Akkor most jöjjön a neheze. :) Ezen a részen agyaltam a legtöbbet, szerintem a legtöbb embernek a szemhéjpúder a mumus, pedig olyan jól lehet vele szórakozni — ha tudnátok, hogy kell, ugyebár. A feladat pedig rám várt, hogy elmagyarázzam… Hát nagyon remélem, hogy a bejegyzés után egy kicsit érthetőbb lesz a szemhéjpúder érzékeny lelke. :)
Leginkább a hogyan? és hova? kérdésekre feküdtem rá, struktúrákat és rendszereket láttam bele a sminkekbe (természetesen a teljesség igénye nélkül, hiszen a sminkguruk kreativitása kiapadhatatlan!), és igyekeztem a leggyakrabban használt elemeket azonosítani. Remélhetőleg ezeket mostantól fel fogjátok majd ismerni egy-egy magazinos sminkfotón, így az utánzás is könnyebb lesz. Rengeteg ábra és duma jön, de muszáj, hogy tudjátok az alapokat, különben rém ijesztő lesz minden. Próbáltam úgy megoldani, hogy követhető legyen és szájbarágós. A végén azért sminkelni is fogunk, és nem maradtok házi feladat nélkül sem. :)
Mielőtt beleugrunk, nagyon ajánlom, hogy nézd át az első fejezetből a szem részeit, mert sokat fogok rájuk hivatkozni, és ha azt mondom, hogy “mélyítővonal”, jó lenne, ha nem kapnál szívrohamot. :))
Mivel, hova?
A képen balról: Sigma P82, Sigma E65, Essence Smokey Eyes ecset, Sigma E40, Sigma E35, Sigma E25, Sigma E55, Sigma E70. Essence mono szemjéjpúder, ArtDeco pigment, H&M szemhéjpúder, Essence szivacsos applikátor, ArtDeco szemhéjbázis, Essence I ♥ Stage szemhéjbázis.
Néhány szó a termékekről. Szerencsés, ha van egy szemhéjalapozód – ezzel élénkebbé teheted a színeket, tartósabb lesz a smink, és kevésbé maszatolódik, illetve nem ül bele a ráncokba. Több márka is forgalmaz ilyet, sokan szeretik az ArtDeco bázisát, az Essence is gyártott egyet (szerintem nem túl strapabíró, de kezdésnek megteszi), és a MAC paint potjai is jól szuperálnak (semleges színnek a Painterly nevű árnyalat a közönségkedvenc – rajta van a kívánságlistámon).
A cikkben folyamatosan szemhéjpúderről fogok beszélni, azon prózai okból kifolyólag, hogy nekem 99%-ban ilyenem van. Nem lennék korrekt, ha nem tennék említést a többi szemhéjszín-hordozóról: léteznek pigmentek, amik intenzív színűek, az állaguk por-szerű (tüsszentősek hátrányban), és felütögetve kell felvinni őket a szemhéjra, mert potyognak. Ez rém szakszerű mondat volt, ebből is látszik, hogy mennyit értek hozzá. :) Viki sokkal profibb leírást adott róluk, szóval kiegészítő olvasmánynak feladom. A másik a krémes állagú szemhéjszínező, amivel a pigmenteknél jóval könnyebb dolgozni. Nemrég láthattátok őket, nagy őrületként söpört végig a beauty blogokon a Maybelline Colour Tattoo-ja, brutális és tartós színei vannak, tényleg nagyon szépek. Ezeket ujjal vagy egy (szintetikus) ecsettel is fel lehet ütögetni.
Az ecsetek: már a bevezetőben is mondtam, hogy a szemhéjpúderezésnél egyszerűen nem lehet megúszni az ecsetvásárlást. Aki nem satírozza össze a színeit, azt kicsapom a SminKedd Akadémiából, és ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek. Kell egy satírozó-ecset, és kész. Vannak éles kontúrral rendelkező extrém sminkek, de azok tényleg pengeélesek, nem a “jaj nem tudok satírozni, azért elmegy így a sminkem?” kontúrosak (higgyétek el, látszik – meg merem kockáztatni, hogy igénytelen). Azért haladunk majd egyébként ilyen lassan, mert mindenkibe bele fogom püfölni, hogy satírozni kell. Ha Umbridge lennék, feliratnám a kezetekkel fekete szemcerkával, hogy “satírozz”, és addig nem mehet ki senki a teremből, amíg olvasható a felirata. Komolyan gondolom egyébként, tényleg a kezünkön fogunk satírozni, mert enélkül nincs smink, viszont ha megvan a technika, a legalapabb kis színből is szép sminket tudsz majd kihozni. Ahogy Mr. Monk mondta, you’ll thank me later.
A lapos szemhéjpúder ecset egyébként azért nagyon jó, mert mindkét felét más színbe tudod mártani, és így nem kell ecsetet cserélni smink közben, a “hegyével” pedig még maszatolni is tökéletesen lehet. Az E55 típusú lapos, tömött fajta ecset ezért a legjobb utazáshoz. :)
Néhány skandálható rigmus:
Krémre por – mindenkor, porra krém – bányarém. A krém állagú dolgokra tehetsz port, mert szépen megfogják a színt, de fordítva a krém le fog csusszanni a porról, és szétmászik mindenhova. Ez a krémes pirosítókra is igaz – utólag kell kőpúderezni, nem előtte. Mantrázd.
Ahova teszed, ott lesz. Evidensnek hangzik, de ahova először érinted az ecsetet, oda kerül a legtöbb szín. Ha tehát a külső szemzugot akarod kiemelni, véletlenül se középre pöttyints először az ecsettel.
Nem mind sikkes, ami fénylik. Ne ess túlzásba a csillogó szemhéjpúderekkel. Ha a szemöldökcsontodat csillogó highlighterrel emelted ki, a szemhéjad legyen matt — és fordítva. Mellékállásban diszkógömbnek lenni nem menő.
Feltenni könnyebb, mint levenni. Ez ugyanolyan szabály, mint főzésnél a sózás: utána sózni mindig lehet, kivenni a sót már kevésbé… Lassan, apránként haladj és építsd a színeket, mert úgy bármikor abba tudod hagyni, ha elég. Türelem!
Elmélet
Ezen a csupasz-kopasz szempillátlan szemen fogunk tanulni, mert a lényeges részekkel szerencsére rendelkezik: van külső-belső szemzuga, mélyítővonala, és alsó-felső szempillasora. Illusztrációnak tökéletes lesz. Ebből a videóból származik egyébként.
Kezdjük azzal, hogy a szemhéjon levő színek színátmenet szempontjából két csoportra oszthatók:
- a függőleges színátmenet az, amikor a szempillatótőtől fölfelé változnak a színek (vagy egy szín világosodik ki/sötétedik be, vagy több színt használ egymás felett a sminkes)
- a vízszintes színátmenetnél kívülről befelé haladva váltakoznak a színek, lehet sötétedő, világosodó, vagy teljesen különböző színek kavalkádja. Szerencsés általában harmadokban gondolkodni, és nem teljesen függőleges választóvonalakban, hanem kicsit dőltben. Valahogy így:
Direkt ronda piros színt fogok használni, hogy véletlenül se nézd sminknek. Ez itt a hely, ahova rakjuk a színt, és nem pedig a szín végleges árnyalata. Struktúra, struktúra, struktúra.
Térjünk vissza a csupasz szemünkhöz. A következő ábrákon azt fogom megmutatni, hogy hova kerülhet az erős szín – egyelőre maradjunk ennyire elnagyoltak, hogy “erős szín”, majd úgyis konkretizálom. Ismét mondom, hogy a ronda piros szín csak a struktúrát hivatott erősíteni, ezek nem full sminkek. :) Szóval, mit emelhetünk ki a teljes mozgó szemhéjon kívül?
1. Külső harmad / Külső negyed / Külső V
A külső szemzug kiemelése, füstösítése a legnépszerűbb. A szemhéj külső részére kerülő erősebb szín formája felveheti a mélyítővonal ívét, de akár cicásan is kihúzhatjuk az alsó szempillasor ívének folytatásában.
Külső V-nek azt hívom, amikor egy cseppet a mélyítővonalba is jut a színből de úgy, hogy közben a belső szemzug felé néző oldal homorú. Ez egy fektetett V-alak, de szerintem sokkal inkább hasonlít a Csillagflotta címerére, mint V-re. Nem akarok elriasztani senkit, úgyhogy maradok a külső V definíciónál, de ha ettől nem kezd sminkelni olyan is, aki eddig felé se nézett a sminkelésnek, akkor semmitől. :D Ez a V-alak egyébként igazából lehunyt szemnél látszik a legjobban, majd mutatok képes példát. A standard szemhéjpúder-ecsettel a legkönnyebb felvinni ezt a formát, és fontos a szép satírozás.
A külső V-nek van egy filigrán, vékony verziója, amikor a ferde tusecsettel rajzolsz egy hosszabbító vonalat az alsó szempillasor folytatásaként, majd behúzod vele a mélyítővonalat is, végül ezt maszatolod el. Ezt határozott V-nek neveztem el. :)
2. Mélyítővonal
A mélyítővonal kiemelése szép térhatást ad a szemnek – a vonal vastagságát Te döntöd el, szélesedhet kifelé, lehet nagyon vékony, éles kontúrral rendelkező, vagy amilyet csak szeretnél. Az önmagában behúzott mélyítővonal a “lebegő” vonal, vannak sminkek, ahol nem kötik be a felső-alsó szempillasorba. A mélyítővonalat behúzhatod vékony tusecsettel, satírozó ecsettel vagy a szokásos szemhéjpúder ecseteddel is — attól függően, hogy milyen vastagra akarod.
3. Alsó-felső szempillasor
Egy ferde tusecsetet használva szemhéjpúderrel is ugyanúgy ki lehet húzni a szemet, mint szemceruzával. Tiszta haszon. :) Mindkettő önállóan vagy együtt is megállja a helyét, és azzal is lehet játszadozni, hogy meddig húzod meg – teljesen a belső szemzugig, vagy csak a külső 2/3-át.
Kombináljunk!
Egyszerre természetesen több mindent is ki lehet emelni, és színfüggő, hogy mennyire lesz durva vagy alkalmi a smink. Néhány variációs lehetőség (ez még mindig elmélet, nem kell tudnod megcsinálni, csak jegyezd meg, hogy ilyenek vannak, és majd amikor gyakorlatban alkalmazzuk, akkor tudd, hogy milyen elemekből is épül fel a smink!).
A szemhéjpúderes sminket természetesen lehet bővíteni szemceruzával vagy tussal is egyéni ízlés szerint. :)
Ismerd fel!
Az én kis piros pacáimon még viszonylag könnyű volt megnevezni az alkotóelemeket (remélem), most azonosítom őket néhány magazinos sminkfotón – szerintem ez a legjobb gyakorlás még azelőtt, hogy nekiállnál sminkelni, mert ezzel is trenírozod az agyadat a sablonok, formák felismerésére, és úgy sokkal könnyebben álmodsz meg magadnak sminkeket, ha ismered a lényeges, hangsúlyos összetevőit, amikből utána ki kell indulnod. (Az alábbi listázások nem a teljes sminket írják le természetesen, csak a fő formai összetevőket. A képekre kattintva eljutsz a kép forrásához.)
Bal oldali smink: Vízszintes színátmenet, külső V + mélyítővonal + alsó szempilla, felső szempillát tussal kihúzta.
Jobb oldali smink: Külső harmad cicássá satírozva, alsó-felső szempillasor 4/5-ig behúzva.
Bal oldali smink: függőleges színátmenet, teljes mozgó szemhéj + alsó & felső szempillasor kihúzva, külső harmad cicásítva.
Jobb oldali smink: alsó & felső szempillasor, cicásított külső negyed.
Bal oldali smink: Határozott külső V, mélyítővonal, alsó szempillasor. A felső szempillasor tusvonallal kiemelve.
Jobb oldali (fékész!) smink: ezen látszik a satírozás előtti megrajzolt, határozott külső V.
Ne aggódj, nem kell leutánoznod őket, csak formafelismerést gyakoroltunk. Ezennel vége is az elméletnek, kiindulópontnak jó lesz ennyi, most pedig másszunk bele a sminkcuccainkba!
Gyakorlat I. – Ismerkedés az eszközeiddel
Muszáj tudnod, hogy melyik szemhéjpúdered hogyan viselkedik és mit csinál, mert ha még Te sem tudod, akkor ki tudja? :) Rengeteg kézen pacsmagolás lesz, visszarepülhetsz a gyerekkorodba, most mindent szabad! :) Azért ezt ajánlom, és nem az élesben próbálást, mert a kézfejedet könnyebb lemosni, a szemhéjad pedig utálja, ha sokat téped-húzod-nyúzod — amíg nem tudod, hogy mit csinálsz, addig ne kínozd a szemedet. A nevében is köszönöm.
A nagy szemhéjpúder-teszt
1. Mennyire erős a színe? Próbáld ki simán, bázison, és – ha olyan, amit lehet nedvesen is használni – nedvesen. Melyik technikával milyen a színe? Lehet vele finoman színezni, vagy brutálisan élénk? Milyen a textúrája, mennyire könnyű felvinni? Selymes, vagy keményebb? Mennyire potyog, porzik? Ha nem fog semmit, vagy csomós, és begurulsz már attól is, hogy bele kell nyúlnod, akkor vegyetek búcsút – annak nincs értelme, hogy használhatatlan sminkeket őrizgess.
2. Mennyire satírozható? Menj neki a (tiszta!!) satírecseteddel, és körkörös illetve söprögető mozdulatokkal kezdd el maszatolni. Mit reagál rá? Ha nem megy magától (van ilyen), akkor jön képbe a bőrszínű szemhéjpúder. Igen, az, ami majdnem minden palettában benne van, és lehet, hogy azt gondoltad róla, hogy “hát ezek hülyék, ha ezt felteszem, nem is látszik semmi”. Na, ő való satírozásra. Vegyél fel belőle egy keveset a satírecseteddel, és így próbáld meg a sötét színedet elmosni. Ez a módszer egyébként arra is jó, hogy tompítsa a színt, ha túl erős lenne. Később még mindig építheted, ha szükséges (ld. négyes számú mantra).
3. Hogyan viselkedik a többi színnel? Ó, a kísérletezős rész. Ez az egyik legmókásabb. :) Ugyanis lehet színeket is keverni – hogyan néz ki fekete alapon az arany színű szemhéjpúdered? Hát zöldön? Rétegezd egymásra a kedvenc színeidet (próbáld ki a kevésbé evidens párosításokat is), és jegyezd fel, hogy melyikek lettek a kedvenc kombinációid.
Mivel mozgás nélkül nem megy, készítettem megint egy videót, ahol megmutatom a söprögetős-körkörös maszatolási technikát a kézfejemen – valami hasonló gyakorlási módszert várok el. :) Elsőnek egy fekete színt vittem fel egy sima szemhéjpúder-ecsettel. Az alsó felét sima satírozó-ecsettel maszatoltam, a felsőhöz viszont használtam bőrszínű szemhéjpúdert is. A végén még építgettem egy picit rajta, és azt is megmutatom, hogy a satírozó ecsettel hogyan lehet színt felvinni – ez kevésbé lesz erőteljes, majd a hetes számú sminkhez kell ez a technika (ld. lejjebb). A művelet esztétikai értéke nulla, gyakorlati értéke több. A videón a Sigma Bare palettája valamint az E55-ös szemhéjpúder ecset és az E40-es maszatoló ecset szerepel, utóbbi két verzióban, mert nem akartam koszos ecsettel belenyúlni a bőrszínű púderbe.
Gyakorlat II. – Mire jó egyetlen szín?
Röviden: Sok mindenre! Hosszabban: Szívből remélem, hogy újraértékeled a sminkesládádat, és soha többet nem mondod, hogy “jaj nincs egy rendes sminkcuccom sem”. Ha egyetlen használható sötét színed van, meg egy fekete szemcerkád, máris előtted a világ. Tudom, már így is rémesen hosszú ez a bejegyzés, de nem akartam gyakorlati tudás nélkül befejezni ezt a cikket, úgyhogy íme egy lépésről-lépésre smink, a szemceruzáshoz hasonlóan szólok, ha valamelyik lépésnél “ki lehet szállni”. A sminkeléshez a Sigma Paris palettájából a sötétkék, Seine nevű színt használtam.
1. Felső szempillasor kiemelése
Pofon egyszerű: a ferde tusecsettel belenyúltam a színbe, és kívülről befelé haladva kihúztam vele a szememet. Lehet csak a külső 4/5-öt vagy 2/3-ot is kiemelni, ugyanúgy, ahogy a szemceruzánál már mondtam.
Variációs lehetőség: Alsó szempillasort is kihúzom.
Kiszállási lehetőség: felteszem a szempillaspirált, és kész is vagyok.
2. Felső szempillasor füstösítése
A tusecset multifunkcionalitása: anélkül, hogy újra a festékbe mártanám (úgyis marad rajta), elfordítom, hogy függőleges legyen, és a külső szemzugot satírozom vele. A technika legjobban ezen a videón látszik, én is innen tanultam – előtte megmutatja a szemkihúzást is. A lecsukott szemű képemen látszik, hogy kívül még satírozhattam volna, csak rohantam. Ezt ne utánozzátok. :)
Variációs lehetőség: Alsó szempillasort is kihúzom – nem papagájkodok, tényleg ezzel lehet bővíteni. :)
Kiszállási lehetőség: Szempillaspirál, és kész is.
3. Teljes mozgó szemhéj színezése
Ez a legegyszerűbb, szerintem ezt csinálja a legtöbb ember, amikor szemhéjpúderhez jut – a teljes mozgó szemhéjat beszínezi vele. Angolul ezt hívják úgy, hogy “a wash of colour”. Nagyon jó kis smink, szépen kiemeli a szemet, de könyörgöm mindenre, ami mozog, hogy satírozd el! Annyit dob rajta!! A bal oldalon levő képre csak felpakoltam a színt egy sima szivacsos applikátorral (csak hogy mutassam, hogy nem ezen múlik), a jobb oldalin viszont az E40-esemmel satíroztam, mint a kisangyal. Ugye, hogy mennyivel szebb?
Variációs lehetőség: Alsó szempillasor pluszban.
Kiszállási lehetőség: Szempillaspirál, és rohanhatsz.
4. Mozgó szemhéj részleges színezése
Természetesen nem kell az egész szemhéjat beszínezni a púderrel, lehet vele játszani is. Itt például csak az alsó szempillasort húztam ki vele egy kicsit, és a külső V-t árnyaltam, majd jól elsatíroztam az egészet. A belső szemzugba már nem jutott semmi. Csiribú, csiribá. Ehhez is elég egyetlen szín!
A variációk meg a kiszállási lehetőség ugyanaz megint.
5. Mozgó szemhéj teljes, épített színezése
Egy színnel is lehet átmenetesdit játszani, főleg, ha egymás után pakolod fel a rétegeket. Egyik kedvenc sminkem Karen kék gyönyörűsége, ő függőlegesen színátmenetezett, én vízszintesen. Alulra is be lehet húzni, sőt, alul is lehet építeni, hogy kívül sötétebb legyen. Spirál, és kész is a színes-füstös szem! :)
6. A szemceruza bevetése
Erősebb szempillasori kiemelést készíthetsz, ha fekete szemceruzával kihúzod a szemedet, majd egy vékony ecsettel (nálam a ferde tusecset) beledolgozol egy adagot a használt szemhéjpúderből. Így úgy néz ki, mintha sötétkékkel húztam volna ki a szememet, pedig csak egy egyszerű fekete szemceruzát használtam. :) A többi sötét színnel is így működik – élénkítheted, erősítheted a hatásukat, ha alájuk használod a ceruzát. Ennél már alulra is kihúztam a szememet.
7. A mélyítővonal kiemelése
Ezt meg Lisa Eldridge-től tanultam, a leggyorsabb hétköznapi sminkemé lépett elő. :) Szerintem natúr színekkel a legszebb, mivel úgy nem lesz monoklis a hatás: a lényeg, hogy a színt eleve a satírozó ecseteddel veszed fel, és a mélyítővonalba satírozod be (egy kevés juthat a külső szemzugba is). Igazából a szemed saját árnyékszínével sminkelsz, és árnyékosabbá teszed vele a szemgödrödet. Szempillaspirál, és kész is vagy. Ehhez a sminkhez a Paris paletta Elysées árnyalatát használtam.
Több is rejlik egyetlen szemhéjpúderben – lehet vastagítani a mélyítővonalas behúzást, hogy ne csak a vonalig érjen a szín, hanem feljebb. A cicásítással, farkinca-rajzolással is játszhatsz, ha pedig még a különböző fajta tusvonalakkal is kombinálod, tényleg végtelen a variációk száma. Jó kísérletezést!
Házi feladat
- Nyiss ki egy divatlapot vagy böngéssz a Pinteresten, és próbáld meg felismerni az összetevő formákat a Neked tetsző sminkekben.
- Csináld meg a szemhéjpúder-tesztet a készleteddel, és gyakorold a satírozást. Amíg nem vagy maszat-mester, nem léphetsz a következő szintre. ;)
- Próbáld ki magadon valamelyik egy-színes sminket. Vagy akár az összeset. :D
Tudom, hogy hosszú volt ez a fejezet, és van mit emészteni, ráadásul rengeteg gyakorolnivalót adtam, ezért jövő héten megint szünetet tartunk (nekem is kell idő a folytatáshoz). Addig tessék maszatolni és formátfelismerni! :)
A folytatásban jönnek a több színű sminkek, bár az elmélet oroszlánrészén már túl vagyunk, csak szeretek szájba rágni.
nyunyo mondta
Neked mennyire vált be az Essence szemhéjalapja? Látom hogy Artdecod is van, én pont e kettő között vacillálok. Az ár nagyon nem lenne mindegy, főleg ebben a hónapban. Szóval szerinted megvegyem az Essencet? Kibír vele a smink egy 8 órás munkanapot?
Előre is köszi
Via mondta
Őszintén szólva egyik sem vált be túlzottan. :/ Az ArtDeco remekül működik, tartós, nem ráncol, stb., de a tégelyben iszonyat hamar beszárad, pedig vigyázok rá, mint a szemem fényére. Anyuval még el is feleztünk egy vadiúj tégelyt, hogy esélyünk legyen elhasználni, mielőtt megint megdöglik, de nem, pár hét és kampó. Ahhoz meg jó drága, hogy kidobáljam… nem tudom, mit csinálunk rosszul. :( Ennyi csalódás viszont elég volt ahhoz, hogy elvegye a kedvem a további próbálkozásoktól.
Az Essence nem csinál sokat a tartósításban, inkább csak a szemhéjam színét egységesíti, de ennyi erővel korrektor is lehetne. Nem fogom újravásárolni, ha elfogy.
A beauty blogger csajszik az Urban Decay primer potion-jére, illetve a Too Faced szemhéjalapjára esküsznek, meg persze a MAC paint potjaira. Utóbbit majd egyszer szeretnék venni, de a Sigma nemsokára kihozza a saját színes szemhéjalapjait (brutáljól néznek ki a fotókon, swatchokat is láttam már róluk), és arra bazírozok, hogy mint nagykövetnek, küldenek nekem valamelyikből, és akkor megnézem, hogy az milyen. :)) Ha nem küldenek, akkor meg elkezdek spórolni egy paint potra, mert az már bizonyított olyan embereknél, akiknek bízom a véleményében.
nyunyo mondta
Köszönöm a választ. Közben (tegnap délután) megvettem az Artdecot. A krémmánián jókat olvastam róla. Ma reggel már használtam is a szemhéjpúder alá, majd meglátjuk hogy teljesít, mert nekem olyan zsíros a szemhéjam hogy az összes szemhéjpúder eltűnik róla pár óra alatt.
Viszont ezzel a beszáradással megijesztettél.
Via mondta
Lehet, hogy mi vagyunk anyuval a tökfejek. Figyeld a kis cuccot, és ha úgy látod, hogy összeugrott, és nem tudod már egyenletesen felvinni, mert morzsálódik, akkor ugyanaz a baja, mint az enyémnek. Remélem, hogy nem lesz ilyen gondod vele!
vanbal mondta
Laikus-kezdö kérdés: nulla szemhéjpúder birtokában milyet érdemes beszerezni? egy-két színt, vagy 3-4-es készletet, esetleg egész palettát? mihez passzintom a szint? szemem, ruha, egyeb?
a szem és az arcforma befolyásolja, hogy mit érdemes kiemelni?
elsöre ezek jutottak eszembe :)
Via mondta
Egy barnás-natúr palettát szerintem érdemes, a 3-4-es jó ötlet. Az Avonnak vannak tök jó kis négyesei, az Essence-nek változó a minősége, tesztelj és mássz bele, hogy mennyire erős a szín! Nyaranta szokott lenni a Sun Club limitált paletta, azt nagyon dicsőítették a beauty-s csajok. :)
A színekről majd jövő héten írok egy kicsit többet, mert ugye most csak a technikára helyeztem a hangsúlyt és csak egy szín volt — bonyolódik a helyzet, ha már kettőt, hármat használsz. :)
Igazából én úgy vagyok vele, hogy azt használok, amit akarok. Kék a szemem, jól áll az összes kék (juhú!), a barnák, lilák, szürkék. Amit kerülök, azok a nagyon élénk piros/rózsaszín árnyalatok, mert kötőhártya-gyulladásosnak nézek ki tőle, ezt nagyon vastag tusvonallal érdemes párosítani, hogy véletlenül se nézz ki úgy, mint aki nem direkt rakta oda azt a pinket.
Szemformás ábrát linkeltem az első SminKeddes bejegyzés kommentjeibe, nézd meg azt! :)
stenonis mondta
Tyű, jó kimerítő lett, köszönjük :) nekem is mindig ez volt a nagyobb kihívás, cicás-durva-bármilyen tusvonal bármikor, de szemhéjpúderes finomkodásnál egész más a helyzet. A formakialakítás a legnagyobb gond, de gyakorlok szorgalmasan. Ahogy a satírozást is, sosem volt nude szemhéjpúderem, de a múltkor préseltem magamnak a porpúderemből, és tökéletesen működik :)
Kedy mondta
Áááááááá nagyon jó, köszönöm ezt a cikket, nekem ez a mumus :) Egyelőre csak átolvastam, nagyon aprólékos és érthető lett. A közeljövőben biztosan kipróbálom!
almond mondta
jó, köszi, akkor először kipróbálom bb-vel és ha rám szakad a bank, akkor veszek direkt szemhéjra valót is:)
almond mondta
szupeeeer, már csak meg kell várnom az októbert, hogy megkapjam az ösztöndíjat és lerohanom a szemhéjfestékeket :DD úgy megjött hozzá a kedvem, pedig eddig nem foglalkoztam vele egyáltalán..
a szemhéjalapozóval kapcsolatban lenne kérdésem: van valami különleges tulajdonsága, ami miatt derekt szemhéjra van? vagy használhatom oda a bb krémemet is?
Via mondta
Átmenetileg kipróbálhatod a BB-t, de ennek az a lényege, hogy megfogja a színt és felerősíti, szóval nem egy sima korrektor átcsomagolva. :)
Timi mondta
Hahhah, a Csillagflotta nekem is tetszett. Mostantól úgy fogok sminkelni, hogy közben Spockra gondolok. :P (Mondjuk… amúgy is gyakran gondolok Spockra. :D)
Na de komolyan, azt hiszem, végre megvilágosodtam a satírozással kapcsolatban.
Viszont lenne egy futó kérdésem. Vettem ilyen sminkes pálcikákat satírozáshoz. Én úgy vettem észre, hogy amellett, hogy összemossák, elég szépen le is szedik a festék egy jó részét… Ez természetes működés (utána kell festeni vagy ilyesmi), én csinálok rosszul valamit, vagy a pálcikáim rosszak?
Via mondta
A szivacsos applikátorra gondolsz? Az max. a szín felvitelére jó, tisztességesen satírozni nem nagyon lehet vele, utazásnál rászorulhatsz, de amúgy hanyagold. Igen, leszed egy csomót. :/
Timi mondta
Nem, nem! Valamelyik korábbi részben láttam azt a vattapálcikát, aminek az egyik fele lapos és rácsos, a másik fele hegyes. Úgy emlékeztem, az satírozásra való…
Timi mondta
https://www.urban-eve.hu/wp-content/uploads/2012/07/ceruzak1.jpg – itt az 1-es
Via mondta
Igen, az a ceruzák maszatolására jó, csíkot lehet vele satírozni, de nagy felületű szemhéjpúdert (ráadásul körkörösen) sajna nem. :(
De nem vagyok tudathasadásos, megnéztem, és írtam is az első cikkben: “A szempillatőbe felvitt színt (szemhéjpúder vagy szemceruza) olcsó verzióban fültisztító pálcával tudod elmaszatolni”.
Timi mondta
Ó, akkor ezt mellélőttem… Nem baj, satírozok majd vele ceruzát. :) Csak hogy meglegyen az örömöm, a pálcikáknak meg az életcéljuk. :P (Akik egyébként nem fültisztítók, hanem kifejezetten kozmetikai pálcikák, úgyhogy megérdemlik, hogy maszatoljanak velük. :))
Most jut eszembe, hogy van valahol olyan 2in1 applikátorom, amelyiknek a másik vége ecsetke, elvileg pontosan erre a célra. Előkeresem és tesztelem. :)
Köszi!
Babzsi mondta
Bevallom nekem elsőre ez sok volt. Aztán bambultam a tévé előtt és rácsodálkoztam, jé ez egy függőleges smink. A sminkszettem még nagyon kezdetleges, de villámgyorsan bővül a kívánságlistám.
Via mondta
Igen, sejtettem, hogy tömény lesz, de nem akartam félbehagyni, mert igazából így tartozik össze. De ha gondolod, akkor olvasd újra csak az első felét, a Gyakorlat I.-től meg majd folytasd később. Egyébként szerintem a gyakorlat során tisztul majd leginkább ki a sok definíció meg “forma”, úgyhogy ne aggódj, ha elsőre nem megy. Leülepedik majd, és akkor nem csak a tévében fogod felismerni őket. :) ♥
coffeelov mondta
Tényleg jó, hogy vannak benne poénok! Így nem érzed, hogy hosszú, pedig tényleg az, de szép, alapos. :)
Én két tapasztalatot szeretnék hozzáfűzni.
1. Olcsó húsnak híg a leve (közhely, de az alapozó mellett ez is egy olyan dolog amire ez nagyon igaz) Jó szemhéjpúder nagyon fontos.
2. Aki kezdő, az barnás/természetes színekkel próbálkozzon először szerintem, mert a legkevésbé ezeknél látszik ha elrontod.
Via mondta
1. Így van, ezt nem hangsúlyoztam most ki, de a szemhéjpúdernél is marha fontos belemászni a teszterekbe, és ha nem marad belőle semmi, vagy porzik, mint az országút, és használhatatlan, akkor 150 Ft-ért SEM veszed meg — ez parancs, mindenkinek.
2. Jó tipp. :)
zeugma mondta
Nagyon jók a rigmusok is, de a Csillagflottánál hangosan felröhögtem :-)
Via mondta
Na igen, az egy sztori volt. Reggel sminkelek a fürdőben, egyszer csak belém hasít a felismerés.
– ÁÁÁDÁÁÁÁM!! Olyan alakja van, mint az izének az izében! – ordítok ki.
– A minek a hol a hova? – ordít vissza.
– Hát tudod, a Star Trekben az a cucc! A Starfleet címer! Mi az magyarul?
– Minek van olyan alakja?!
– A külső V-nek!!! Így már el fogom tudni nekik magyarázni, hogy milyen alakúra kell megrajzolni!!!
– Aha. Jó.
zeugma mondta
:-DDD
csigasaman mondta
Gratulalok, nem tudtam hogy ennyire bonyolult a tema de szuperul sikerult elmagyarazni, felbatorodtam gyakorlatozasra. Szerencsere mas testreszek nem kivannak ilyen analitikus munkat!bea
Via mondta
Igen, szerencse, az orról mondjuk nem tudnék ennyit beszélni, bár van, aki azt is formázza optikailag oldalt behúzott sötétebb színnel, stb., de én nem megyek el odáig, még highlightert is rohadt ritkán használok. :D
Emese mondta
+1 érv a szemhéjalapozó mellett: szépen kiegyenlíti nem csak a felületet (nem ül be a ráncokba a szemhéjfesték), de a színeket is. az apróbb erek nem “ütnek át” a világos szemhéjpúderen sem.
szerintem a bőrszínű szemfesték is alkalmas erre a célra is, a satírozáson kívül, mert sokkal szebb, egyenletesebb színe és felülete lesz a bőrnek tőle.
_Viki_ mondta
Ez a bejegyzés nagyon jó, látszik, hogy sokat dolgoztál vele. Egyébként nekem is az a rohanós sminkem, mint neked, kis középbarnát elsatírozok a mélyítővonalban. Általában kicsit feljebb is megyek vele, ami azért is jó nekem, mert ugyanolyan szemformám van, mint az előző hozzászólónak.:)
Ez az első hozzászólásom itt a blogon, pedig már egy éve olvaslak, de most le kell írnom, hogy még sminkes blogon sem találtam ilyen jó összefoglalást!
Üdv: Egy volt zugolvasó :)
Via mondta
Hihi, köszönöm, ez a legjobb bók. :)) Igazából azért írtam meg, mert nagyon örültem volna, ha nekem valaki így a fejembe veri, de soha nem találtam hasonló leírást, úgyhogy akkor megfigyeltem, gyakoroltam, kilogikáztam magamnak a sémákat, és megírtam én (annyi mindennel jártam már így :D).
Eskimoka mondta
Ez igazán alapos és kimerítő bejegyzés lett!
Kérdés: Lesz majd olyan bejegyzés is, ami a nehezen sminkelhető szemformákkal foglalkozik? Nekem “hooded” a szemhéjam, ugyan minden nap sminkelek, használom az itt leírtakat is, mégis unom már, hogy szinte csak akkor látszik a szemhéjpúderem, ha becsukom a szemem (Mikoris én nem látom, más legalább igen.). Rengeteg izgalmas színem van és rendesen használom is őket. Mindenféle ötletre nyitott vagyok!
Via mondta
Az a helyzet, hogy nem vagyok sminkes, így gyakorlati tapasztalatom csak az én típusú szememmel van. :) A hoodedre azt tudom javasolni, hogy a mélyítővonalba húzott színt satírozd kicsit a vonal fölé is, hogy akkor is látszódjon, amikor nyitva van a szemed, és persze használd a cicás külső harmados verziót is. Az első SminKeddes bejegyzés kommentjei között egyébként szóba jött már, még linkeltem is be képeket, itt megtalálod őket: https://www.urban-eve.hu/2012/06/19/sminkedd-01-minek-nevezzelek/#comment-39947