és tényleg olyan lesz, amilyen senkinek nincs — és, ami még fontosabb, a te életedet szolgálja.
A cikk folytatásában megmutatom, hogyan turbózd fel a kalendáriumodat egyedi lapokkal, hogy ténylegesen a Te életedhez igazodjon a naptárad: adok egy szuperegyszerű technikát arra, hogy hogyan csinálj saját jegyzetlapokat a filofaxodba, és hogy hogyan használd a betétlapokat visszatérő feladatok kezelésére anélkül, hogy folyamatosan mindent másolgatni kellene, mint a hagyományos naptáraknál.
Timi mondta
Nos, ezek szerint én vagyok az egyetlen, aki utálja a gyűrűskönyvet… :D
Az a helyzet, hogy kényelmetlen:
– 1 kézzel kinyitni, úgy, hogy a fülemen van a teló,
– a bal oldalára írni a hülye gyűrűk miatt,
– baromi nehéz (nyilván nekem nagyobb kellett… meg műbőrös, de nehéz)
– archiválással gondom lesz,
– imádom az új naptárakat válogatni az év végén, fontos a mintája, a beosztása, meg minden és ennek csak cserélgetni a belíveit elég unalmas…
Szóval most Google-naptárat használok évvégéig, ami meg nem teendő, azokat beleírom a filo megfelelő részébe. (Ez az, ami jó benne, hogy az “extráknak” van helye!)
Bocsi, Via! :)
Via mondta
Nem te vagy az egyetlen! :) Minden típusnak van előnye és hátránya is, minden azon múlik, hogy ki mit keres, kinek mi a praktikus. Itt írtam a gyűrűs hátrányokról is: https://www.urban-eve.hu/2022/10/07/melyik-naptar-tervezo-mire-jo/
andameda mondta
Sziasztok!
Nagy bánatomra a drága jó filofaxomat megszállta a penész :( (ezt is a 2020-as év számlájára írom, na meg arra, hogy szorosan voltak betéve a könyveim a polcra, szerencsére másnak nem lett baja). Nem nagyon, épp a szélén láttam penésznyomokat és nagyjából le tudtam törölni, de meg szerettem volna kérdezni itt is, hogy nem tud valaki egy módszert arra, hogy hogyan tisztítsam ki anélkül, hogy tönkretegyem? Szövetborítású, elküldöm a linket is: https://www.amazon.co.uk/Filofax-Personal-Denim-Dots-organiser/dp/B019OMUZGS .
Szép napot nektek!
Böröcz Kata mondta
Szia Andameda,
próbáltad fertőtlenítős kendővel? (Nagyon jó pl a Denkt Mit.) Ez be szokott válni. A foltokat is elhalványítja, csak hagyd jól megszáradni, és jobb neki levegősebb helyen. Ha környezetvédő vagy, rongy, és a spricnis változat is jó.
Sok sikert, szeretettel: Kata
Via mondta
Én is valami ilyesmire gondoltam, áttörölném tisztítószeres ronggyal, aztán vizessel felitatnám, aztán menjen napozni, az mindenen segít. :)
Moni mondta
Kedves Via!
Mi a teendő ha meglazulnak a gyűrűk és nem tartják jól a lapokat?
Lapozgatás közben kipotyognak. Gyűrű gerinc csere, vagy meglehet feszíteni a gyűrűket valahogy?
Válaszodat előre is köszönöm!
Via mondta
Szia Móni! Megpróbálhatod összeszorítani a gyűrűket fogóval, illetve lehet külön is kapni, ha cserélnéd. Sajnos azok, amelyiket nem lehet gombbal nyitni (alul-felül van egy lapos gomb, amit ha megnyomsz, kinyílnak), hanem feszegetve kell “széttépni”, egy idő után kilazulnak, nem ér össze a “foguk”.
Ezen a képen látszanak a nyelvek, amiket egyszerre kell lenyomni alul és felül, és akkor maguktól kinyílnak a gyűrűk: https://www.etsy.com/uk/listing/630315352/pocket-ring-mechanism-screwriveted-type?ref=landingpage_similar_listing_top-2
Ha most nincs ilyened, és csere lesz belőle, mindenképp ilyen nyithatósat válasz, a feszegetés nem tesz nekik jót. :(
kkincseim mondta
Kedves Via!
A lyukasztasrol szeretnék kérdezni: nekem hagyományos van (7 lyuk, 2-2-3 felosztásban), és M -es filofaxom. Úgy nézem, csak a speciális, 6 lyukú lehet jó. Jól érzem, hogy vennem kell egyet?
Köszi, Kinga
Via mondta
Szia! Igen, de a távolságokat is nézd meg, hogy stimmelnek-e, mert a beosztásuk lehet más attól, hogy ugyanúgy 6.
PrincessSophie mondta
Kedves Via!
Először is köszönöm, hogy vezeted ezt a blogot, átsegített a legnehezebb időszakomon.
Másodszor nemrég kezdtem böngészni a Naptárazós bejegyzéseidet, és teljesen beleszerettem (diagnosztizáltan papír-írószer függő vagyok :D). Ennek kapcsán örömmel jelentem, hogy a filofaxra adott tanácsaid, a bolti, előre kötött naptárra is kiválóan alkalmazhatók anélkül, hogy össze-vissza vágnám/tépném/ragasztanám a naptárat. Bármennyire is inspirálóak a bejegyzéseid, nekem sajnos sosem sikerült megszeretni a filofaxot, és mivel számomra tökéletesem beváltak a gyári naplók, azokat használom, viszont a tanácsaidat felhasználva, igazán az enyémnek érezhetem őket :) A tippjeid gyakorlatiasak, és valóban hasznosak. Köszönöm.
Via mondta
Szia Sophie! :)
Egyáltalán nem gond, hogy nem konkrétan filofaxra használod a cikkeimet! Mindennek van előnye és hátránya, és nagyon bátorítok mindenkit, hogy válogassa össze a különböző technikákat és funkciókat, amik őt segítik. Nincsen egy egyenmegoldás, ami mindenkinek jó lenne, mert nem vagyunk ugyanolyanok. :)
Nagyon örülök, hogy a “gyári” naptárat is így magadhoz tudtad formálni! Mit használsz leginkább a tippjeim közül? A dekorációt, vagy a lapok beosztásán változtattál vonalzóval? Mutathatsz fotót is nyugodtan, kíváncsi vagyok! :)
PrincessSophie mondta
Kedves Via!
A színkódolást használom főként, de színes matricák helyett én különböző színű és árnyalatú sorkiemelőkkel húzom át a sima kék tollal beírt teendőimet. Nekem elég a heti bontás, illetve az egész órák feltüntetése ahhoz, hogy átlássam a dolgaimat, így a gyári beosztáson illetve oszlopokon nem változtattam. Washi tape-pel szoktam dekorálni a móka kedvéért, és a blogról letölthető kiegészítő oldalakat beragasztottam azokra a lapokra, amit nem használok. Így lett például a térképből menütervező. Mivel nagy alakú, A/5-ös naplót használok, az egyes napok oszlopai alatt lévő üres helyre egyszerűen felírtam, hogy “feladat holnapra”, így mindig tudom, hogy mi az, mit feltétlenül el kell végeznem még ma ahhoz, hogy a holnapi feladataim ne fulladjanak kudarcba. Számomra ez pontosan elegendő az életem koordinálásához, a határidőnaplóm így szolgál engem. :)
Cs.Moncsi mondta
Nézelődöm, válogatok! Hú, de sok-sok-sok gyönyörűség van!
Vásároltatok már az Aliexpressen? Most beleszerettem egy szépségbe.
Via mondta
Én igen, cuki washikat meg matricákat. ???? Eladó-függő minden, feltétlenül nézd meg a visszajelzéseit!
Cs.Moncsi mondta
Köszönöm! :)
proki72 mondta
Kedves Via!
Köszönöm, hogy megmutattad a filofax rejtélyeit, kellően motiválva, kicsit még tanulva, de már lelkesen használva – remélem sikerül redszerbe szedve könnyebbé, áttekinthetőbbé tenni a mindennapjaimat!
Személyre szabás folyamatban!
Andi80 mondta
Kedves Via!
Sikerült rendbe tennem a naptáram:) Nagy káosz volt már benne. A tanfolyamot ugyan elvégeztem(ami mind gyakorlatilag hasznos volt, mind hangulatilag imádtam:), de saját hibámból csak odáig jutottam el, hogy ami lényeges dolog volt, felírtam, beledobtam a cetliket(mert ettől a cetlizéstől nem olyan könnyű megszabadulni:), de már nem néztem meg. Hónapok elteltével jöttem rá(most, hogy elolvastam ezeket a cikkeket), mi volt a hiba, nem dekoráltam, mert mindig halogattam, most megtettem mindezt, végre, és jó érzés kinyitni:) A mottódat magam számára kiegészítettem: írd fel, nyisd ki, dekorálj, és ne rejtsd el egy fiókban:)
Köszönöm a seggbe rúgást:)
UI: ritkán szólók ugyan hozzá, de mindig olvasom a cikkeidet, és várom a következőket:)
Via mondta
Örülök, hogy végre lecsurgott, jobb későn mint soha! :))
Kriszta mondta
En 16 eve /!!!/ vettem egy S meretu gyurus mappat /Saturnus/. Azota ezt hasznalom :) /Igaz, mar a szine nem tetszik, akkor kek korszakomat eltem, most mar jobban tetszene egy bordo, de meg mindig nincs rajta egyetlen foszlas sem, igy nincs szivem kidobni…/ Minden belefer, a sajat dolgaimat is tudom rendszerezni es a csalad /ferj + 3 gyerek/ teendoit is! Millio betetlap van benne, eves naptar, havi rendszerezo, napi teendok, telefon regiszter, post it-ek, matricak, toll, stb… Neha meg munkahelyi dolgokat is irok bele, ha rendkivuli elfoglaltsagom van /tanar vagyok, igy van kulon tanari naptaram is az iskolai dolgoknak/. Szoval: IMADOM!!! Es hiaba van okostelefonom, a gyurus mappamat semmi nem tudja helyettesiteni :)
Via mondta
Nem kell kidobni, miért kéne? Mehetnek bele az archivált lapjaid, vagy a használaton kívüli tervezőlapok (év második felére, stb.)
lomaquilt mondta
Én tavaly végeztem Viánál a tanfolyamot, tk. szeptemberben kezdtem el igazán vezetni az M-es filofaxomat. Sajnos kicsit megkopott, de már megvan az utódja. Ami a reálszisztémás belső lapoknál nem tetszett, az az éves felosztású oldal nem tetszett. Most más (magyar nyelvű) belső lesz. Jelenleg 4 hónap heti lap van benne és naponta vezetem. Kis papirokat (pincérblokként árulják) szoktam betenni ha valahová megyek és erre irom amit kell. Ha betelik, akkor az évest (tk. egy év plusz négy hónap) milton kapoccsal összeklamnizva és gumival leszoritva teszem el. Legalább két év még kell, hogy megmaradjanak. Elsősorban a naptár belső tartalmának a módositásán gondolkodom. Egy gondom van, hogy állandóan hordani nagy, de az S méretű túl kicsi. Szóval köszönet Viának a sok tanácsért! Ettől függetlenül tanulmányozom a bu-jo-t, de maradok a gyűrűsnél.
zsofi010 mondta
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Saturnus gyűrűs kalendáriumom van M-es évek óta. Az a problémám,hogy az idő folyamán egyre vastagabb a napló és már alig bírom a gyűrűk miatt lapozni. Hogyan lehet a gyűrűket kicserélni esetleg vastagabbra? Köszi ha tud valaki megoldást.
Via mondta
Lehet kapni elvileg e-bayen csak gyűrűket, de szerintem elég macerás kicserélni. A lapokat nem tudod szelektálni, kiválogatni?
Kriszta mondta
En a havi, heti betetlapokat ki szoktam venni szilveszterkor /igen, PONTOSAN szilveszterkor :)/ Csak azok maradnak, amik a jovoben kellenek :)
zsofi010 mondta
Szoktam válogatni a lapokat,de ami állandó a névjegyzék ami már a 2/3-a kalendáriumnak. Ezt a fajtát a munkámhoz tartom, ebben vannak az ügyfeleim főbb adatai,hogy ne kelljen keresgélni./ könyvelő vagyok/ Illetve több oldalas jegyzetek vannak amelyek a számomra hasznos főbb tudnivalólat tartalmazzák.
Családi célra van még egy határidőnapló, egy dolce blocco, annak a külseje nagyon szép. De így is 2-t hordok folyamatosan. Nem tudom mi lenne a megoldás. A4-t nem szeretnék.
Via mondta
A névjegyzéket nem tudod online-osítani? Vagy egy külön kis füzetbe kiírni, hogy ne a gyűrűket terhelje?
zsofi010 mondta
Igen, ez jó ötlet, de a névjegyzék is változó állapotú, új cégek alakulnak stb. Ha valaki megszűnik azt archiválom egy régebbi naplóba. Az aktuális azért is vastag. Az online-osítás is jó lenne, de folyamatosan két címen vagyok így nem lenne elérhető. Köszönöm,hogy foglalkoztál a problémával. Lehet hogy még is nézek egy nagyobbat valahol.
eveart mondta
Vagy egy napot foglalkoztam azzal, hogy milyen napló rendszer lenne jó nekem, mert kudarcba fulladt, amit eddig jegyzeteltem. Jegyzeteltem ugyan, de mindig irka-firka lett a vége. Dekorálni is szeretek, meg írni is, de valami rendszer csak kell ehhez, hogy átlássam a napjaimat. Ez a szokásos egymás alatti napok két oldalon nekem egyáltalán nem működik.
A happy planer féle beosztás lett a végeredmény. Először is készítettem egy havi naptárat vonalzóval, ahol két oldalon vízszintesen van folyamatosan a dátumozás. Így átlátom az egész hónapot. A heti meg egymás mellett a hét napjai függőlegesen szintén két oldalon. Ha több lesz a jegyzetelni való akkor a két oldalon négyfelé osztom az oldalt és vízszintesen sorban következnek a napok nem egymás alatt. Filo Mioztól vettem az ötletet, fent van a youtubeon. Egyenlőre magamnak szerkesztem a lapokat, sima kis két gyűrűs A5-ös mappába, négyzethálós lapokra. Van olyan füzet amiben előre lyukasztott kitéphető lapok vannak, abból dolgozom. Van egy csomó ingyen nyomtatható matrica a happy plannerhez, azokat használom fel. :)
A munkához majd külön részt használok. Valószínű az L-es méret lenne jó nekem. De így is kicsik az A5-ös lapok… picivel lehetne nagyobb.
Hazsart mondta
Köszönettel letöltöttem a lapokat. A piros alapon fehér pöttyöset ma fel is avattam egy találkozó alkalmával, ami egy második körös állásinterjú volt :)
Via mondta
Hajrá! :)
hoember mondta
Ééééééés megint elgondolkodtam a filofaxon Via hatására. Majd megint emlékeztettem magam, hogy a legutóbbi két nekifutás hogy sikerült (egy idő után mindig kiszakadnak nekem a lapok, akármennyire vigyázok – sztem béna vagyok a gyűrűs könyves dolgokhoz, mert nem csak a filofaxnál járok így). Úgyhogy maradok a Via filofaxos bejegyzéseiben olvasottak hatására saját magamnak kitalált formulánál, amit ilyen itt-ott kapható, gumiszalaggal, meg a hátuljában zsebbel rendelkező, A/5 méretű keménytáblás kiskönyvben alkotok meg másfél évente. Igen, egyrészről macerásabb, mint nyomtatni, de másrészről még sokkal inkább az enyém, plusz kikapcsol, amíg csinálom. :) Az meg külön szuper, hogy tényleg az van benne, úgy van felépítve, ami és ahogy nekem kell. :) Amióta ez van, azóta abszolút mindent ebben vezetek, ha ez velem van, akkor egy toll elég, máris mindenre fel vagyok készülve, és nem 3 különböző füzettel-határidőnaplóval szaladgálok egész nap. :)
Éppen ezért kedves Via, köszönöm a rengeteg inspirációt, amit tőled kaptam ezen a téren! :)
Via mondta
Nagyon szívesen!
Nekem sosem szakadtak ki a lapok, nem lehet, hogy nem hagytál elég margót, és túlságosan a papír széléhez közel lyukasztottad? Vagy rossz minőségűek (régiek, ferdék) voltak a gyűrűk, belekaptak a papírba, rosszul záródtak, és azért tépték ki a lyukakat?
Eruthaliel mondta
Halihó :D
Hetek óta nem tudtam eldönteni, hogy milyen filofaxot vegyek… Volt már mindenféle vágyam, de végre kiválasztottam… Majd 2x is jártam Budapesten (sajnos felénk sehol nem kaptam) de annyira rohanás volt, hogy nem sikerült megnéznem. Nem akartam online megrendelni (pedig mindent ott szoktam) mert mindenképp meg akartam nézni, fogni, szagolni :D Ma a férjem megint a nagyvárosban járt, és mivel nagyon unta, hogy állandóan erről beszélek hazahozta nekem a kiválasztott darabot. Egy filofax malden personal méretben, sötétlila színben. Imádom szeretem már most! És most sikerült leülnöm a géphez és látom hogy pont ma jött a hírlevél ami épp erre a bejegyzésre mutat! Valami van a levegőben, köszönöm Via, nagyon jó az időzítés :D
Via mondta
????
HaziManka mondta
Szia Via.Koszonom a cikket,orultem neki mert uj vagyok meg a naptarazasban,de mar nagyon szerettem volna kivaltani a cetlizest.A kepeken ugye S-es naptar van?Alirol rendeltem de en ugy tudtam h ez M-es..(azt irtad az S-esnel 3 oldal felel meg egy A4-nek).
Pedig kivulrol egesz nagynak tunik:) es taskaba meg pont elfer,bar jegyzetelni jobb lenne M-es de az mar nagy tokostul gondolom :(
Olyat hol tudok letolteni ahol az ev napjai vannak nemcsak heti,napi jegyzet?(szoval datumosat)
Bocsanat a hibakert,telorol irok.
Koszonom!
Via mondta
A képen egy M-es naptár van, az S-es ennél kisebb. Ez egy másik fotó két régebbi naptáramról, hogy lásd, és a toll összehasonlításnak van mellettük. :)
Soha nem lesz egész számmal osztható átjárás az S és az A4 között, csak azt írtam, hogy kb. három lap fér rá S méretben egy A4-re, ha úgy rendezed el nyomtatásnál a margókkal, stb. Az A5 fele akkora, mint az A4, és kétszer akkora, mint az A6, de az S és az M nem aránylanak egymáshoz és az A5-höz sem. Ezért nem lehet egyszerű százalékos nyomtatással csinálni lapokat, nem tudod azt mondani, hogy na, ha az M-es lapokat mondjuk 70%-osan nyomtatod ki, akkor S-est kapsz. :)
Én dátumos, éves / havi tervezőt általában gyártótól veszek, egyszerűbb, mint nyomtatni-vagdosni egy egész éves adagot. Az elmúlt években Reálszisztémásat használtam, jövőre váltok Filofax márkájúra. Sok ország ünnepnapjait tartalmazza, és nekem most hasznos, hogy a brit és a magyar is benne van, tetszik a beosztása (vasárnapra is full rubrika van), és van egy heti fókusz is minden héten, ahova lehet egész hétre való dolgokat írni vagy kis dekoratív montázst készíteni. :) A Reálszisztémásból felesleges volt nekem, hogy be voltak számozva a sorok (8-18 óráig), mert az én napjaim máshogy működnek (pl. van, hogy este hétkor, nyolckor is kezdődik programom, de reggel nyolcra meg ritkán megyek bárhova is, de ha mégis, van, hogy még korábban kell, szóval az is kilóg), és az is feleslegesen foglalta a helyet, hogy milyen névnap van. Akiét ünneplem, azt úgy is tudom, a többi emberé pedig nem érdekel, ha nem ismerek Eufrozinát pl. :)
kokaaa mondta
2017 közeledtével elgondolkodtam, hogy milyen naptárlapokat használjak. Eddig Panyi Zsuzsi által megosztott, ingyen letölthető lapokat nyomtattam, és diszítettem ki minden hétre más milyennek, nekem a dekorálás is nagyon fontos (scrapbook fan \o/ ) Azonban vékonynak találom a nyomtató papírt, kartonra viszont nem akarok naptároldalakat nyomtatni, elég hamar vastag és nehéz lenne a naplóm. A betétlapok közül, előző kommented alapján a Filofaxosat kedveled, még milyet ajánlanál?
Via mondta
Csak ezt a kettőt használtam eddig: Reálszisztémás heti tervező, Filofaxos heti tervező. :) Amelyiknek a beosztása tetszik, azt válaszd. Én úgy vagyok vele, hogy ha működik, akkor nem keresgélek, szóval ezért is nincs a papírokból sem ötmilliárdos készletem. :D
Amúgy van a géppapír és kartonlap között is átmenet, érdemes lenne egy nagyobb papírboltban rákérdezned!
Anise87 mondta
90gr-os papírra nyomtatva nekem bevált.
Kriszta mondta
Via! En most 2017-re is Realsystemasat vettem… Filofax-os markat meg nem lattam. Te hol vetted?
Via mondta
A Paperchase-ben. :) De nézz körül itt: https://www.scrapbookwebaruhaz.hu/111-filofax-potlapok-es-kiegeszitok
HaziManka mondta
Szia Via,
Bocsánat utána néztem,hogy válaszoltál-e de aztán elfelejtettem és csak most jártam erre.
Köszönöm,hogy fotóztál is és részletesen leírtad:)
És köszönöm a nyomtatható extrákat meg mindent, nagyon hasznosak.Kb.2 blog van amit már hosszú évek óta figyelemmel kísérek,az egyik a Tiéd,mert tényleg szinte minden témád érdekel:)
Szép napot!
Gerda
vica1982 mondta
Ó, Via, ez most úgy kellett nekem, mint egy falat kenyér! Évek óta tervezem, hogy a béna asztali- és túl nagy falinaptár után végre beruházok egy gyűrűs kalendáriumba. El is kezdtem két hónapja; egy füzetben naptárt készítettem (bullet journal jellegűt), hogy év végére kiderüljön: milyen formátumban, milyen lapokat fogok majd jól használni. Kitapasztalom a színkódolást, a felsorolás kulcsait, és hogy mennyire tudom és akarom magammal vinni. Jól működik a dolog, eszméletlen hasznos, és ahogy mások is írták: több van bennem, mint gondoltam. Szóval nagin köszi ezt a cikket, nagyon várom a következőt! :)
Via mondta
Nagyon örülök, hogy így tetszett! :)
K.Veronka mondta
Én pocket méretűt használok, magam nyomtatom bele a lapokat. (Álló lapnál négy fér el rajta.) Nem nagy cucc, egyszer kell beállítani a margóméreteket excelben, utána a belső felosztást már könnyű variálni. Elmentem őket pdf-ben, aztán mikor kell, uccuneki nyomtatás!
Az alapforma elég minimál, csak halvány keretek, hogy ha van kedvem, matricázzak, rajzoljak.
Nagyon szeretem, praktikus, és elég a kicsi, így szelektálok, hogy csak az legyen benne, ami tényleg bárhol, bármikor kellhet.
Van két tematikus a5-ösöm még, egy a takarításnak, egy a munkának, de ezek nem nagyon vándorolnak velem. :)
Via mondta
Tök jó, hogy Excelben szerkeszted a lapokat. Néha ki is használod a táblázat szegélyeit, hogy rácsos lapokat csinálj?
K.Veronka mondta
Abszolút! Megmértem a hétköznapi kézírásomat, hogy tudjam, hány képpont legyen a sorok magassága. Ez állandó. Az oszlopokat meg aszerint variálom, hogy milyen lap kell. A gyakoriak persze pdf-ben mentve, hogy csak nyomtatni kelljen.
Így van mindenféle naptáras, teendőlistás, táblázatos, vonalas lapom. :)
A szegélyeket olykor variálom, hogy halvány, vagy szaggatott, pöttyözött tetszik-e jobban. Egy-két washi vagy matrica már nagyon jól feldobja. Sokkal több úgyse fér egy pocket-be. :)
voks25 mondta
megfogtam a lényeget (használom a filofaxom és nagyon szeretem :), tehát a lényeg, dobpergés…..pingvin *.* te csináltad? letölthető??? olyan aranyos :D
Via mondta
Igen, én, letölthető, a Kreatív Kalendárium VIP csomagjából. ;)
vfruzsi mondta
Szia Via! annyira jok ezek a gyurus naptaras irasaid, mindig meghozod a kedvem hozza, csak vmiert nalam nem tart sokaig. Szerinted olyan lehet, h vkinek nem jon be a papiron vezetes? Mar probaltam, egy rovidi isedig, meg kulonbozo szinu filceket is vettem hozza, de nem fogott meg a dolog, egyszerubb elokapni a telefont, gyorsan swype-pal behuzni a szavakat, par emlekezteto, es kesz.
Via mondta
Igen, van, aki nem szeret papíron vezetni dolgokat. És ezzel semmi baj nincs! :) Szerintem az a fontos, hogy megtaláld azt a módszert, ami ösztönös, és ami a legjobban a te gondolkodásmódodat támogatja.
Én is kombinálva használom a Google Naptárral, de mindennek megvan a rendje, hogy melyikbe mifélét írok, nem csak egymás öncélú másolatai. A Google Naptárban pl. az a fontos, hogy mindketten látjuk Ádámmal, így a közös programok, vagy a másikat is érintő (nem érek rá, nem vagyok itthon, stb.) személyes programok vannak benne. Minden olyasmi a filofaxomból, amiről fontos, hogy ő is tudjon. Mert az ugye nyilván nem egy élhető dolog, hogy állandóan nyitogatnia kelljen a határidőnaplómat, és meglesni, hogy mi van. Nem azért, mert titkolnék bármit is (akármikor kinyithatja), hanem mert ez kényelmetlen. :) Jobb, ha egyben van a Google naptárban, elérhető telefonból, asztali gépről, mindketten látjuk és kész. És ha nincs épp nálam a határidőnaplóm, akkor én is a telefonos Google naptárba írok bele dolgokat, aztán este átvezetem a határidőnaplómba, ha szükséges. Teendőlistákra a Google Task-ot használom, ha épp nem papíron írom őket, mert az az Inboxban szól az e-mailek között is, és tök jó, hogy átjárhatóság van köztük. Szóval mixelek.
De ha neked meg egyáltalán nem segít a papíron vezetés, akkor hagyd! Az a fontos, hogy tudd, hogy melyik infót hol kell keresned, ha szükséged van rá. Ha megkérdezem, hogy ráérsz-e jövő szerdán kettőkor, akkor tudj egyértelmű választ adni! És hogy ezt épp telefonon vagy papíron ellenőrzöd, az halálosan mindegy.
vfruzsi mondta
szia! köszi a kimerítő választ! :) de akkor is annyira jók ezek az írásaid, hogy a szívem fájdul meg, h nekem nem jön be a papírozás :D
Via mondta
Akkor használd naplónak. Dekoráld ki, aztán esténként írj bele egy-két jó dolgot, ami aznap történt. :) Szóval visszamenőlegesen vezesd (itt jártam, ez történt), ne előre (hova mész majd, mit kell csinálni).
vfruzsi mondta
Koszi, jo otlet, mar egy ideje tervezek ilyesmit! :)
andiebaby mondta
Via! Muszáj elmondanom, mert tudnod kell, hogy a kitartó munkád még a kevésbé lelkes olvasóidnál is beérik előbb-utóbb. Így volt ez a flylady-vel, a ruhatár összeállítással és a filofaxozással is. :)
Mindig tetszett, a tanfolyam is vonzott, de mindig arra jutottam, hogy “ugyan, mi a csudát írnék bele?” – de az a módszer, amikor megmutattad, milyen jó kiszervezni az agyunkat egy papírra, szerintem áttörte ezt a gátat. És egyszer csak jött az ihlet – a párom cégének karácsonyi repiajándéka (A5-ös, gyűrűs füzet, de nem klasszik filofax) lett a megoldás, a halmozódó jegyzetfüzetekből lettek a különféle betétlapok (el vagyok látva egy időre), formálódtak a “rovatok”, az évek óta őrizgetett Duluxos reklámkatalógusból lettek az elválasztólapok, még fehér matricákat is találtam itthon, én aki amúgy mindent, ami nem kell, kidobok.
És azóta valahogy a fejem is rendezettebb, mert tudom, mit hol keressek. Sőt, a gondolataim, terveim is megszaporodtak. (Kiderült, több van bennem, mint hittem.) És mindezt nagyon élvezem! Köszönöm neked!
Via mondta
Örülök, hogy kitartó voltál, és meg is lett az eredménye! :) Amint van HOVA írni, hirtelen nem lesz gond a MIT. :)
Mariann69 mondta
Jujj, ezzel a Dulux-os katalógussal de jó ötletet adtál!! :) Épp ma volt (sokadszorra) a papírboltban és nézegettem a szebbnél szebb papírokat, de vékonynak találtam őket elválasztó lapnak. Most, hogy új gyűrűsbe költözöm nagyon jó lesz abból alkotni az elválasztókat! Köszi!!! :)
andiebaby mondta
de jó, örülök, hogy segített ez a kis dilis apróság :D
Via mondta
A vékony lapokat felragaszthatod vastag színes kartonra is, montázsként, én is szoktam úgy. :) Nagyon jópofa képek vannak magazinokban is, sokszor ha van egy szép mintás papír valami csomagoláson, azt is levágom és felragasztom! :)
Vetinari mondta
Nekem is nagyon tetszik ez a kék ezzel a mintával :) Én épp most készülök egy nagyobbat venni, mert az S valóban picinek bizonyult :( Keresztkérdésem lenne: ez personal vagy mekkora méret? Olyan keskenynek tűnnek az oldalak… Még gondolkodom, hogy M legyen-e a befutó :) Holnap azt hiszem bevetem magam egy papírboltba és megtapizom őket :)
Via mondta
Ez egy M-es! :)
Vetinari mondta
Köszi :)
Mariann69 mondta
Hát, engem már tavaly “megfertőztél” a filofax (tényleg, majdnem olyan a neve, mint fertőző kórnak :) ) használatával, de ezt a fertőzést most nagyon nem bánom! Tavaly ilyenkorra már beszereztem a 2016-os heti tervezőt, most is rajta vagyok, de még nem találtam meg a megfelelőt (kisváros hátránya). Egyébként tavaly egy S-es méretű filofax-ot találtam itthon :D (hogy mikor és honnan került hozzám fogalmam sincs), ami nagyon kedves nekem, bőr Saturnus és szép kétféle barna (őszi színeket imádom!) színből készült, szóval egy időálló kis darab, de talán egy kicsit kicsi nekem, mert én nagy betűkkel írok… Így aztán most – miután egy “selejtezés” során rábukkantam egy másikra, ami M-es méretű és szintén nem tudom honnan van :D – úgy döntöttem 2017-re átköltözöm abba. Egyébként azt vettem észre, hogy egyre többet használom, jegyzek bele minden fontosat, amit nélküle lehet (biztos), hogy elfelejtenék. Tényleg sokat segít!! Köszi!!!!!!
Via mondta
Micsoda varázshelyen laksz, ami filofaxokat terem! :D Jó költözködést!
Mariann69 mondta
Lehet, hogy én inkább “rendetlen gyűjtögetős”-nek nevezném, de a varázshely mégiscsak különlegesebb! Köszi!
Via mondta
Minden nézőpont kérdése, látod? :)
Lilou mondta
Szia Via! Egy dolog hiányzott nekem a cikből. Mindig szoktál cégneveket, online linketek, stb. beletenni a cikjeidben.. Most valahogy ez lemaradt. Csak a filofax-ot említed… Tudnál pár tippet adni egy kezdőnek. Hogyan keresek rá? Milyen márkák vannak? Mik a kulcsszavak? Előre is köszönöm!!
Via mondta
Szia!
Nagyon sok papírgyártó gyárt naptárat, Magyarországon a Reálszisztéma és a Saturnus (velük papírboltokban is találkozhatsz), külföldön a KikkiK, a Paperchase, Hello Forever (ezek közül online is rendelhetsz), de van még rengeteg más márka is. Tényleg mindenkinek az igényeire és a büdzséjére van bízva, hogy melyiktől szeretne vásárolni. A Filofaxot mint márkát itthon Gigi (akivel a Kreatív Kalendárium tanfolyamot tartjuk) is forgalmazza a http://www.scrapbookwebaruhaz.hu címen.
Én személyesen szoktam vásárolni, ha szükséges. A képen láthatót tavaly februárban vettem egy Paperchase-ben Londonban, épp kifutó volt és leértékelték. :) De egyébként évekig használok egyet, szóval nincs gyűjteményem a különböző márkákból.
Lilou mondta
Köszönöm a válaszod!! Szép estét :)
Timi mondta
Ahh nagyon szép a gyűrűs naplód! <3
A papírméretekhez: én amikor még M-es naplót használtam, egy idő után teljesen átálltam az A6-os betétlapok gyártására. Sokmindent A4-ben vagy A5-ben töltenek fel ide-oda-amoda, és sokkal egyszerűbb A6-ban, 1 A4 lapon 4 oldallal kinyomtatni (például a 2015 év végi inspirációs naplódat is így nyomtattam :)), de üres lapot gyártani is sokkal gyorsabb (és kevésbé papírpazarló) úgy, ha egyszerűen egy A4-est kell négybe vágni, mint amikor a filofax lapokat próbáltam újraalkotni méretben. :))
Én egyébként már nem használok gyűrűs naplót – a "hiba" bennem volt és nem a rendszerben: egyszerűen nem találtam olyan archiválási módszert, amivel elégedett lettem volna, és így nem kötődtem annyira a tervezőm lapjaihoz, mint amennyire szerettem volna… Most napló-formájú naplóban csinálok DIY határidőnaplót (bullet journalt), valamivel kevesebb rugalmasságot enged, mint egy gyűrűs határidőnapló, és igényelt egy-két gondolkodásbeli átkattanást, de nekem megérte váltani, mert sokkal jobban kötődök a rendszeremhez így, hogy tudom, hogy a kis könyvecskéimet archiválni fogom.
Ahh, de azért az emlékek nem múlnak nyomtalanul, a gyűrűs határidőnaplók mindig úgy megdobogtatják a szívem. :D Az enyémhez különösen kötődök, mert még tizenplusz éve kaptam első karácsonyi ajándékként a kedvesemtől, ott ül a polcon, és mindig dolgozom rajta, hogy valami funkciót azért adjak neki. :))
Via mondta
Hú, akkor te nagyon pici betűkkel írsz, hogy egy A4-es lapra tervezett oldalra még negyedakkora méretben is tudsz érdemben írni! :D Tök jó, hogy ezt kitaláltad magadnak. És el is tudtad úgy olvasni az instrukciókat az inspirációs naplóhoz?
Az archiválási módszer alatt mit értesz, hogy nem tudod, hol gyűjtsd a régi lapokat, hogy újra tudd nézni? Én simán évente bulldogklipszezem a heti tervezőt, a többit meg projektenként, mindent időrendben, így szépen elvannak. :)
Mindig lehet a gyűrűsből projektnapló, amibe ötleteket írsz (gyakorlatilag jegyzetfüzet helyett), szépen rendszerezhető, átpakolható, súlyozva beosztható, hogy épp hol tartasz, stb. :)
Timi mondta
Na basszus. Most lehet, hogy ezzel a szimpla bulldog clips tippel visszahódítottál a gyűrűs kalendáriumosok világába. X’D Ezt rohadtul ki fogom próbálni.
(Bocsánat az érzelemdús szavakért, mindig az egyszerű megoldások lepik meg a legjobban az embert. :D)
Éés igen, picikével is írtam, meg el is tudtam olvasni, meg amúgy úgysem archiváltam, mert nem tudtam a bulldog klipszes trükkről…
Via mondta
Nem kell ezt túlbonyolítani! :D
Niki mondta
De örülök ennek a cikknek, pont jókor jött, Via! <3 Készülhetne esetleg egy olyan képes bemutató, hogy a Te kalendáriumod hogyan néz ki belülről? Ez a pár kép is olyan inspirálóan hatott rám…
Azzal pedig teljesen egyetértek, hogy a saját kezűleg készített elválasztólapok a legjobbak, valahogy jobb ránézni így a naptáramra! :)
Köszönöm, hogy bemutattad nekem ezeket a csodákat, miattad jöttem rá, hogy ez lenne számomra a tökéletes módszer, és lassan egy éve lelkes gyűrűs kalendáriumozó vagyok. Rengeteget vártam rá, és megérte. ;)
Via mondta
Nagyon örülök, hogy tetszett a cikk! :)
A belső lapokon személyes dolgok vannak – feljegyzések, programok, találkozók, tennivalók -, ezért ritkán fotózom őket a nagyközönség számára, de majd mutatok pár dolgot, ha nem gond, hogy ki lesz róla radírozva a felirat. (Máshogy nem szeretném, remélem, ez érthető.) Fekete zselés tollal írok, és színes matricákkal színkódolok vagy jelölöm külön a programokat, hogy elhatárolódjanak egymástól. Segít, ha vizuálisan is orientálom magam. De van, hogy egyáltalán nem dekorálok semennyit. Előre nem csicsázok, csak nagyon ritkán, ha pl. van egy fontos esemény (születésnap), akkor oda előre berakok lufit, szülinapos matricát, stb., de mindig a program hozza magával a hozzá illő jelölést, és nem fordítva. És természetesen vannak tök üres napok, hetek, amikor csak felfirkantok valamit, vagy még annyit sem.
Egyébként benne van a heti tervező (most éppen február végéig, már megvettem a jövő évi kiegészítőt is), utána meg a kategóriáim, amikben különböző jegyzetlapokat tartok, amikre felírtam az adott kategóriához tartozó dolgokat – cikkötletek, projektvázlatok, ilyesmi. Semmi speckó. :)
Niki mondta
Óó, csodálatos lenne, köszönöm!
Via mondta
Nincs mit, nem spilázom túl, úgyhogy ne várj nagy csodát. :) 90% hasznos, 10% szép, nálam kb. ez az arány. Ha nem férek el a dekortól, akkor már rég rossz. :D
Ez volt a tavaly karácsony pl., de ez már a mindennapokra nagyon sok nekem. :D https://www.instagram.com/p/-MN75fRNRY/?tagged=kreativkalendarium
Ez egy tipikusabb: https://www.instagram.com/p/9n9-gbRNaC/?tagged=kreativkalendarium