A manikür után most folytassuk a pedikürrel. Ugyan már újra zoknis-harisnyás szezon van, és nem látszik sok a lábunkból, attól még nem kell elhanyagolni szegényt. :) Sok lépés ismerős lehet a manikűrös részből, hiszen itt is körmökkel foglalkozunk, ezeket nem fogom részletesen megismételni.
Hozzávalók:
- lavór
- fürdősó
- törölköző
- habkő vagy sarokreszelő
- vattakorongok, körömlakklemosó, körömcsipesz, körömreszelő, körömpolírozó, rózsafa pálcika
- hidratáló krém
- alapozólakk, körömlakk, fedőlakk
- 1 evőkanál kristálycukor & 1 evőkanál olívaolaj
1. Tisztítás
Ha a körmökön van körömlakk, tisztítsuk le körömlemosóval. A lábat szappannal mossuk meg, és egy puha körömkefével tisztítsuk meg a körmök környékét. A lábáztatáshoz kényelmesen meleg vizet engedjünk egy lavórba (ne legyen túl forró!), tehetünk bele a kedvenc fürdősónkból vagy kifejezetten lábáztatásra készült szerből (nekem Essence-es mini lábfürdőgolyóm van, de sajnos már nem gyártják). 10-15 perc áztatás után (közben lazíts!) óvatos mozdulatokkal radírozzuk végig a lábat akár a manikürnél már emlegetett olajos-cukros bőrradírral, akár más, lábra készült termékkel. Különösen figyeljünk a sarok bőrrére. A lavórban öblítsük le a lábat, aztán töröljük tisztára, különös figyelemmel az ujjközökre — a nedves területek remek táptalajul szolgálnak a gombák és egyéb kórokozók számára.
2. Reszelés
A bőrkeményedést és a sarok területét óvatosan dörzsöld végig egy benedvesített habkővel, hogy eltávolítsd az elhalt hámsejteket. Ha olyan reszelőd van, amit száraz bőrön kell használni, a reszelést még a lábáztatás előtt végezd el!
3. A körömágybőr visszatolása
Ugyanúgy, mint a kezeknél, a láb körmein is óvatosan visszatolhatjuk a lenőtt körömbőrt. (Részletesebben a manikűrözésnél olvashattok erről!)
4. Formázás & polírozás
A körömreszelés szintén ugyanaz, mint a kéz körmeinél, de fontos kiemelni, hogy a sarkokba semmiképpen ne vágjunk bele, a köröm vége pedig legyen egyenes, ne csúcsos. Ha szeretnénk, használhatjuk a körömpolírozót, hogy egészségesebb felülete legyen a körömnek.
5. Krémezés & masszázs
A bőrradír és a sarokreszelés után kifejezetten jól fog esni a krémezés. A kézben összedörzsöléssel felmelegített krémet alaposan masszírozzuk a lábfejbe, hüvelykujjal körkörös mozdulatokat leírva a talpon, végignyomkodva a lábfejet és a lábujjakat. A bokát, a sarkat és az Achilles-ínat is gyúrjuk át óvatosan. Ha itt véget ér számodra a pedikür, mert nem lakkozol, éjszakára húzz fel egy pamutzoknit, és reggelre csodás puha lábaid lesznek. :)
6. Lakkozás
A lakkozás előtt a lábon is le kell tisztítani egy nedves törölközőcsücsökkel a krémmaradékot a körmökről. Ha segít, használhatunk lábujjköz-széttartó szivacsot. A lakkozásnál a kisujjtól a nagylábujj felé haladjunk. Én csak két réteg színes lakkot szoktam felkenni. Lábra nagyon szeretem az élénk színeket, kézre inkább visszafogottabb, pasztell színű lakkokat szoktam használni. Télen is szeretem kilakkozni a lábamat, akkor is, ha csak zokni nélkül látszik. :)
Kombinálás
A sarokreszelést legtöbbször az esti zuhanyozás után iktatom be, a láb krémezése pedig az esti testápolózás része. A körömformázást ettől függetlenül csinálom akkor, amikor szükség van rá. Lakkozni nagyon jól lehet limonádé-nézés közben, mert akkor fel tudom támasztani a lábamat a kisasztalra. Ott lakkozni és szárítani is könnyebb, ugyanis ha a földön van, Áfonya 1000%, hogy átsétál a lábamon, úgyhogy egyszerűbb, ha a lakkozás és a lakk száradása idejére nem a földön tartom a lábamat. :) Nem is az újralakkozástól féltem magam, inkább attól, hogy acetonnal kéne kergetnem a nyulat, hogy letörölhessem a füléről a türkizkék foltot. Nem tenne jót neki. :)
De ha igazi kényeztetést akarok, a legjobb az egészet lábáztatással együt végigcsinálni (Áfonya a lavórba azért nem ugrik bele :)).
gree mondta
Köszi.