Nem is értem, miért nem mutattam még be ezt a két ötletes/idióta kártyajátékot. :) Nyárra vagy otthon ülős hétvégi estékre családi-baráti társasággal is garantáltan lekötnek mindenkit, kortól és nemtől függetlenül. A létszám sem lényeges: kettesben és csoportosan is működnek, a csapatmunka és a nevetés a lényeg, nagy összeveszésekre nem kell számítani, bár nyilván van, aki rosszul viseli, ha nem ő a legkreatívabb. :D Mi külföldi webshopból rendeltük őket, és nem taktikázós-számolgatós egyik sem, az agyunk kreatív részét kell hozzá használni, és szerintem elég könnyen készíthető otthoni verzió mindkettőből. A lapok mindkét játékban angol nyelven vannak feliratozva, de a kép alapján könnyen felismerhető, hogy mi micsoda, és esetleg (oh the horror) ceruzával fölé is lehet írni a magyar fordítást, hogy mindenki tudjon játszani.
Once Upon a Time: Ez (a nevéből is kitalálhatóan) egy mesés játék – a résztvevők egy nagy közös mesét mondanak el, méghozzá úgy, hogy a nekik osztott lapokat kötelezően bele kell szőni a történetbe. Vannak kezdőmondatok és befejezőmondatok is, utóbbira kell kifutni, ezen kívül szereplők, tulajdonságok, tárgyak, helyszínek. Ha valaki megakad, a következő játékos jön, és az nyer, aki az utolsó lapját is beépítette a történetbe. De nem elég csapongani, a történetnek koherensnek kell lennie, oda kell figyelni arra, hogy mit mond a másik, ugyanis nem mondhatunk ellentmondásos dolgokat, nem felejtődhetnek el storyline-ok… szóval kemény agymunka. Nem kell feltétlenül romantikusnak vagy korhűnek lennie, el lehet baromkodni az egészet, amíg a szabályoknak megfelel minden, ezt előtte meg lehet beszélni. Van hozzá egy kiegészítő csomag is, a Dark Tales, ami “felnőttebb” beépítendő dolgokat (gyilkosságok, szörnyek, mérgezések, elrablások, stb.) tartalmaz, ezt be lehet keverni az eredeti pakliba, és akkor még több a variáció, de gyerekekkel jobb, ha nincs benne. Szerintem ez tipikusan az a játék, amiből házi verzió is készülhet – kartonlapokra fel lehet írni néhány tárgyat, helyszínt, szereplőt. Októberben jön ki a pakli 3. kiadása, ehhez új rajzok készülnek, itt nézhető meg az ízelítő, egy otthoni paklihoz ebből is lehet meríteni. ;)
Mad Scientist University: Teljes agyeldobás. Mindenki játékos őrült tudós. Van egy feladatod (Insane Assignment) és hozzá teljesen összefüggéstelen kiegészítőid (Unstable Element) – ezeket kell felhasználni az ördögi terv megvalósításához. Verseny nincs, győztes sincs, csak mindenki röhög. Lehet úgy játszani, hogy vagy ugyanaz a terv, de mindenkinek más 2-3 dolga van hozzá, és mindenki kitalál velük egy saját verziót, vagy fordítva: ugyanaz a 2-3 cucc van, és abból kell különböző terveket megvalósítani. Ennél is működik a cetlifelírós házi megvalósítás, csak minél őrültebb ötleteket és lehetetlenebb tárgyakat kell kitalálni. :) Gyerekekkel is mókás, felnőtteknek pedig nagyon lazító. A végén lehet szavazni, hogy kinek a megoldása a leghumorosabb, legötletesebb, de szerintem ebben a játékban pont az a jó, hogy nem kell versengeni, mindenki nyer azzal, hogy hülyéskedünk.
A fotó kedvéért húztam magamnak lapokat, ezek szerint ellenfelem gonosz terveit kell felfedeznem majmok, rózsák és a bürökrácia segítségével. Na lássuk csak… szükségem lesz egy olyan feladatra, amit a drága nemezisem nem tud rátestálni a gorilláira. Legyen mondjuk az, hogy frissítenie kell az e-mailcímét az Ügyfélkapuján, és azt csak személyesen tudja. Hamisítok neki egy behívót, és elzavarom az okmányirodába. Egész nap ott lesz. *tenyérdörzsölés* Közben rendelek egy futárszolgálatnál virágot, és a házvezetőnőjének kézbesítek harminc szál vörös rózsát. Amíg ő magához tér a döbbenettől, az utcán parkolt furgonomból figyelem, hogy a házba beküldött, webkamerával felszerelt idomított majmaim mit találnak nemezisem dolgozószobájában. Banán-ígéretért cserébe elhozzák a terveket, kiugranak az ablakon, be a furgonba, és padlógáz. *őrült kacaj*
Mondtam, hogy jó. :]
manipenni mondta
hol lehet ilyet venni? vagy melyik magyar oldalról lehet rendelni?
Via mondta
Magyar webshopot és viszonteladót nem tudok, de a Gémklubba betelefonálhatsz, hogy forgalmazzák-e. https://www.gemklub.hu/
betti80 mondta
csak a fárasztó poén és a kedves emlék miatt említettem…
Nyilván szinte mind kreatív logikai megoldást igényel. Ama kiránduláson a sok “serl’okoskodás” után viszont ez vicces és meglepő volt:)
Nagyon más élőben találgatni, mint olvasva agyalni. Olyan amerikaifilmes- tábortűzkörül-rémtörténetmesélős:) na ennyi, bocs a sok locsiért, nosztalgiázom
Via mondta
Nem kell bocsánatot kérned, a hangulat zseniális lehetett. :))
Nekem van néhány könyvem, amikben ilyenek vannak, Öt perces krimik meg hasonlók, pár évente előveszem őket, mert elfelejtem a megoldást, és megint lehet agyalni. :))
betti80 mondta
Kun Erzsébet: 111 mini krimi (Füles mellényzsebkönyvtára)
Bocs, igen, a lényeg a kérdezgetés lenne. Mintha nyomoznátok. A sztorikat lehet turbózni, csak az alap maradjon. Beszélgetős estéken, utazáskor játszottuk.
(a méreg a jégben volt, az egyik pasi gyorsan megitta így a jég nem olvadt el, a másik hosszan iszogatott…)
(ezt még muszáj!:)
a kedvencem, mert egy osztálykiránduláson a töritanárunk ezzel lekötött 30 gyereket 2 napra:
kb: hatalmas kastély, bál, a házigazdát holtan találják,
sok sok vendég, szolgálók, szakács, kertész, sofőr stb
nyomozó érkezik és még mielőtt bárkit kihallgatna azt mondja: Még nem tudom ki tette, de az biztos, hogy a kertész ártatlan!
Mert??? :)
megoldás
(…ki a virágot szereti…)
Via mondta
…attól még jó pénzért végezhet nemszeretem munkát, mint annyian sokan. :))) Bocs, Holmes-agymosáson vettem részt, nekem ez nem elég motiváció. Egyébként gyerekkoromban volt egy néni, aki mindig a virágoskertjét szépítgette a lakótelepen, de akkora bunkó volt felnőttekkel és gyerekekkel egyaránt (pedig kedvesen, szeretettel közelítettünk hozzá, ahogy a többi nénihez, ő pedig kicsinyes bosszúkat állt és kavarta a kakit), hogy mindenkit elmart maga mellől. Úgyhogy én már húsz éve ebben a mondásban sem hiszek. Ő csak a virágot szerette, és senki mást nem.
Marry86 mondta
Az egyik erős alkoholista volt , máj problémákkal és ez volt az “utolsó csepp”. Míg a másik csak ritkán ment iszogatni.
Magyarban is vannak ilyen játékok?
Kata27 mondta
Méreg volt mindkét italban, de az egyik már hozzászoktatta a szervezetét, és neki nem esett semmi baja?
betti80 mondta
Nekem az a játék jutott eszembe erről, amikor vki elmesél egy történetet és feltesz egy kérdést a végén. A többiek kérdezgetnek és próbálják a feladvány(bűntény) megoldását kitalálni.
111 mini krimi talán ez volt a címe
egy rövid: Két férfi iszogat egy bárban, mindketten whiskeyt kértek jéggel. Hirtelen az egyikük lefordul a székről és holtan a padlóra zuhan. A másiknak kutya baja.
Mi történt?
Via mondta
Lehet kérdezni is, vagy ennyiből kéne kitalálni? :)) Hátsó fali szívinfarktus, aneurizma, főbe lőtték tompítós fegyverrel, hidrogén-peroxid volt a jégben, a székére volt téve egy mérgezett rajzszeg és beleült…. :D
okostojas mondta
https://canadahun.com/forum/showthread.php?8542-111-Minikrimi
a megoldás és még több rejtvény
https://index.hu/kultur/2012/02/24/30_eves_a_kaland-jatek-kockazat_sorozat/
pl. a szerzők ma
oktoj, Kun Erzsébet és KJK függő :)
mezitlabaparkban mondta
De jók!!:D imádom a társasokat, szerintem ilyesmire nagyon megéri költeni, hisz több generáció is elszórakozhat velük! Van egy játék, amit kb. 12 évesen játszottam, de már azt sem tudom, mi a neve…Az egész egy könyv. Indul a sztori, valaki olvassa, a másik a főszereplő. A lényeg, hogy te alakítod a mesét, pl. az erdő mélyén meglátsz egy kunyhót, aminek három ajtaja van. Melyiket választod?(erre megmondod, hogy pl. az elsőt, az olvasó pedig elolvassa, hogy mi van az első számú ajtó mögött). Remélem érthető…:) aaaannnyira jó, ha valaki ráismer, léci írja meg, hogy mi ez a játék, mert már évek óta próbálom megtalálni…
Via mondta
Nekem erről csak a Kaland, Játék, Kockázat jutott eszembe, de az más. :)))
mezitlabaparkban mondta
Ez aaaaaaaz!!! Lapozgatós játékkönyvek, igeeeeen!! Köszönöm, örök hála, hosszú évek rejtélyét oldottad meg!:D nem rémlik, hogy ilyen fantasy lett volna, de ki tudja, olyan rég volt…:)
Via mondta
Több tucat ilyen könyv volt magyarul, bármelyik lehetett. :) Amúgy eredetileg mindenki magának olvasta, nincs mesélő. De persze lehet úgy is játszani. :)
Bogca mondta
Steve Jackson és Ian Livingstone a két nagy agy ebben a témában, leginkább fantasyk voltak igen. Ha elmész antikváriumba biztos találsz párat, vagy fantasy könyvesboltokban is biztosan vannak. Vőlegényem gyűjti őket gyerekkora óta, itt sorakozik mellettem vagy 40 darab. :))