Felejtsd el a WordArtot és a Comic Sanst! (Könyörgöm, tényleg felejtsük már el. :)) Más lehetőség is van arra, hogy egészen pofás grafikákat, szórólapokat készíts bonyolult programok nélkül.
Az alábbi két ingyenes weboldalon pár kattintással csinálhatsz effektes, megvágott képeket, majd ezekből a saját képekből és magyar feliratokkal Facebook borítóképet, szülinapi meghívót, képeslapot, szórólapot (elveszett cica, eladó lakás, stb.), montázst a gyerekek fotóiból, fejlécet a blogodra, prezentációt (előadáshoz, iskolai projekthez), vagy gyors névjegykártyát. Remélem, segíti a munkádat! :)
PICMONKEY – www.picmonkey.com
Ezzel a programmal a képeidet szerkesztheted — méretre vághatod, kollázst készíthetsz, szűrőket tehetsz rájuk. Változtathatsz a fényerőn, élességen, kontraszton. Minimális retusálásra, vörösszem korrekcióra is lehetőséged van. A kis korona jelzi egyes funkcióknál, ha fizetős, az alap dolgok viszont ingyenesek.
CANVA – www.canva.com
Ha már megvannak a szuper képeid, fel lehet őket használni. :) Ingyenesen regisztrálhatsz a Canvára, és nagyon sok sablon, betűtípus közül választhatsz, hogy elkészítsd a saját grafikádat. Rengeteg előre feltöltött kép is van ingyen, de saját fotót is feltehetsz. Bizonyos képek pénzbe kerülnek (1$), de ezek használata nélkül is szuper dolgokat készíthetsz. Tutorialokkal segít betanítani, hogy hogyan tudsz képet beszúrni, sablont módosítani, színeket és feliratokat változtatni. Lementeni a jobb felső sarokban levő Link & Publish gombbal tudsz – pdf formátumban is működik! :)
Íme néhány kép, amit pár perc alatt összedobtam, csak az illusztráció kedvéért. :) A színeket meg se változtattam, csak átírtam a feliratokat, meg volt, amit átméreteztem. El lehet szórakozni vele, mire betanulsz, de nagyon egyszerű, intuitív. Ha egy átlag szövegszerkesztőt tudsz használni (szövegdoboz, formák & alakzatok, stb.), ezzel sem lesz gond.
FONTOS: A kezdő vállalkozásod honlapjára is használhatsz ingyenes programmal készített grafikákat, de hosszú távon lépned kell, hogy ki tudj tűnni a tömegből, és ne a fusimunkákról legyél híres. Nagyon sokat számít a külalak, úgyhogy nem szabad elbagatellizálnod ezt a részt! Idővel két út közül választhatsz: vagy alkalmazol egy grafikust, aki megtervezi az arculatodat és segíti a vizuális kommunikációdat, vagy pénzt és energiát fektetsz abba, hogy magad tanulod ki ezt a műfajt. Előbb-utóbb eljön ennek a döntésnek az ideje. Addig viszont már az is előrelépés, ha nem Wordben próbálkozol, mint az emberek nagy százaléka. :)
Jó alkotást! :)
loracska mondta
Ha hozzátehetnék még egy programot, az a PhotoScape lenne. Igaz nem online, de ingyenesen letölthető, és nagyon egyszerű a használata.
A másik pedig a Prezi.com, ez online prezentációkészítő oldal – nem mellesleg magyar találmány!-, és nagyon egyszerűen lehet látványos preziket vagy önéletrajzokat szerkeszteni. :)
zolkowski mondta
Én egy egészen friss, magyar fejlesztéssel egészíteném ki az eddigieket. Az Imagatic (https://imagatic.com) egy egyszerű kis online program, ami inkább az effekteket célozza meg. A képeket nem kell feltölteni sehová, mindent a webböngésző intéz. :)
Doraaa mondta
Köszönöm a válaszokat, Lányok! :) Én is így gondoltam, hogy visszafogott színekkel működhet. :) Kicsit több, mint a megszokott exceles megoldás, de mégsem sok. Huh, nagyon jókor jött ez az ötlet:)
Doraaa mondta
Halihó! :) Szerintetek egy szakdolgozatba beleférnek ezek a grafikonok? Vagy oda túl színesek és jobb, ha a bevált excel-es grafikonoknál maradok? Nem akarok abba a hibába beleesni, hogy túl soknak tartsák. :) Köszi a segítséget!
Dorcsa mondta
Szerintem nagyon klasz és igényes kis grafikonokat lehet vele összehozni, úgyhogy én simán beletenném a dolgozatba :) Leglefjebb egy kicsit kevésbé vad színekkel próbálkozz, és akkor tökéletes. Én csak akkor maradnék az Excelnél, ha kifejezetten tudnám, hogy aki olvassa, az marha vaskalapos ilyen téren… Egyébként meg szokták szeretni a tanárok is, ha egy diák mer újítani valamit :) Legalábbis én eddig ezt tapasztaltam.
Via mondta
Szia! Szerintem ha fehérre cseréled a hátteret, akkor máris konszolidáltabb. :) Én biztosan jó néven venném, ha valami egészen újszerűt látnék, nem mindig a régit. (Látom, Dorcsa is ezt írta.)
Dorcsa mondta
Ja, ahogy olvastam, nekem is rögtön eszembe jutott, hogyan használhatnám fel az egyik beadandómhoz :)
Timi mondta
Woah, köszi!!! Ezer éve rá akarom venni magam, hogy készítsek egy facebook borítót – azt hiszem, eljött az ideje. :)
Mike mondta
Aztaaaaa, mennyire durván rámhangoltad az utóbbi posztjaidat :D
Pont akartam írni e-mailt, hogy nem lehetne-e valami ilyen képszerkesztős kis összeállítás. Ilyesmi kategóriájú feliratos dolgokat milyen programmal lehet csinálni szerinted/szerintetek?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=673234936056501&set=pcb.673235206056474&type=1&theater
Via mondta
A Canvában van képmontázs meg felirat is. Csinálsz először egy 2×2-es montázst, lemented, utána betöltöd egy szövegbuborékos sablon alá háttérnek.
Mike mondta
Állat! Akkor ha ma végzek a munkával, neki is állok játszadozni ezekkel. Köszönöm szépen. És tényleg döbbenet, hogy mennyire jókor jött ez a poszt.
Via mondta
Nagyon szívesen! :)
J. Anna mondta
Nagyon jók a képeid, és a programok is:)
Via mondta
Pedig ezeket tényleg percek alatt buheráltam a meglévő sablonokból. :) A blogon látható munkáimhoz nem használom ezeket a site-okat, de kezdőknek nagyon jók. (Csak azért mondom, hogy nehogy valaki azt várja, hogy most majd kiderül melyik sablonnal készült ez vagy az a nyomtathatóm — egyikkel sem, azokat nulláról készítettem, saját design alapján, és a fényképeimet is máshol utómunkázom. Rám a végén a „tanuld ki magad” verzió érvényes. :))
zeugma mondta
És valami „GIMP kezdőknek” segédanyagot nem tudsz véletlenül? Lehet angolul is.
Via mondta
Magán a GIMP honlapján van egy csomó listázva: https://www.gimp.org/tutorials/
Meg a YouTube-on is találtam egy csomót. Írd be, hogy „gimp tutorial”. A videók jobbak szerintem ilyenkor, mert konkrétan látod, hogy hova kattint. :) https://www.youtube.com/watch?v=8LmW5ndnEqw
zeugma mondta
Köszi!
mandrancs mondta
A picmonkey-t régóta ismerem, de ha megengeded az ajánlást a rollip https://www.rollip.com/ se rossz. Ami leginkább hasonlít egy igazi képszerkesztő programhoz, az talán ez viszont jó ha képben vagy, hogy mi mit takar. https://pixlr.com/express/ A canvanak és a tagxedonak nagy hasznát fogom venni így a beadandós, prezentálós egyetemi időszakban, köszönöm! :)
Via mondta
Megengedem, persze. :) Ingyenes szoftverből pedig a Paint.NET vagy a GIMP is jó.
Lora mondta
Ha lehet még ajánlani, akkor egy oldal, ami szövegfájlból adott színárnyalatban és mintában készít képet:
https://www.tagxedo.com/app.html
Akár ajándékötletnek sem utolsó, pl. az illető kedvenc versét ily formában földolgozni, majd képkeretbe foglalni. :)
Csipike mondta
De jó! Tervben van, hogy csinálok vmi jópofát a régi telefonomból kinyert képekből a tesóm gyerekeinek. Megnézem a javasolt programokat és egyébként is hasznos. Köszi!
Akkor a cigarettázó nénit is ki lehet vágni a szép kép hátteréből? ;)
Via mondta
Hát őt pl. maszkolással tüntetném el, szelektíven raknék szűrőket, hogy az a sarok besötétedjen. Ahhoz viszont valami komolyabb program kell, pl. Gimp. Simán kivágva megbontaná a kompozíciót. :) Bár nyilván attól függ, hova akarod tenni a kész képet. Most csak beszúrtam a nyers képet az illusztráció kedvéért. :)
tmelinda04 mondta
Szuper jó az a kép, de nekem is a cigarettázó nénin akadt meg a szemem. :-)
Via mondta
Nem gondoltam volna fair demonstrációnak, ha nem a nyers képből dolgozom. De tessék, ezt viszont nem a picmonkey-ban követtem el. :)
doory mondta
Köszi Via! Pont jókor jött ez a bejegyzés! Köszönetajándékhoz szeretnék majd kísérőkártyát csinálni.
tutora mondta
A picmonkey-ra néhány hónapja találtam rá és nagyon szeretem. :) De ígérem, a másikkal is fogok kísérletezni. Köszi a megosztást.