Itt a tavasz, de hiába, ha a világban még mindig óriási a káosz.
És ilyen időkben sokkal nagyobb szükségünk van kiszámítható, biztonságos dolgokra, mint valaha.
Ez a tökéletes alkalom, hogy kialakítsunk segítő rutinokat, amik támogathatnak a mindennapokban!
Év elején nagy felmérést végeztem az olvasóim körében, hogy mit szeretnének a leginkább egy olyan zűrzavaros év után, mint a tavalyi — és egy olyan zűrzavaros év kezdetén, mint az idei. :)
Nem meglepő módon a kérésekben leggyakrabban visszatérő kifejezések a vidámság, a nyugalom és a rendszerezés voltak.
Éppen ezért az elmúlt két hónapban rengeteget ötleteltem, mi is lenne a leghasznosabb ebben az időszakban, amikor még mindig a bizonytalanság, a kényszerű home office és digitális oktatás határozza meg az életünket.
Így született meg az ötlet, hogy elővegyem és megújítsam az urban:eve egy töretlen népszerűségnek örvendő anyagát, a 30-napos rutinkiépítő tréninget.
Mi a 30-napos rutinkiépítő tréning?
2009-ben indult a blogomon az ingyenes 30-napos rutinkíépítő tréning, ami 30 napon keresztül minden nap egy apró lépést, egy új szempontot vezet be a napi, heti rutinjaidhoz.
A 30 nap végére pedig kialakíthatod a saját rutinodat, ami segít egy barátságos, megengedő keretrendszerbe foglalni a mindennapjaidat.
Az élet sokkal szebb és érdekesebb annál, hogy feleslegesen sok energiát és időt pazarolj a háztartás vezetésére. A tréning egyik feladata, hogy megtanítsa, hogyan tudod praktikusan és hatékonyan letudni ezeket a feladatokat a korábbi kapkodás és kampánytakarítások helyett, a másik pedig az, hogy egy olyan rendszert adjon a kezedbe, aminél nem probléma, ha kimarad egy-két (tíz-ötven) nap, mert bármikor bűntudat nélkül becsatlakozhatsz újra anélkül, hogy kiégnél.
Más rendszerezést, takarítást, rutinkiépítést célzó tréningekkel ellentétben nálam nem cél, hogy tökéletes legyél, és nem kell háztartási robottá válnod. Épp ellenkezőleg.
A rendszer lépésekre bontott feladatokkal dolgozik, ami azt is jelenti, hogy könnyen tudod delegálni a feladatokat, így bármelyik szakaszban bevonhatod a párodat, családodat is – a konkrétan megfogalmazott, időzített (pár perces) teendők mindenki számára egyértelműek lesznek, és nem jelentenek nagy, ijesztő, teljesíthetetlen követelményt. Csinálhatjátok közösen, hiszen a koszt is közösen csináltátok. :)
Az egésznek az a lényege, hogy több időd maradjon arra, amit valóban szeretsz csinálni!
A rutinok rugalmasak, semmi elvárás és kötelezőség nincs bennük, éppen ezért könnyen testreszabhatod őket magadnak attól függően, hogy milyen rutinfeladatokra van neked épp szükséged — legyen az valamilyen takarítási feladat, intéznivaló, vagy a pihenésre, feltöltődésre szánt idő.
(Ez utóbbi ugyanis ugyanannyira fontos, ha nem fontosabb — de, dehogynem fontosabb — mint az, hogy mi van kisikálva és kiszortírozva).
Az évek során több, mint 20 000 ember csinálta végig a tréninget, sokan többször is, hiszen sosem árt ismételni vagy újra ránézni a napok vezérfonalára– ahogy az életünk változik, úgy változnak az igények is.
Az elmúlt néhány évben többször is költöztem, és így volt a legkönnyebb az új helyzethez, térhez alkalmazkodva új rendszereket kiépíteni. Segít abban, hogy merjek bizonyos napokon lusta lenni, és hogy hatékonynak érezhessem magam attól, hogy 15 percig pakolok. Kevésbé fárasztó számomra, mint a tömbösített tavaszi-őszi nagytakarítások. ha úgy érzem káosz van körülöttem, bátran veszem elő a leckéket, és rendet teremt a fejemben. — Maróti Anita
Még több sikersztorit és visszajelzést itt olvashatsz!
Miben újult meg a 30-napos rutin?
A 2009-es indulás óta időről-időre továbbfejlesztem a tréninget — újabb tippekkel, tapasztalatokkal bővítem, hogy tényleg segítsen azoknak, akik kipróbálják.
2021-től az újdonság, hogy minden naphoz tartozik egy hangüzenet is tőlem, túl a részletes blogposztokon és a kommentszekcióban felhalmozott tapasztalatokon, beszámolókon.
Ha szereted a Lecsó podcastot, ez olyan, mintha egy hónapig minden nap kapnál tőlem egy mini-epizódot. Bátorítással, tanácsokkal, új szempontokkal, hogy a rutinkiépítés időszaka ne csak a rendszerezési feladatokról szóljon, hanem a számodra fontos és előrevívő szokások kialakításáról is.
Úgyhogy arra hívlak, hogy idén is végezzük együtt a tréninget, legyen a tavaszi megújulás igazi közösségi élmény!
Hogyan lehet csatlakozni?
Ha szeretnél csatlakozni a kihíváshoz és hétfőtől kapni a 30-napos rutin leveleit, akkor kattints a lenti nagy gombra, add meg a címedet, és hétfőtől küldöm az e-maileket!
Ha pedig előbb szeretnél részletesen megismerkedni a rutinkiépítő tréninggel és elolvasni az eddigi sikersztorikat, akkor ezen az oldalon mindent elmesélek.
Csináljuk közösen!
Nyugodtan hívj meg másokat is, hogy igazi közösségi szeánsz legyen a kihívás! Nyugodtan oszd meg velük ezt a linket.
Ha pedig fotózol (jó kis előtte-utána képeket lehet készíteni ;)), használd a #30naposrutin hashtaget a közösségi oldalakon, hogy megtaláljuk egymást.
Gabriella mondta
Kedves Via!Hát őszintén szólva nem is tudom melyik évben fedeztelek fel azt hiszem 2016,végigcsináltam a 30 napos rutint,aztán kialakitottam a sajátomat,nagyon sok ismerősömnek ajánlotalak,azóta nem ismerem a nagytakarítást,káoszt mit jelent,a nyomtatható dogaidat is használom,nagyon imádom őket,nagyon sok jó dolgot tanultam,a stopperóra is irtó klasz,köszi hogy vagy nekünk!Várjuk mindennap a kihivásokat!Üdv. Gabriella
Via mondta
Szia! Nagyon köszi, hogy itt vagy, meg hogy ajánlottál másoknak is! ♥