Nemrég megmutattam, hogy miért változtatja meg a papírnaptárokhoz való viszonyodat már önmagában az, hogy gyűrűs naptárra cseréled a hagyományos asztali papírnaptárat, vagy a hordozható, de kevés előnye mellett leginkább hátráltató kötött határidőnaplót.
De marad a kérdés – még ha van is egy olyan naptárad, aminek tetszés szerint variálhatod a lapjait, hogyan fog ténylegesen a Te életedhez igazodni a naptárad? Egy testreszabott határidőnapló a legjobb, amit az időbeosztásoddal tehetsz – ha felosztásában, funkciójában ÉS megjelenésében is olyan, amit szívesen nyitsz ki, akkor már félúton vagy a sikerhez.
A naptárhasználatnak ugyanis valójában csak két egyszerű szabálya van:
- ha van valami fontos esemény vagy tennivaló, ÍRD FEL
- ha rá kell nézned a napodra, a hetedre, vagy változtatnod kell, NYISD KI a naptáradat és olvasd el, amit felírtál, és ez alapján tervezz tovább
Tényleg ennyi. Ha fel is írod, ami fontos, és el is olvasod, amit felírtál, akkor a nehezén túl vagy, a többi csak gyakorlat kérdése. :) Gyűrűs naptárral nagyon könnyen megoldható, hogy saját szisztéma szerinti határidőnaplód legyen, most mutatok három trükköt, amivel továbbfejlesztheted a naptáradat – ráadásul egyszerű, hétköznapi dolgokból készülnek, és ha szereted a szép írószereket, valószínűleg lesz egy csomó cucc a gyűjteményedben, amit elhasználhatsz a projektekhez. :) A fenti képen látod, hogy miből készülnek praktikus kiegészítők — ki tudod találni, hogy mi micsoda, és mire lesz jó?
1. Egyedi matricák, hogy azonnal átlásd a naptáradat
A naptárad kiemelt bejegyzéseinek színkódolása az egyik legegyszerűbb módszer arra, hogy a saját magad számára átláthatóbbá tedd a beosztásodat. A legtöbb naptár monoton, amikor a napokról van szó – általában teljesen üres mezők, esetleg vonalas beosztású óránkénti jelöléssel. Ez szükségszerűen így van, elvégre a gyártók nem tudhatják, hogy kinek mik a napjában a kiemelt időpontok – sőt, minél hektikusabb az életünk, annál kevésbé előrejelezhető, hogy minek kellene kiemeltnek lennie a naptárban.
Úgyhogy maradnak az egyen-szürke vonalak, hétről hétre, hónapról hónapra. Az agyunk viszont az érdekes, változatos információt szereti a legjobban – és ezt is veszi észre a legkönnyebben a monoton közegből. Ezt tudod elősegíteni azzal, ha színezel. Egyébként egy fehér alapon fekete vonalas katyvasz a naptár, és az se inspirálni nem fog, se nem tűnik fel, hogy el kéne végezned a feladatot.
Én ezért évek óta mindig színes formákkal jelölöm a különböző programokat a naptáramban. Így egy adott hetet felcsapva elég pár másodperc arra, hogy pontosan képben legyek, hogy mi vár rám, minek mekkora súlya lesz a héten, és főleg, mit szervezhetek még be anélkül, hogy túlherhelném magam.
De nem várok arra, amíg a gyártók gondolatolvasók lesznek, és kihoznak pont az én stílusomhoz és ízlésemhez illő filofax-dekorációs szettet, pont olyan szövegekkel, amik illenek a blogos-vállalkozós-online tanfolyamos életemhez (arra várhatnék :) ). Neked valószínűleg más területekből áll össze az életed, és jó lenne, ha ennek megfelelően tudnád jelölni a naptáradban az eseményeket, feladatokat. De attól még, hogy nincs olyan termék a piacon, ami ráillene az életedre, még nem kell parkolópályára tenned a tervezést! Pár perces munkával saját kezedbe veheted a dolgokat.
Hozzávalók:
- egyszínű matricák (pötty, szív, négyzet, vagy amit találsz)
- vékony alkoholos filc, ami fog a matricára, és nem kenődik el, hanem gyorsan megszárad
Írj különböző programokat, emlékeztetőket a matricákra aszerint, hogy milyen elfoglaltságaid szoktak lenni. Hétvégi program, edzés, szülinap, kiemelt találkozó, vagy egyszerűen figyelemfelhívó jelzés (“Fontos!”) is kerülhet a matricákra.
Én az ilyen típusú matricákkal szoktam visszaszámlálást is készíteni, ha van valami fontos esemény, amit nagyon várok – még 10 nap, még 9 nap… :) Jó látni, ahogy egyre közeledünk hozzá – de azt is tudod így vezetni, hogy közeleg egy fontos határidő, amire jobb nem az utolsó pillanatban elkezdeni készülni.
2. Saját jegyzetlapok minden esetre
Nyomtatni jó és egyszerű, de ha van olyan típusú jegyzetlap, amiből egyetlen egyre van szükséged, azt sokszor egyszerűbb megrajzolni. Ezzel a három egyszerű lépésből álló technikával bármilyen speciális lapot elkészíthetsz magadnak a gyűrűs naptáradba. Nem kell hozzá semmi extra, ráadásul a régi füzetekből maradt üres lapokat is felhasználhatod!
Hozzávalók:
- maradék jegyzetlapok füzetekből (vonalas, kockás)
- vonalzó
- olló
- lyukasztó
- különböző vastagságú filcek
- díszítésnek dekortapasz
Ha szükséges, vágd méretre a jegyzetlapot, ehhez sablonnak használhatsz már meglévő, a naptáradba illő lapokat vagy elválasztókat. Jelöld be a lyukak helyét, és lyukaszd ki azokat is, mielőtt nekilátnál táblázatokat és egyebeket tervezni, nehogy hasznos területre essenek a lyukak. :)
- lépés: Írd meg a fejlécet! Ez lesz a lapod teteje, jelzi, hogy miről is szól is szól ez a lap. Használhatsz színes filceket is! Tudod – ami színes és izgi, jobban feltűnik :)
- lépés: Találd ki, hogy hány oszlopra lesz szükséged, ez alapján egy vastagabb filccel rajzold meg a táblázatodat. A vízszintes vonalakat nem kell berajzolnod, ha vonalas lappal dolgozol, elég csak a függőlegeset!
- lépés: Dekorálj! Ha szeretnéd, a lap aljára tehetsz egy csík dekortapaszt, de a fejlécet is díszítheted különböző matricákkal. Ha például a képen látható Ajándékötletes lapot elkészíted, és karácsonyra lesz, tehetsz rá hóembereket, hópelyhes dekortapaszt, ajándék-matricákat, és az egészet karácsonyi hangulatba hozhatod! :)
Kész is, vagy lefűzheted a naptáradba, és kezdődhet is a jegyzetelés! :)
Speciális jegyzetlap lehet bevétel- és kiadáslista, projekttervező, menütervező, teendőlista – a lehetőségek határtalanok. Sőt, amikor mostantól látsz az interneten egy spéci jegyzetlap-típust, amit csak valahol külföldön lehetett kapni öt évvel ezelőtt három percig, és azt mondod, hogy “Hú, de jó lenne az én naptáramba is egy ilyen, kár, hogy nem tudom megvenni!”, akkor egyszerűen csinálhatsz magadnak egyet a saját gyűrűs naptáradba.
3. Feladat-emlékeztető kártya az ismétlődő tennivalókhoz
Biztosan neked is van olyan visszatérő tennivalód, amire jó lenne, ha emlékeztetnéd magad: hónap közepén leolvasni a vízórát, új buszbérletet kell venni, menüt kell tervezni a következő időszakra, és így tovább. Erre a hagyományos megoldás, ha minden hónapra előre beírod a többi feladat közé ezeket. De ez amellett, hogy pluszmunkát jelent, nem igazodik a folyamatosan változó életedhez. Ráadásul ha több ilyen ismétlődő teendőd van, a rendszeres beírásuk elveszi a helyet a nem-ismétlődő fontos dolgoktól, kevésbé lesz elválasztva azoktól a teendőktől és eseményektől, amik aktuálisan fontosak.
Ezért használok az ismétlődő tennivalókhoz előre elkészített emlékeztető kártyákat. Az emlékeztető kártya időben szól, de sosem túl korán – mindig a jövőbeni énednek segítesz vele. Egyszer kell csak megcsinálnod, utána újrahasznosíthatod, és tisztán tartja a naptárad többi részét – ha elvégezted a kártyához tartozó feladatot, átpattintod későbbre, és megint csak jobban átlátható lesz a naptárad.
Én ilyen kártyával jelölöm például, hogy ne felejtsem el a vendégágyneműket, vendégtörölközőket kimosni, és mindig berakom az az előtti hétre, amikor épp jön valaki vendégségbe. Ha végeztem, átrakom a következő esedékes érkezés elé, így biztos, hogy nem lesz kapkodás a következő látogatás előtt! :)
Ehhez a projekthez, mivel egy újra és újra használatban levő kártyáról van szó, ne sima géppapírt válassz, hanem valami strapabíróbb kartont, például mintás scrapbookpapírt. Újrahasznosíthatsz is, én, ahogy a fotón is láthatod, egy üres teásdobozból dolgoztam, ugyanis megtetszettek az eprek és a lepkék. :)
Hozzávalók:
- vastagabb, mintás papír
- olló
- lyukasztó
- toll
- díszítőelemek, opcionális: dekortapasz, vonalas lap, vignetták, stb…
- lépés: vágd méretre a kártyádat! Nem adok pontos méreteket, mert sok múlik azon, hogy milyen anyagból dolgozol, és mennyi szöveget akarsz ráírni. Azért annyira legyen magas, hogy legalább 3 lyukkal tudd rögzíteni, mert így nem fog annyira lifegni. :)
- lépés: lyukaszd ki az egyik oldalát, és opcionális, de lekerekítheted a másik két sarkot.
- lépés: készíts erre is egy fejlécet – egyszínű matrica-csíkkal vagy dekortapasszal jelölj ki egy sávot, írd rá a feladat típusát, vagy hogy “ne feledd”, “fontos”, vagy amit szeretnél.
- lépés: Kész a kártyád! A fejléc alá jöhetnek a teendőid.
Bónusz tipp: Ha nem fix emlékeztetőt írnál a kártyádra, használj egy kis darab papírt, amit dekortapasszal rögzíts a kártyádra (ld. a képen). A rizspapírból készült, eredeti dekortapaszok (ellentétben a mintás ragasztószalagokkal, amik lényegében csak színes celluxok) visszaszedhetők, és nem tépik az alattuk levő papírt.
Most te jössz!
Válassz egyet a fenti három technika közül – amelyik most a legszimpatikusabb – és próbáld ki! Nézd meg, hogyan segíti az időbeosztásodat, ha díszítéssel, kiemelésekkel dobod fel a gyűrűs naptár praktikus funkcióit. Aztán írd meg a kommentek között, hogy melyik technikát választottad, és mire használtad!
Bármelyik technikát is építed bele a naptárhasználatodba – vagy akár az összeset! -, megtetted az első lépést ahhoz, hogy kihozd a maximumot a gyűrűs naptáradból, rendszerezettebbé és átláthatóbbá tedd az időbeosztásodat.
Persze még rengeteg lépés és módszer van, amit használok, az évek alatt kidolgoztam, és az nemhogy egy blogposztba, de még egy blogposzt-sorozatba se fér bele.
Úgyhogy ha szeretnéd te is felépíteni a saját naptárrendszeredet – hogy a rossz beosztású, téged egyáltalán nem segítő naptáraid helyett végre téged szolgáljon az időbeosztásod, és lekerüljön a válladról az itt-ott-amott szétszórt információkkal járó stressz -, vagy egyszerűen hasznosnak találtad a fenti technikákat, és szeretnél még több praktikus, kreatív testreszabási módszert a gyűrűs naptáradhoz, akkor van egy jó hírem: hamarosan újra nyit a Kreatív Kalendárium Online, az Urban:Eve és a Scrapbook.hu közös internetes kreatív időgazdálkodás-tréningje! Budaházi Brigittával együtt 4 héten keresztül megmutatjuk, hogyan tudod a téged legjobban szolgáló naptárat kialakítani, ami segít a teendőid beosztásában, és teljesen a te stílusodat tükrözi, hogy inspiráljon a mindennapokban.
De előre szólok, hogy a tanfolyam fix időpontban indul, úgyhogy a regisztráció időhöz kötött lesz majd – ráadásul a tanfolyam idén most indul utoljára.
Az újabb regisztrációs körről csak annak küldök e-mailt, aki fent van a hírlevelemen — ha nem szeretnél lemaradni, kattints ide, csatlakozz most, és írok neked egy e-mailt, amint nyitott a regisztráció!
lomaquilt mondta
Én januárban váltottam át a Reálszisztémás filofaxomat egy Filofax márkájura. Az a véleményem, hogy elöször nem kell nagyon drágát venni, mivel kb. egy év mire rájössz hogyan fogod vezetni. Több részt kivettem belőle és kicsit másként osztottam el a dolgokat. Ami hiányzik, az egy összesitő névnap lista és az, hogy a napoknál nincs odairva az ünnep és munkaszüneti nap. Ezt év elején pótolni (sajátkezüleg beirni) kell. Én minden nap irok be szinte naplószerüen, de az a pár mondat is jól jön késöbb visszakereséskor. Elválasztólapként olyan mintás kartont találtam, aminek mindkét oldala mintás, némelyikre egy-egy Viától kapott mindatot vagy rajzot tettem és lamináltattam. A laminálással az a baj, hogy a hatlyúkú lyukasztó nem viszi át, igy egyenként kellett lyukakat csinálni. A kis kilogókat is a választólappal együtt lamináltattam. Nekem szinte mindenben Via lapjai segitettek. Szépek vannak a Pinteresten, de mégiscsak Viáét használom. A teendőkre azt találtam ki, hogy egy lapot beteszek egy hét közé és erre felirom a teendőket. Az első oldalon felül dátumot teszek. Ha nem sikerült mindent megcsinálni, viszem tovább a következő hétre. Ha betelt, akkor a második hét aljára irom a dátumot és ott hagyom a következő héten uj lappal indulok. Ezt a listát minden nap látom. Sokat tanultam Viától és tanulok még ujabb dolgokat.
Tünde mondta
Szia Via és a többiek! Próbálkoztam filofaxba elválasztólap gyártásával, de hiába jelölöm be, nem sikerül a megfelelő helyen kilyukasztani a kartont. Van valami ötletetek???
Via mondta
Szia! Mi történik, miért nem megy? Mit csinálsz? Leírod pontosan? Akkor talán el tudjuk csípni közösen, hogy hol megy félre. :)
kisniky mondta
Szia Via!
Én is elkezdtem filofaxozni, de nem igazán találok ilyen tabokat, nem tudom hogy mondják magyarul. Amivel elválasztom a különböző témákat.
Ilyesmire gondolok
https://hu.pinterest.com/pin/504332858248934846/
Illetve különböző illusztrációkat nyomtattam magamnak, csak átlátszó fóliát nem találok hozzájuk amibe belerakhatom.
Via mondta
Én amikor kivágom a mintás kartonból az elválasztót, eleve belekomponálom a fület, és így lesz neki. :)
Átlátszó fólia alatt laminálásra gondolsz? Arra lehet otthoni gépet venni, de nyomtatószalonban is megcsináltathatod.
kisniky mondta
Én egyszínű kartont vettem, amire illusztrációkat nyomtatok (kis pocket filofaxom van, fontos, hogy kompakt legyen, és nekem elég ez a méret), és azért gondoltam, hogy matricát rakok rá, de azóta már kitaláltam mi csinálok :)
Ó nem veszek ezért lamináló gépet, meg nyomtatószalonba se futkározok…csak rosszul fejeztem ki magam, szóval ilyen átlátszó boríték szerűség, amibe beletudom rakni a lapokat.
Egyébként a kartonokat tervezem ‘laminálni’, régebben volt egy öntapadós fólia, amivel a tankönyveimet borítottuk be, azzal próbálkozom majd :)
Trica mondta
Szia Via, megkérdezhetem a filofaxodban mekkora méretű lapok vannak (cm), olvastam már a cikket L, M, S…, de úgy tűnik a saját M-s vagy kicsi lesz vagy nagy betűkkel írok. :(
Kicsinek találom, bár jelenleg egy lapon(2 oldalon) van egy hónap, a heti nézetű váltást is fontolóra vettem már, ahhoz viszont még nem szerkesztettem lapokat.
Tetszenek az általad készített variációk is, nagyon jól inspirálnak. :)
Via mondta
Szia! M-es naptáram van, és a heti tervezőt használom a legtöbbször – 2 oldalon egy hét, összesen 8 rubrika (4-4). Bal oldalon van egy teljesen üres rész a heti jegyzeteknek, aztán hétfő-szerda, jobb oldalon csütörtök-vasárnap (a hétvége is teljes részt kapott, nem csonkát, amit utálok). :)
Morgiana mondta
Ti hol szoktatok matricát, szép papírokat, szalagokat venni? Ha lehet, akkor inkább személyesen venném meg Pesten (szeretem kézbefogni a dolgokat, mielőtt megveszem), de ha jó helyet tudtok ajánlani a neten, hát egye fene:)
Túllépek a komfortzónámon, és ott is “körbenézek”.
Filofax ügyben is kéne segítség – hol lenne érdemes keresgélnem?
Köszi!:)
Via mondta
Papír-ügyben nézz körül hobbiboltokban, pl. Rayher. Online meg Scrapbookwebaruhaz.hu (Mon Petit Art matricák, Saturnus és Filofax naptárak, papírok), ebay (alap egyszínű matricák), studiocalico.com (kiegészítők, matricák).
freyya mondta
https://pippi.hu/
Én innen rendeltem sok mindent, de ha Budapesten vagy, állítólag az üzletben még nagyobb a kínálat, mint a neten, pedig ez sem semmi. :)
londonlany mondta
Köszi Via ismét, már el is készült az ismétlődő bevásárló listám – amit minden hónapban nagyobb tételben veszek ugyanott, az van elől, a nem ismétlődő havi tételeknek pedig egy dekortapasszal ragasztott cetli a túloldalon :)
Plusz ma reggel a lányom karácsonyi fotókat akart nézni, úgyhogy elkapott a flow és hétvégén lesz egy kis karácsonyi tervezés – így nem gond, hogy még nincs tervező, csinálok néhány jegyzetlapot hozzá kézzel, és kidekorálom néhány múlt évről maradt karácsonyos ezzel-azzal.
Komolyan mondom, a matrica a legnagyobb gondom, vagy én nem járok olyan helyen, vagy nem tudom, de sose látok klassz matricákat, pedig tetszene a dolog. Úgy általában is, nemcsak a fenti célra. :)
Via mondta
Paperchase-ben szoktak cukik lenni, meg a post-it gyűjteményeket is nézd meg! https://www.paperchase.co.uk/sticky-note-hanging-bk-owls.html
DigiWolf mondta
Nagyon tetszik az ismétlődő feladatkártyás ötlet, ezt mindenképpen be fogom vezetni a saját naptáramba.
Szie mondta
Ez a feladat-emlékeztető kártya nagyon jó ötlet, már kész is az “elmű-diktálós” kis lapom. :)
Na de amiért igazán nagy-nagy köszi és örök hála, az a múltkori lyukasztós tipp! Hogy én mennyit szenvedtem már évek óta, mikor új lapot akartam a filofaxba rakni… berajzolni, lesegetni reflektorfényben minden oldalról, hogy valóban kb. oda megy-e a lyukasztó, kicsit megnyomni, hogy de tényleg-e… erre most azt mondod, vegyem le a hátulját, és látszik… és tényleg! Zseniális! :) Hogy nem jöttem rá?! :D Tök jóóóó! Köszi! :)
Via mondta
Én Gigitől tanultam, aztán láttam a neten, hogy más is rájött már korábban. :)
Minden lyukasztót érdemes “fejenállva” használni, például mintás papírnál így tudod elintézni, hogy oda kerüljön mondjuk a körlyukasztód közepére a minta, és nem kell csak úgy vaktában lövöldöznöd. :) Nálam itthon az összes lyukasztónak le van szedve az alja (ha volt neki valaha). :D
Szie mondta
Mindegy honnan jött, akkor is köszi. Két napja már csak lyukasztgatok. :)
Zoler mondta
Én is veszek egy filofaxot, hol lehet jó minőségűt venni a neten? És milyen a jó? Méret, forma stb.
Valakinek van tippje? Köszi, E
Via mondta
Szia! Az előző cikkben válaszoltam erre, itt találod, olvasd el! :) https://www.urban-eve.hu/2016/10/08/miert-jo-a-filofax/
És ezt is: https://www.urban-eve.hu/2016/10/08/miert-jo-a-filofax/#comment-103085
Bb.Sophie mondta
Nagyon hasznos bejegyzés, számomra főleg az ismétlődő feladatkártyás ötlet – imádom ilyen kis kártyákkal, lapokkal teletenni az oldalakat, az A5-ös méretnek valahogy nagyon jól áll. :)
Noymtatás szempontjából is örülök, hogy lecseréltem a personal-t A5-re, sokkal jobban tudom szeretni és kihasználni mint a korábbit. Engem még az se zavar h cipelnem kell magammal mindenhová. :)
freyya mondta
Ilyenkor jövök rá, mennyire rá vagyok kattanva a gépi megoldásokra. Képes vagyok órákat szórakozni wordben vagy excelben, hogy minden vonal oda essen, ahová kell, és meg sem fordul a fejemben, hogy egy vonalzóval és egy filctollal már rég meghúzhattam volna őket. Az ismétlődő teendőkhöz is szuper ez az ötlet, köszi szépen! :)
Via mondta
Ez egy jó kis agytrükk arra, hogy úgy tűnjön, mintha rohadt hatékony lennél a sok órás “munkával”, közben pedig egy vonalról van szó. :) A táblázattal szöttyögni nem valódi haladás. Legyen ferde a vonal, a teendőid attól valósulnak meg, hogy megcsinálod őket, mert végeredményben nem az a lényeg, hogy milyen csicsa papírra írod fel, hanem hogy feltűrd az ingujjadat és nekiláss! :)
freyya mondta
Nem trükközik az agyam, nincs miért, nálam az egész kalendáriumozás a hobbi kategóriába tartozik, valójában nincs annyi nem ismétlődő dolgom az életben, amit ne tudnék fejben tartani. A legnagyobb fejtörést mindig az okozza, hogy mit írjak bele, ha már olyan lelkesen díszítgetem és készítem/veszem a lapokat. :)
lyss mondta
Tök szuper, hogy mindig ráérzel, mire van szükségem! :) Már több, mint egy éve szerettem volna egy filofaxot, de valahogy a “mi a legfontosabb” listáról a végén folyton visszaszorult. Most, hogy az iskola mellett dolgozni és edzeni járok jöttem rá ismét, hogy mennyire szükségem lenne rá, így hát a szülinapom alkalmából megleptem magam eggyel – a jövő héten már kézhez is kapom! :)
Én mondjuk eleve általam tervezett lapokat szeretnék majd benne használni, pár típusnak már megrajzoltam a dizájnját, de ezeket az ötleteket is elraktározom – ha sokkal személyesebbé szeretném majd tenni a hetemet, akkor biztos használni fogom majd. A feladat-kártya például fantasztikus ötlet, erre eddig nem is gondoltam eddig, pedig tök logikus dolog! Úgyhogy köszönöm szépen, nagyon szuper lett mindkét cikk! :)
Niki mondta
Az ismétlődő teendőket én úgy csinálom, hogy műanyagból készült post-itre felírtam alkoholos filccel, épp minek van határideje vagy mit kéne csinálni, és azt ragasztgatom mindig tovább. :) Ha éppen nincs rá szükségem, megy az egyik elválasztólapom hátuljára, ott megvárja, míg újra rákerül a sor. :)
Matricákat honnan szoktál beszerezni?
Via mondta
Mon Petit Art & Studio Calico matricákat használok gyakran, de sima írószerboltban is érdemes körülnézni, és Koreából is rendeltem már. :)
Kata mondta
Óó, én a Wish-en találok mindig yan szépeket! Elválasztólapot, matricát, post it-et, de még gyűrűs kalendáriumot is! Rendeltem egy halványszürke filc filofaxot, lapokkal jött, de semmi extra, csak sima jegyzetlapok:vonalas, kockás, pöttyös. Vettem hozzá falevél alakú kis post it-eket, színes kis csík formátumú is(most ezek a fülek és “celluxba ágyazva” elég időtálló. Majd később azért lesz elválasztólapom is, de most ez is jó. Csillió matricám van hozzá és szeretnék még dekortapaszt is. 🤗Esküszöm, a ragasztgatást, dekorálást jobban élvezem szinte bárminél. 🤣
Mariann69 mondta
Ó, Via, ez a bejegyzés (is) nagyon jókor jött! Tudod, pont “költözöm” a kicsiből a nagyobba (nem bírtam kivárni a januárt…) és – mivel a kicsinél bevált a fekvő formátum, azonban personal méretben nem találtam ilyet – az utóbbi napokban nagy naptár-lap gyártásban voltam. Borzasztóan boldoggá tett, hogy sikerült excellben megalkotni úgy az oldalakat, hogy a másik oldalon is passzoljon minden. :) Az élet apró örömei a legjobbak olykor! Az elválasztó lapokat végül nem vastag kartonból vágtam, mint ahogy először akartam, hanem kétoldalas színes lapból, amit aztán a Zuram a munkahelyén laminált! :) Szóval alakul és ez a bejegyzésed is újabb “löketet” adott a dekoráláshoz. KÖSZI!